כותרת
> C;
1/1
בעלי חיים

סוגי חתולים חברותיים שכדאי לכם לאמץ

כרמיאלי בעלי חייםפורסם: 24.04.20 , 12:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משבר הקורונה גורם לישראלים רבים לאמץ חיות מחמד, בעיקר חתולים וכלבים. אם גם אתם מעדיפים חתול כחיית מחמד פרוותית וחברותית עליכם ללמוד מעט על סוגי חתולים פופולריים בישראל. יש חתולים הנחשבים לידידותיים ולחברותיים יותר מגזעים אחרים, ובתקופת הקורונה החתול יסייע לכם להפיג את הבדידות, הוא יכניס הרבה שמחה וחיים לביתכם וכאשר תחזרו לעבודה או ללימודים אינכם צריכים להזמין דוגווקר כדי לטפל בו בזמן שאתם אינכם בבית..

בחירת החתול המושלם

יש מגוון סוגי חתולים נפוצים בישראל, ביניהם חתולים גזעיים, עם פרווה קצרה או ארוכה, ובין הגזעים השונים יש גם חיות מחמד הנחשבות לחברותיות יותר. כמובן שאפשר למצוא גור חתולים חמוד בחצר קרובה או לאמץ גור פרוותי וחביב ממשפחה שאתם מכירים, ולא תמיד חייבים לשלם הרבה כסף כדי לבחור חתול לביתכם.

כמו כן, כדאי להחליט מראש האם מאמצים חתול זכר או נקבה, אם אתם מאמצים גור חתולים חשוב לבצע עיקור או סירוס על ידי וטרינר. אגב, אם אתם מאמצים חתולים מארגונים שונים החתול יעבור עיקור או סירוס בבית המחסה. למעשה, אין הרבה הבדלים בין חתול זכר לנקבה, כל עוד הם עברו עיקור או סירוס. חתול שלא עבר סירוס יסמן את הטריטוריה שלו באמצעות שתן בעל ריח רע, והוא עשוי לנסות לברוח מהבית כאשר חתולות בחוץ מיוחמות.

חתולי רחוב

חתולי רחוב הם בדרך כלל מעורבים והם יכולים להיות קטנים, בינוניים או גדולים, להיות בעלי כמה צבעים, ויש ביניהם חתולים עם פרווה קצרה או ארוכה. חתולי הרחוב הם חכמים ויפים, הצבעים השולטים בין חתולי הרחוב הם מנומר (ג'ינג'י), שחור, לבן, שחור-לבן, טרי קולור ואפור. חתולים אלו לא ייקשרו אליכם בקלות ויתכן שירגישו גם צורך עז לבלות יותר בחוץ מאשר בתוך הבית, אך ברגע שתשיגו את אמונם, תקבלו חיית מחמד ידידותית, חמימה ומלאת סקרנות.

חתול סיאמי

לחתול הסיאמי יש פרווה קצרה ונעימה, עיני שקד גדולות בגוון כחול והם ידועים באופיים הנוח והחברותי. חתול סיאמי גזעי מפגין חיבה לבעלים שלו, הוא אינטליגנטי וזקוק לתשומת לב ולחברת בני אדם, לכן זהו סוג חתולים המתאים במיוחד לאנשים בודדים הזקוקים לחברה טובה.

חתול הימלאיה

גזע חתולי ההימלאיה נוצר מהכלאה בין חתול פרסי לחתול סיאמי, זהו חתול נוח וחברותי עם פרווה ארוכה ורכה, ולרוב יש לו עיניים כחולות. לחתול הימלאיה יש אופי מיוחד ונוח המתאים לגידול בדירות ובבתים, זהו חתול חכם וחברותי ויש לדאוג לטיפוח הפרווה שלו.

חתול רגדול

גזע חתולים בעל פרווה בינונית עד ארוכה המחייבת טיפוח וסירוק יומיומי. לחתולי רגדול יש אופי מיוחד והם שקטים ונוחים לגידול בדירה, הם אוהבים מגע וחיבוקים לכן הם מתאימים מאוד גם למשפחות עם ילדים. זהו גזע חתולים ידידותי במיוחד ומטבעם הם עדינים בהשוואה לסוגי חתולים אחרים.

לסיכום, כדאי לכם לאמץ חתול, במיוחד עכשיו בצל משבר הקורונה. החתול יהפוך לבן משפחה לכל דבר ועניין, הוא ייצור עמכם קשר מיוחד ויוסיף הרבה עניין ואהבה לחייכם.