כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

סוגי ברזים לאמבטיה

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 05.01.23 , 09:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רהיטים שונים מרכיבים את מכלול הבית שלנו, בין אם מדובר בכלי מטבח, כלי ניקיון למיניהם ועד אל רהיטים כמו ווילונות, שולחנות אוכל ואפילו ברזים לאמבטיה. כל אלו כנפרד וכמכלול מייצרים את האופי העיצובי והמיוחד של הבית שלנו, אך בבחירה של כל אחד מהפריטים הללו ובמיוחד ברזים לאמבטיה מומלץ להכיר את המנעד הקיים וגם מאפיינים בולטים שבמוצרים כאלו. שכן התקנה של ברזים משפיעה לא רק על נראות הבית, אלא גם על אופי הניקוי שלו, על יכולת התחזוקה של הברז ובסופו של דבר גם על אופי ההרכבה והתקנה של הברז.

סוגי ברזים כללים לאמבטיה

אחד מדגמי הברזים הפופולריים ושלא לומר העיקריים בישראל, הוא מסוג ''מיקסר'' בו המים מתערבלים לפני היציאה אל הפיה. עם זאת סוג ברז זה מתפצל לעוד מספר סוגי ברזים, החל מברז תעשייתי הנחשב לדי אופנתי ומגיע עם מראה דרמטי ובמרבית המקרים גם מותאם יותר לשימוש במטבח. ברז נוסף הוא ברז ''עומד לבד'' המאפשר התקנה בסמוך לכיור או האמבטיה, כאשר סוג ברזים זה דורש תכנון מקדים ועיצוב בהתאם. סוג נוסף של ברז הוא ברז ''נשלף'' ובו קיים צינור גמיש המציעה שליטה על זרם המים, בדומה לברז תעשייתי גם ברז זה נמצא שימושי יותר במטבחים פעילים יותר. כמובן שבשנים האחרונות הצטרפו עוד לא מעט פיתוחים בעיקר בקרב ברזים לכיור, בין אם מדובר בברז טאצ' חכם ועד אל ברז סוללה המתאים לנקודות מים מחוץ לבית או באמבט.

איך לבחור ברז לאמבטיה

הנקודות החושבות בבחירה של ברז לאמבטיה נעות החל ייצרן הדגם ועמידה בתקנים הישראלים, כאשר בחירה כזו ניתן להבטיח לא רק מוצר אופנתי או חדיש אלא גם בטיחותי. ולכן נגיע גם אל הנקודה הבאה שהיא כמובן מידת האחריות, שכן אולי לחלקנו זה עלול להישמע מובן מאליו אבל עבור מרבית הברזים קיימת אחראיות הנעה בין חמש עד שש שנים! וכמובן שמלבד תווי תקן ואחראיות, חשוב גם לבחור ברז בעל ידית מתאימה ונוחה, לא מגושמת מידי וגם לא קטנה לכן לפני רכישת הברז מומלץ ''להרגיש'' את הברז ביד.

חדרי רחצה מונגשים לגיל השלישי

אם בחדר האמבטיה ישתמשו אנשים בגיל הזהב או שאתם מתכוונים להזדקן בבית ולעשות בו שימוש בגיל מבוגר אז חשוב מאוד להקדיש מחשבה להתאמת חדר הרחצה מבחינת נוחות ובטיחות. אם תבקרו באתר שמתמחה באביזרי הגיל השלישי כמו https://goodlife.co.il/ תמצאו פתרונות לאמבטיה החל מכסאות רחצה, שטיחים נגד החלקה ועד ברזים מותאמים שמסייעים להתקלח בנוחות ובבטיחות.

קרדיט תמונה: FREEPIK