כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

עושים בית ספר לאורתופדיה

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 05.06.19 , 11:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בכרמיאל בחברת סטרייד אורתופדיה בע"מ, המתמחה בייצור עזרי הליכה
אורתופדיים ובייבוא ושיווק עזרים וציוד אורתופדי, יש פתרון לכאבי רגליים ! מדרסים איכותיים מגובים בידע

חברת סטרייד אורתופדיה בע"מ, המתמחה בייצור עזרי הליכה אורתופדיים ובייבוא ושיווק עזרים, מוצרים וציוד אורתופדי, הביאה איתה לכרמיאל ידע ניסיון והסמכה של משרד הבריאות, בתחום פתרונות לבעיות כף רגל וקרסול. בסטרייד שבכרמיאל מיצרים מדרסים איכותיים מסוגים שונים. כל סוג של מדרס מותאם אישית לאינדיקציות הספציפיות של כל לקוח על ידי הבעלים מיכאל אלכסנדר, שהוסמך לנושא Pedorthics (כף רגל וקרסול) באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה. במדרסים פונקציונאליים, ביומכניים או מדרסי נוחות. אחרי בדיקת רופא/ה מטפל/ת ובהתאם לאבחנה של רופא/ה, יחל התהליך עם בדיקה, ובהתאם לבדיקה יוחלט על אופן לקיחת המידות, לרוב גיבוס כף הרגל.

בחברה עובדים מומחים בעלי הכשרה אקדמית, שדואגים לכך שתצאו עם מדרסים ומידות גבס אישיות, שמגולמים בהם ידע אקדמי וניסיון של 27 שנים: מיכאל אלכסנדר – טכנאי אורטוטיקה, ויויאן אלכסנדר – טכנאית אורטוטיקה ופיזיותרפיסטית, צוות עובדי ייצור וצוות ניהול משרד. מיכאל אלכסנדר הוסמך בתחום האורטוטיקה במכון הלאומי לשיקום ע"ש לואיס בתל השומר, והוא שם לו למטרה להטמיע את השימוש במכשור פורץ דרך המניע גפיים משותקות ! לגירוי חשמלי פונקציונאלי ממוחשב FES , כחלק מתהליך השיקום אצל מבוגרים אחרי אירוע מוחי, הסובלים מטרשת נפוצה ואצל ילדים הסובלים משיתוק מוחין. כל זאת מתוך הבנת הפוטנציאל השיקומי הגלום במכשור זה.

בין סוגי המדרסים הנמכרים בסטרייד אורתופדיה בע"מ: מדרס לפעילות יום יומית בעצימות נמוכה – מדרס עם ציפוי רך המתקן מנחים, מדרס לפעילות בעצימות גבוה, ספורט – מדרס רב שכבתי המכיל שכבות מעצבות ותומכות כמו גם שכבות המיועדות לבלימת זעזועים ופיזור לחצים, מדרס פונקציונאלי קשיח: מדרס קשיח עם ציפוי רך במנח מדויק, ומדרס לכף רגל סוכרתית – מדרס המשחרר אזורי לחץ מקל מיידית על כאבים ומאפשר ריפוי של פצעים קשי ריפוי.

לדברי מיכאל אלכסנדר, המדרסים נועדו לאפשר פעילות נטולת כאבים ומגבלות בכל גיל, כאשר יש שלושה קווים מנחים שכדאי לשקול לפני שקונים מדרסים:

כאבים – יש גורמים רבים שיכולים להשפיע על מבנה כף הרגל. במבט כללי על כפות הרגליים נוכל לראות שמראה כף הרגל והפתולוגיות ("בעיות") שכף הרגל מציגה איננה בהכרח עומדת בהתאמה לתלונות או חוסר תלונות של המטופל. אם יש כאבים הקשורים למבנה כף הרגל, צריך לפנות לרופא שישקול אם צריך להתאים מדרסים.

עיוות מהיר של הנעל – יש כאלה הנאלצים להחליף נעליים מדי מספר חודשים או כל חצי שנה כתוצאה מעיוות מהיר של הנעל. עיוות זה מעיד על מבנה כף הרגל שבתוך הנעל, מבנה הדורש התייחסות, בין אם בעזרת מדרס ובמקרים מאד קיצוניים בעזרת נעל בבנייה אישית. במקרה כזה צריך רופא אורתופד מומחה כף רגל וקרסול לקבוע את האפשרות העדיפה ולהמליץ על אופן בניית המדרס או הנעל.

מבנה כף הרגל – במקרה של קשת אורכית (מידיאלית) מאוד גבוהה, מבנה כף רגל כזו יהיה בדרך כלל רחב ו"שמנמן" ויבוא לידי ביטוי בכף רגל קטנה יחסית ובעיות בגב כף הרגל באזור שרכת הנעליים, כאשר מבנה הקשת גבוהה אך איננו חמור. מנגד, יש הטוענים שיש להשתמש במדרסים מאחר ומופעלים כוחות מתיחה פנימיים חזקים על מרכז כף הרגל ושהתמיכה באזור זה תוכל למנוע.

לדברי מיכאל אלכסנדר, מבנה כף הרגל מושפע או משפיע על שרשרת המפרקים מעל כף הרגל (קרסול, ברך וירך) ומבנה העצמות שמעל כף הרגל (שוק וירך). אלכסנדר: "רמת הפעילות מהווה שיקול שיש להתחשב בו בבחירת סוג המדרס ומבנהו. אדם העומד כל היום בעבודתו יקבל מדרס אחר מאדם שרץ מדי שבוע מרחקים ארוכים, או שיבחר סוג אחר לטיפול בבעיה שונה לחלוטין מהקודמות כגון: כף רגל סוכרתית.

סטרייד אורטופדיה בע"מ עוסקת בייצור עזרים אורטופדיים, תוך התמחות בתחום השיקום הנוירולוגי, ומספקת פתרונות אורתופדיים לכף רגל וקרסול, מדרסים ושינויים בהנעלת מדף וייבוא ושיווק מוצרים ורכיבים לתחום האורטוטיקה. החברה מוסמכת לשיווק והתאמת מכשור ממוחשב להנעת גפיים משותקות תוצרת ביונס (פיתוח ישראלי) ו WalkAide-

בסטרייד אורתופדיה בע"מ מקבלים חברי קופת חולים כללית הנחה של 700 שקלים על כל סוגי המדרסים, וחברי קופת חולים מכבי מקבלים הנחה של 650 שקלים, טל': 072-3718787, רחוב הנפח 34, כרמיאל.

לאתר של סטרייד אורטופדיה