כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

סקירת פעילות התרומות בישראל בשנת 2020

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 19.04.21 , 11:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שנת 2020, כידוע, היתה שנה מאוד לא פשוטה לעולם בכלל ובפרט גם לישראל. בשנה זו, נאלצנו להתמודד עם מגיפת הקורונה אשר שינתה מהקצה אל הקצה סדרי עולם שהיינו רגילים אליהם, ואילצה אותנו להתרגל למצב חדש, בין אם זה מבחינה כלכלית, חברתית, תעסוקתית, ומבחינות רבות אחרות.

לא מעט אנשים פרטיים ובעלי עסקים נפגעו כתוצאה מהמגיפה. עקב מגבלות תנועה, הריחוק החברתי, סגירת שדות התעופה ודברים אחרים אשר השפיעו בהיבטים שונים. אנחנו יכולים לראות את זה בנתונים, למשל במספר המובטלים, עסקים שנסגרו וכן אנשים שזקוקים לעזרה כלכלית ותרומות מצד ארגונים ועמותות.

במשך השנים, אחד הכלים אשר מנהלות בכירות בישראל בחברות שונות במשק הכניסו ושילוב, כחלק בלתי נפרד מתהליך העבודה הסטנדרטי של העסק אותו הן מנהלות, זה כל מה שקשור לתרומה חברתית. הרעיון הוא, להחזיר לקהילה, דרך עזרה לאנשים פרטיים, בעלי עסקים וגורמים אחרים שזקוקים לכך.

בשנת 2020, היתה לכך חשיבות גדולה, כאמור, בגלל השפעות הקורונה על החברה בכלל ועל פרטים שונים בתוכה, בפרט. מנהלות בכירות בישראל השקיעו לא מעט משאבים, זמן ומאמץ להירתם למען הקהילה, דרך תרומות ועזרה מכיוונים שונים. זה יכול להיות בכסף, זה יכול להיות דרך רכישת מוצרים ישראלים במקום רכישת מוצרים זרים, זה יכול להיות גם דרך פעולות עסקיות שונות שהקלו על לקוחות, ספקים, צרכנים ובעלי עסקים.

איך זה מתבטא בנתונים

על פי הערכות שונות, החלוקה של תרומות בישראל בשנת 2020, היתה כמעט שווה בין חברות עסקיות לבין משקי בית פרטיים. עם זאת, אנחנו רואים שינוי שחל השנה, כאשר היתה ירידה בכמות התרומות מצד משקי בית, בעוד שהיתה עלייה דרך תאגידים וחברות.

השינוי נובע, הן מהעובדה שהרבה מנהלות בכירות בישראל שילבו את הרעיון והמשמעות של תרומות כחלק מפעילות עסקית לכל דבר, אך גם בגלל העובדה שלא מעט משקי בית נפגעו בעצמם מהקורונה, מבחינה כלכלית, ולכן הם לא יכולים לתרום כמו בעבר.

חשוב להבין, המשמעות של תרומה כספית או אחרת מצד גורמים פרטיים או גורמים עסקיים, היא משמעותית לא רק מבחינת הערך הכספי, אלא גם מבחינה ערכית חברתית. ברגע שארגון נרתם לעזור, לתרום, זה מקרין לכל אחד מהעובדים בחברה וכמובן שזה מקרין גם החוצה. זה יכול להשפיע גם על חברות וארגונים אחרים לנקוט צעדים שיש להם משמעות חברתית וכלכלית.

כאמור, בשנת 2020 היתה לכך חשיבות רבה וסביר להניח שאנחנו נראה לכך המשך גם בשנת 2021, שכן מגיפת הקורונה עדיין לא מאחורינו לגמרי, ואין ספק שההשפעה שלה עדיין ניכרת בצורות שונות. על פי כל הערכות, ייקח הרבה זמן עד שאנחנו נחזור אל הנקודה בה היינו לפני שהמגיפה החלה, ולכן חברות וארגונים יצטרכו להמשיך ולהירתם למען החברה כולה.

תמונה מהאתר : https://depositphotos.com/