כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ספריות עירוניות בית ספריות להשאלת מחשבים ניידים לתלמידים תוקמנה בכרמיאל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 11.08.20 , 12:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בפגישה שקיים ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי עם שר החינוך אלוף במיל' יואב גלנט סוכם על הקמתן בכרמיאל של ספריות עירוניות בית ספריות להשאלת מחשבים ניידים לתלמידים שאין ברשותם ואין ביכולתם לרכוש מחשבים ניידים לצורך למידה מרחוק לנוכח משבר הקורונה. הספריות העירוניות להשאלת מחשבים ניידים תוקמנה בתוך 4 חודשים ומאות מחשבים ניידים יירכשו בהדרגה בתקציב מיוחד שיועבר משרד החינוך לעיריית כרמיאל.

בנוסף, סוכם בין ראש העיר משה קונינסקי לשר גלנט ומנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון על מתן תוספת של כ-900 שעות במהלך שגרת הקורונה לתגבור מערך צוותי החינוך גם ללימודים בבתי הספר, פיצול הלימודים במוסדות החינוך וגם לצורך למידה מרחוק הנדרשים כתוצאה מהמצב המיוחד - שגרת לימודים מותאמת קורונה. כמו כן, סוכם על תוספת של מאות אלפי שקלים שיועברו על ידי משרד החינוך לעיריית כרמיאל לצורך רכישת אמצעי מיגון וההסברה לתלמידים ולצוותי החינוך בעיר.

משה קונינסקי נפגש עם שר החינוך בעיריית נוף הגליל יחד עם חברי קבינט החינוך - צוות חשיבה שהוקם על ידי משרד החינוך במחוז הצפון הכולל מספר ראשי ערים ומנהלת המחוז ד'ר אורנה שמחון .

הצוות - קבינט החינוך המחוזי קיים מספר פגישות לקראת פתיחת שנת לימודים חדשה בשגרת הקורונה , תקופה שמחייבת תכנון ומחשבה יצירתית נוכח הגבלות משרד הבריאות כשהמטרה העיקרית - המשך שגרת החינוך של התלמידים ושמירה על בריאותם.

משה קונינסקי , "הודיתי לשר החינוך גלנט על נחישותו לפתוח את שנת הלימודים ועל האמון בהעברת הסמכות לראשי הערים להכנתו בנפרד של מתווה מותאם לכל אחת מהערים, כולל מתן עצמאות להכנת מתווים מותאמים לכל אחד ממוסדות החינוך בעיר על מנת שיהיה ביכולתם לקיים לימודי שגרת קורונה בהתאמה לצרכיהם".

יצוין כי בהנחייתו של משה קונינסקי, מערכת החינוך בעיר, נערכת לפתיחת שנת הלימודים הקרובה מראש וביסודיות, כאשר צרכי המערכת נבחנו בשבועות האחרונים על מנת להיות מוכנים לכל המתווים והתרחישים שמפרסם משרד החינוך בתיאום עם משרד הבריאות.

לכן בחודש החולף הוביל קונינסקי ישיבות היערכות בהשתתפות ממלאת מקומו ומחזיקת תיק החינוך טניה מזרסקי , צוות מינהל החינוך בעירייה ויו"ר הנהגת ההורים משה צדקיהו יחד עם מנהלי בתי הספר התיכוניים היסודיים וגננות גני הילדים במטרה לבנות מודלים יחודיים לכל מוסד חינוכי בעיר שמוצאם למספר התלמידים, למבנה הפיזי ולצרכים הטכנולוגים של התלמידים.

ראש העיר משה קונינסקי , "בזכות היערכות זו, אנו מבצעים התאמות לתכניות משרד החינוך שפורסמו ביום שני השבוע, ונוכל להיות מוכנים טוב יותר לפתיחת הלימודים. עיריית כרמיאל עושה כל שבאפשרותה על מנת להיות מוכנה בתחומים השונים: צוותי חינוך, תקשורת עם ההורים, הצטיידות ובטיחות".

ראש מינהל החינוך בעיריית כרמיאל אודי איזק , "אנו עוסקים בהכנות לשנה מאתגרת שבה נעסוק במעגלי פעולה חופפים, נתמודד עם אתגר הקורונה, נמשיך לקדם את מערכת החינוך המגוונת והמיוחדת שלנו, ולא נוותר על תכניות עתידיות ויעדים נוספים".

בעקרון, הלימודים בגני הילדים ובכיתות א' עד ב' יתקיימו 5 או 6 ימים בשבוע בכיתות מלאות,

הלימודים בכתות ג' ו ד' יתקיימו במשך 5 עד 6 ימים בקפסולות.

הלימודים בכיתות.

בכיתות ה' ו' יתקיימו בבית הספר במשך יומיים עד שלושה ובשאר ימות השבוע באמצעים דיגיטליים מהבית.

בבתי הספר התיכוניים יתקיימו הלימודים בדרך משולבת בין לימודים בקפסולות בבית הספר ובין בלמידה דיגיטלית מהבית.

עיריית כרמיאל נערכת עם הנהלות בתי הספר והגנים בכדי להבטיח שגרת לימודים סדירה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בשבועות הקרובים יותאמו מוסדות החינוך בעיר לקליטת התלמידים, בהיבט הצטיידות ומיגון מותאם להנחיות.

מעיריית כרמיאל נמסר עוד כי, היא עושה ותעשה ככל הניתן בכדי להבטיח את המשך יציאת ההורים לעבודה, בריאות התלמידים והמשך הקניית החינוך ילדי העיר .

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי עם שר החינוך אלוף במיל' יואב גלנט (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
אולי יעניין אותך גם