כותרת
> C;
1/1

סערה גדולה- מתיחות כבדה בין ראש העיר עדי אלדר למ

כרמיאלי פורסם: 09.10.17 , 11:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעוד שהבחירות לראשות עיר יתקיימו באוקטובר 2018, כבר נוצרות שמועות על מתחים בין ראש העיר עדי אלדר לבין ממלאת מקומו, רינה גרינברג.

האם אלדר באמת מפטר את רינה גרינברג ובמקומה יהיה משה קונינסקי ממלא מקום ראש העיר, והאם זה חלק מההיערכות לבחירות הבאות?
האם באמת אחרי כל מה שחווינו במהלך הבחירות הקודמות ומאז כולל סרטונים על ישיבות מועצה סוערות ודיווחים על ריבים בין אלדר לקונינסקי, באמת הם יוכלו לחבור יחד?
ייתכן ומדובר בשמועה, אך ייתכן שבאמת מדובר במשבר רציני ואחרון בין ראש העיר עדי אלדר לממלאת מקומו, רינה גרינברג, בעוד השניים - קונינסקי ואלדר מקורבים כבר יותר בחודשים האחרונים.
הרשת גועשת ודומה שהציבור לא שוכח ותוהה, בעקבות הבחירות האחרונות, איך קורה ופוליטיקאים שוכחים ושמים אינטרסים אישיים בראש סדר העדיפויות והאם הצמד אלדר וקונינסקי באמת יכולים לגשר על פער שכזה.
במקביל אנשים מעודדים את רינה גרינברג ומזכירים לה עד כמה היא אישה חזקה ולא שוכחים לה את העזרה לציבור וכן את כל שעשתה למען התפתחות העיר לאורך השנים וקשריה הפוליטיים בכנסת ועם שרים.
משיחות שנערכו אמש עם גורמים בעירייה, נמסר כי בפרסומים השונים יש "הרבה שמועות ומעט עובדות" וכי אין דיוקים בציטוטים שפורסמו באפיקי התקשורת השונים.

עדי אלדר מסר בתגובה: ״בימים אלו אני שוקל את צעדי לקראת הבחירות הבאות. מערכת היחסים ביני לבין רינה הינה מקצועית ונשענת על הערכה הדדית. כמו בכל מערכת זוגית יש עליות וירידות״

סגן ראש העיר רותם ינאי המתנגד נחרצות למהלך מסר: "ראש עיר נבחר אך ורק על ידי הציבור בקלפי. לאחרונה נעשים מהלכים פוליטים שאינם מתחשבים ברצונו של הציבור. לא אתן להם יד ואני נשאר נאמן לדרכי, לערכיי, לשותפיי ולציבור הכרמיאלי שלמענו, אמשיך לפעול מתוך יושרה, מקצועיות וענווה".

יו"ר האופוזיציה משה קונינסקי מסר בתגובה: "אני מצר על הסכסוך בין עדי ורינה . חבל שהמצב כך בכל הקשור לנושא זה יש לפנות אליהם. אני וחברי סיעתי נעשה ככל שביכולתנו לתרום ולקדם את העיר ותושביה מחוץ או כחלק מהקואליציה. כפי שנהגנו עד היום . כל החלטה שלנו הייתה עיניינית ולגופו של נושא תוך ראיית טובת כרמיאל".

אבי קוריאט חבר מועצת העיר: אני משמש כיור ועדת כספים והנצחה עירונית, מקיים פגישות עם ראש העיר על נושאים רבים. בנושא הפוליטי תוכניתו של ראש העיר לא הובאה לידיעתי או להחלטתי. אני משרת ציבור ולשם כך נבחרתי ויעידו האנשים הרבים שזכו לסיוע כזה או אחר ממני. אני לא משרת גחמות פוליטיות ולא מאמין בשיטת "ההמלכה", ראש עיר וכך נבחרי הציבור נבחרים על ידי התושבים ונשפטים לפי מעשיהם ופעילותם הציבורית. לא משנה מה תיהיה החלטת ראש העיר אמשיך לשרת את הציבור לפי ערכיי ואמונתי בכל מקום ובכל תפקיד שאהיה במועצת העיר, ואני סמוך ובטוח כי לחבריי לסיעה ולי יש את היכולת והכישרון לתרום ולשרת את תושבי העיר כפי שעשינו בעבר. בהזדמנות זו אני מבקש לברך את תושבי העיר בשנה טובה, בריאה ,מוצלחת ומאושרת.

לימור מזור חברת מועצת העיר ומי שקרובה מאוד למ"מ ראש העיר מסרה בתגובה: "סוער אצלנו? האמת עד רגע זה אף אחד לא פנה אליי ושיתף אותי בכלום. ושאני אומרת אף אחד אני מתכוונת לראש העיר. במהלך 5 שנים אחת לחודש לפחות הייתה לי פגישה אישית איתו. ממנו לא שמעתי כלום בנושא. לא פנה אליי. 5 שנים הלכתי יד ביד עם ראש העיר והאמנתי בו ויצגתי את תפקידי בכבוד רב. באהבת הציבור ועשייה ללא רגע בהתנדבות כמובן במה שהיה ביכולתי. אני לא דף נייר שאפשר לדפדף אותו...מבחינתי זה שראש עיר לא קורא לי ומתייעץ/משכנע/מסביר זה מוכיח לי כמה נכון המשפט שאמר: חברי מועצה הם כלום ושום דבר. אני ממש לא מתרגשת ממה שיהיה...ראש עיר הוא בשר ודם וכך לא מתנהגים לא לעולם חוסן. אני אמשיך לשרת את הציבור מכאן או משם. אני גאה במי שאני ובמה שתרמתי במשך 5 השנים האלה לציבור הכרמיאלי ואשאר נאמנה לעצמי. שתהיה שנה טובה ומתוקה מלאת בריאות ופרנסה לתושבי ולכל עם ישראל. שלכם לימור מזור".