כותרת
> C;
1/1
אופנה, סטיילינג ואיפור

עגילים יהלומים תכשיטי כהן

כרמיאלי אופנה, סטיילינג ואיפורפורסם: 27.07.22 , 08:56ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כל מה שצריך לדעת טרם בחירת שרשרת יהלומים לאישה

ניתן לומר באופן חד משמעי כי שרשרת יהלומים היא כזו אשר מהווה את אחת הבחירות האידיאליות ביותר עבור כל אישה באשר היא, בין אם מדובר על בת הזוג שלכם, חברה טובה, אחות או לחלופין אמא. בכל מקרה אשר יהיה, במטרה להבטיח כי המתנה אכן מרגשת ואיכותית, ההמלצה המרכזית תהיה להבין כיצד לבחור שרשרת יהלומים ברמה הגבוהה ביותר טרם הגעתכם אל מעמד הבחירה. שרשרת יהלומים אלגנטית ואיכותית היא כזו אשר מעבירה את המסר בצורה חדה וברורה, כי אכן מדובר על מתנה שהשקעתם בה לא מעט מחשבה, מתנה כזו המשדרת אהבה והערכה עמוקה. אך במטרה להבטיח כי המסר עובר בצורה ברורה אף יותר, מומלץ להכיר מקרוב את כלל הפרמטרים השונים אשר משפיעים באופן ישיר על איכות היהלומים. על מנת לוודא כי אתם אכן מבצעים את הבחירה הנכונה ביותר, בין אם מדובר על שרשרת יהלום קלאסית ובין אם מדובר על שרשרת יהלום מרחף, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל הפרמטרים שחשבון לקחת בחשבון.

פרמטרים מרכזיים טרם ביצוע הרכישה

ישנם ארבעה פרמטרים מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון במטרה להבטיח בחירה נכונה ומדויקת: חיתוך, משקל, ניקיון וצבע. מוטב כי תשננו את ארבעת הפרמטרים הללו, במיוחד לאור העובדה כי הם אלה שילוו אתכם לאורך כל שלב הרכישה:

  • חיתוך - מיותר לציין כי חיתוך היהלום מהווה פרמטר חשוב במיוחד סביב כל העניין האיכות ומחיר היהלום. חיתוך היהלומים הוא למעשה זה שיקבע את כמות האור החודרת מבעד ליהלומים ומגיעה לעיני הצופה, באופן כזה שהופך את היהלום לנוצץ. במידה ומדובר על חיתוך שלא התבצע באופן מקצועי, הרי שהברק והניצוץ של היהלומים לא יהיו חדים מספיק והדבר יוביל לירידת ערך היהלום.
  • משקל - ככל שמשקל היהלום יהיה גדול יותר - כך למעשה הערך שלו יעלה בהתאם. כמו כן, משקל היהלומים נמדד על פי יחידת מדידה הנקראת "קראט".
  • ניקיון - ניתן לומר באופן חד משמעי כי בעת בה היהלום נקי ואסתטי יותר, כך למעשה השווי שלו הופך לגבוה יותר. פגם בניקיון היהלומים עשוי לבוא לידי ביטוי כפגם פנימי או לחילופין חיצוני שכן, הכוונה הינה לחלקיקים בתוך היהלום שלא התגבשו לקריסטלים. כאשר מדובר על פגם חיצוני בניקיון היהלומים, לא פעם ולא פעמיים ניתן יהיה לנקות אותו ולפתור את הבעיה לחלוטין. אולם כאשר מדובר על לכלוך פנימי בניקיון היהלום, הרי שערך היהלום יורד. כמו כן, רמת הניקיון של היהלום נמדד על פי מדד בינלאומי שתפקידו לסווג את כלל היהלומים השונים לקבוצות בהתאם לרמת הניקיון שלהם.
  • צבע - חשוב לציין כי מקורם של היהלומים הינו בבטן האדמה, מה שגורם להם להגיע בגוונים וצבעים שונים שכן, הגוונים הסטנדרטיים יותר של היהלומים ינועו בין שקוף לגווני חום בעת בה יהלום שקוף ללא צבע, הוא היהלום בעל הערך הגבוהה ביותר בשוק. בנוסף לגוונים המוזכרים ישנם יהלומים המגיעים בגוונים ייחודיים ונדירים יותר כדוגמת יהלום אדום, ורוד, שחור, כחול וכיוצא בכך. זאת בעוד שככל הצבע הוא נדיר וחזק יותר, כך למעשה מחיר היהלום יעלה בהתאם.

קרדיט תמונה FREEPIK