כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

עיריית כרמיאל החלה בביצוע חקירות אפדימיולגיות בתיאום עם משרד הבריאות לנוכח העלייה במספר חולי הקורונה המאומתים בעיר

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 07.09.20 , 14:45ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, "עלינו לקצר זמנים ולא יתכן כי לוקח לפעמים כמעט שבוע עד שמתפרסמות תוצאות החקירות האפידמיולוגיות של החולים ובינתיים מסתובבים ללא ידיעה תושבים בעיר שהיו במגע עימם. לכן, החלטתי בתיאום עם משרד הבריאות שאנחנו ניקח על עצמנו את האחריות על כל נושא הניהול של משבר הקורונה על כל המשתמע מכך".

לדבריו של קונינסקי , "אצלנו בכרמיאל, מי שהלכה למעשה כיום מבצעים את החקירות האלה של חולי הקורונה בעיר הם עובדי העירייה ובכך, אנו מצליחים לנתר את המגעים עם החולים ולבקש להיכנס לבידוד".

משה קונינסקי מינה בעירייה את תמי זוזל מנהלת יחידת הרכש העירונית לאחראית על תא הבריאות בשעת חירום והיא מרכזת כיום את כל הקשר עם משרד הבריאות וקופות החולים ומיידעת את המשרד על ממצאי החקירות האפידמיולוגיות ואת לימור אוזן מנהלת היחידה האסטרטגית לאחראית על הקשר עם התושבים בבידוד והחולים המאומתים בעיר. הן יחד עם שלוש עובדות ממינהל הרווחה בעירייה, עובדות ממש מסביב לשעון בנושא ומצויות בקשר שוטף עם עשרות חולי הקורונה ועם מאות המבודדים בעיר.

צוותי עירייה מתשאלים את המבודדים והחולים המאומתים בכל צורך או בקשה שניתן לסייע אם ברכישת מזון או תרופות ועד לפינוי אשפה. צוות העירייה נמצא איתם בקשר יומיומי שוטף, כולל מתן סיוע פסיכולוגי תמיכתי ככל שנדרש.

כזכור, ראש העיר הדגיש לאחרונה במפגש זום בפני סגן שר הבריאות יואב קיש , כי, "משרד הבריאות צריך להעביר לרשויות המקומיות את האחריות לביצוע החקירות האפדימיולוגיות".

אולי יעניין אותך גם