כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

עוברת מהמים לאש

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 17.05.23 , 13:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: קרדיט: מור צידון.

בת שבע אבו חצירה: "החלטתי להתמודד לראשות העיר על מנת לשים את התושבים בראש סדרי העדיפויות"

בת שבע אבוחצרה סיימה השבוע את תפקידה כמנכ"לית תאגיד המים עין כרמים, אותו ביצעה במשך שבע שנים בהצלחה רבה וכבר עברה למטרה הבאה שלה - התמודדות על ראשות עיריית כרמיאל.

אבוחצירה משתפת: "במשך שני העשורים האחרונים פעלתי במסגרת תפקידים אותם מילאתי, למען תושבי כרמיאל. כעובדת אגף הכספים של העירייה, ובהמשך מנכ"לית תאגיד המים. תפיסת העולם שלי הייתה ותמיד תישאר, שיש להציב את איכות חייהם ודרישותיהם של התושבים בראש סדרי העדיפויות. לצערי הרב, בשנים האחרונות ובדגש על השנה האחרונה, אני שומעת יותר ויותר תלונות של תושבים המרגישים שהעירייה והעומד בראשה סוגרים את הדלת בפניהם, תרתי משמע. החלטתי להתמודד לראשות העיר על מנת לשים את התושבים בראש סדרי העדיפויות. כל מי שמעוניין להחזיק בהגה ההנהגה המקומית, חייב להבין שזכות שנפלה בחלקו היא לשרת את הציבור. כשיש מי שרואה בשלטון רק דרך שיעניקו לו כבוד או מקפצה אישית, דבר לא מקודם למען התושבים".

הצלחה מסחררת

בת שבע הודיעה לפני כחודש על רצונה לסיים את תפקידה כמנכ"לית תאגיד המים.

היא משאירה תאגיד משגשג, עם צוותי עובדים מקצועיים ורשימה ארוכה מאוד של פרויקטים אותם הובילה לביצוע - פרויקטים ששדרגו באופן ניכר את משק המים ואיכותם לטובת העיר כרמיאל ותושביה.

בעת כהונתה, שבר תאגיד "עין כרמים" את כל השיאים והפך למעשה לתאגיד המים היחיד בישראל שקיבל שלוש שנתיים ברציפות את "תו היהלום", תקן בינלאומי שהוענק לו על ידי מכון התקנים, זאת בגין עמידה באמות מידה הגבוהות ביותר של מתן השירות.

בשנה שעברה הביעו 91% מתושבי כרמיאל את שביעות רצונם המלאה בסקר שמדד שירותיות של התאגיד בראשותה.

לא הסתפקה בזה, הצהירה על שנת השירות במטרה להעלות את רמת השירותיות מתוך כוונה שלא פחות מ-100% מתושבי העיר יביעו שביעות רצון.

"באה מאהבה - לא מפוליטיקה"

בת שבע חולמת ומאמינה שתהפוך לאישה הראשונה שתעמוד בראשות עיריית כרמיאל.

היא יודעת היטב לאן היא נכנסת - לעולם הפוליטי בו שולטים לרוב הגברים, אך היא אינה חוששת.

אבו חצירה: "אני מאמינה שבכל המקומות אותן ניהלתי, הוכחתי יכולות שלא נופלות מאף אדם אחר. אמרו לי לא אחת: 'את לא חוששת להיכנס לתוך העולם הגברי הזה?' ואני השבתי שאני לא חוששת מאחר ואני מגיעה למרוץ על ראשות העיר כשיש באמתחתי ארגז כלים עשיר ומוכח בתחום הניהולי. ישבתי רבות בראש השולחן שבו הובלתי דיונים חשובים ופוריים בנוגע למשק המים של תושבי כרמיאל וכמו כן במהלך תרגילי חירום ובטחון רבים בהם נטלו חלק מספר רב של אנשים, בעלי דרגות בכירות. אני יודעת מה אני רוצה, אני ממוקדת מטרה ובמרכזה של המטרה, בדיוק בנקודה הקטנה הזו, שם נמצאים תושבי כרמיאל ואליהם אני מכוונת. לא שחלילה פוליטיקה היא מילה גסה, אבל אני באה מאהבה ולא מפוליטיקה וזהו יתרון עצום כשמבקשים להחזיק בהגה של הרכבת שאמורה להצעיד את העיר הזו קדימה ויש לי אחריות כלפי כל התושבים שמאיישים את הקרונות שלה".

"לא יודעת מהן שעות פנאי"

בת שבע מתנדבת במסגרות קהילתיות שכולן פועלות למען תושבי כרמיאל.

אם היו שואלים אותה כמה שעות היא צריכה שיהיו ביממה אחת כדי להספיק לעשות הכל, קרוב לוודאי שהתשובה הייתה מעבר ל-24 שעות.

את תמהיל הנחישות שלה והמעורבות הקהילתית, היא הביאה לידי ביטוי עם הקמת קבוצות "מאמאנט כרמיאל" , משחק הכדורשת הענף השלישי בגודלו בעולם לאחר כדורגל וכדורסל שבו משתתפות נשים במסגרת משחקי ליגה לא מקצוענית.

"הרגשתי צורך להקים בעיר קבוצות למתן הזדמנות שווה לכל אחת שרוצה לבצע פעילות ספורטיבית מהנה ובסביבה חברית נעימה, כל זאת מבלי שיהיו להן הנתונים של ספורטאיות מקצועיות. בתחילה ניסו לכבות אותי ואמרו שזה לא יעבוד", משחזרת בת שבע. "אמרתי לעצמי 'לא יעבוד?', אנחנו עוד נראה. ואז פשוט הפכתי עולמות, לא ויתרתי ואת התוצאה ניתן לראות היום - עשרות נשים מכרמיאל משתתפות בליגת המאמאנט - לגוף, לנפש ולמפגשי חברה פורים מפרים ומהנים. כחברת הנהלה ארצית אני שותפה להקמת ליגות רבות בארץ ובחו"ל".

בקרוב התכנית המלאה

בעוד כחמישה חודשים ילכו תושבי כרמיאל לקלפיות ויבחרו את נבחריהם לחמש השנים הבאות, בשני פתקים האחד לראשות העירייה והאחר למועצת העיר. מאחורי הפרגוד יופיע גם פתק צהוב עם השם: בת שבע אבוחצירה.

בת שבע היא ילידת כרמיאל שנכנסה אחרונה למרוץ, סמוכה ובטוחה שהיא תדביק את פערי הקמפיין ושהציבור ייחשף אליה, לעשייתה ולסל ההצעות לשיפור , ממש בקרוב.

"רק לאחרונה החלטתי לקחת על עצמי את האתגר הזה של ראשות העיר. עד כה שימשתי מנכ"לית עין כרמים ועסקתי בעשייה בתחום התשתיות והמים. יכולתי להישאר באזור הנוחות שלי, להשתכר בצורה מכובדת מאוד, להסתכל מהצד על הנעשה בעיר ולהמשיך ולשמוע תלונות של תושבים שמרגישים שההנהגה הקיימת מתעמרת בהם או לא עושה מספיק למען העיר ותושביה", אומרת בת שבע.

"החלטתי לעשות מעשה. החלטתי שלא אשב עוד בצד בעת בה פוגעים בתושבי העיר. נבחרי הציבור כנראה שכחו שתפקידם הוא רק פיקדון שהציבור נתן בידיהם לחמש שנים ואם הם לא יעבדו בעבורו, הוא ישלח אותם הביתה. אני באה ממקום של שירות, אני מבינה את חשיבותו ואת הצורך להיות נגיש לתושבים. זה בדיוק מה שעשיתי עד היום וכך אעשה גם בעיריית כרמיאל בעזרת השם".

"החלטתי לא מזמן על הצטרפותי למירוץ. בימים הקרובים אפגש עם התושבים, אשמע מהשטח האמיתי את מה שחשוב להם ואז אפרסם את התכניות שלי עליהן אני שוקדת מרגע שהחלטתי להתמודד "

רצה לבד עד לקו הגמר

בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, השמועות הן הדלק, הכח המניע של השטח.

פחות מחודש חלף מאז הכריזה על כוונתה להתמודד על ראשות העיר וכבר הרחוב הפוליטי בכרמיאל החל לייצר סיפורים שהמשותף לכולם הוא היותם - פייק.

"כשהחלטתי לוותר על אזור הנוחות ולהשקיע יותר ממרצי ומזמני לטובת העיר כרמיאל ותושביה, זה כי אני מאמינה שאני יכולה לחולל את השינוי הנדרש. אני שומעת בימים האחרונים שאני כאילו סגורה עם זה, או אמורה להסיר מועמדות ולחבור לאחר. אז זה המקום לעשות סדר: על הרכבת שדוהרת ללשכת ראש העיר במסילה שלי, כתוב 'בת שבע אבוחצרה' ולא שם אחר. כשאני מבקשת את אמון הציבור והבוחרים, אני מתכוונת לזה שאני זו שאתמודד עד לקו הגמר, בלי הסרת מועמדות כדי לחבור לאחרים. מהאחרים הללו טעמנו מספיק וזו לא מנה שהיינו רוצים להזמין שוב", אמרה בת שבע בהתחייבות.

"בגאווה ובחרדת קודש"

אחד היתרונות המשמעותיים של בת שבע אבוחצירה, זה שתופס מקום של כבוד בארגז הכלים שלה, הוא יכולות הניהול המוכחות שלה. יכולות שמשלבות בתמהיל נהדר את הערכת העובדים והקשר הבינאישי הנהדר מולם, למול היכולת להפיק מהם המון ולהביא באמצעותם לידי ביטוי את חזונה, הלכה למעשה בשטח.

"כיום עיריית כרמיאל לא באמת מנוהלת כפי שנדרש מראש עיר לעשות. את הדבר הזה אני באה לשנות. אני באה לנהל נכון את העיר כדי שכרמיאל תוכל לממש את הפוטנציאל שלה והתושבים יקבלו את השירות המגיע להם", אמרה בנחרצות.

אני באה לשפר ולנהל. הכי חשוב, אני באה לעבוד קשה מתוך שליחות לטובת העיר בה נולדתי, גדלתי והתחנכתי ובה גידלתי וחינכתי את ילדיי בגאווה. ראשות עיר זה לא רק תואר - ראשות עיר זו מחויבות, שליחות ואחריות - ואת כל זה אני מוכנה ומזומנה לשאת על כתפיי בגאון ובחרדת קודש".

פנייה אישית לתושבי כרמיאל: "אני קוראת לכל התושבים הנפלאים, בואו, הצטרפו למסע שלי, למסע שלנו, למסע של כרמיאל , מסע שבסיומו ישנה את פניה של כרמיאל ויחזק אצל כולנו את תחושת השייכות והגאווה העירונית. את כל זה נעשה בדרך של יושרה פוליטית, דרך של אהבת העיר ודרך של שותפות גורל. הגיע הזמן לשנות ואני פה כדי להוביל אתכם בהמון אהבה".

קרדיט: מור צידון.

אולי יעניין אותך גם