כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

עיריית כרמיאל: אושר פטור מארנונה לעסקים לשלושה חודשים ומתן הנחה כוללת של 25% בתשלום הארנונה לשנת 2020

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 23.04.20 , 21:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי , עדכן הערב (חמישי) את חברי מועצת העיר על החלטת עיריית כרמיאל להעניק פטור לעסקים משלושה חודשי ארנונה בשל הקורונה ומתן הנחה כוללת של 25% בתשלום הארנונה לשנת 2020. הפטור וההנחה יוענקו בהתאם לנקבע בתקנות משרד הפנים

הפטור מארנונה הוא לתקופה של החל מ- 1.3.20 ועד 31.5.20.

ראש העיר משה קונינסקי , "הפטור יחול על עסקים כדוגמת, חנויות, שירותים, מסחר, מפעלי תעשיה, בתי מלאכה, מסעדות, בתי קפה וכד'. לעומת זאת, נכסים מסוימים המפורטים בתקנות, יוחרגו ולא יהיו זכאים להנחה או לפטור מתשלום הארנונה.

מן הראוי לציין כי שר הפנים, אריה דרעי , חתם השבוע על תקנות הסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 2), התש"ף-2020. זאת בהמשך להחלטת משרדי הפנים, האוצר ומרכז השלטון המקומי מתחילת חודש אפריל בדבר תכנית סיוע כלכלית לעסקים על רקע משבר נגיף הקורונה.

מעיריית כרמיאל נמסר עוד כי, העירייה פועלת לעדכון חשבונות הארנונה של הזכאים לפטור שלושת החודשים הללו בארנונה והודעה מתאימה תשלח לזכאים.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי הדגיש, "לנוכח משבר הקורונה והקשיים הכלכליים, בכוונתנו להמשיך ולעשות כל שביכולנו בכדי לסייע למען העסקים בעיר וכמובן למען התושבים. אני מודה לחברי מועצת העיר על תמיכתם פה אחד בהחלטה חשובה זו"