כותרת
> C;
1/1
חדשות

עם הפנים לכרמיאל: שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בכרמיאל עם ראש העיר משה קונינסקי

כרמיאלי חדשותפורסם: 27.02.19 , 10:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עם הפנים לכרמיאל

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הגיע לביקור מקצועי בכרמיאל ונפגש עם ראש העיר משה קונינסקי

במהלך הפגישה שוחחו השניים על פיתוח אזור התעשייה בעיר, התכנון למשוך יותר חברות הייטק לאזור וגם על יצירת כנס לבעלי העסקים המקומיים בו יחשפו מגוון כלי הסיוע שמציעים משרד הכלכלה והתעשייה והעירייה לטובת העסקים; השר כהן אף עדכן כי המשרד פועל לסייע בקידום אזור תעשייה נוסף חדש לעיר

לאחר הפגישה המשיכו השר כאן וראש העיר קונינסקי לסיור במפעל "מטס", המתמחה בפיתוח מערכות לנשק ובמפעל "קליל" המייצר חלונות אלומיניום

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "פיתוח וקידום העסקים והתעשייה בעיר כרמיאל יביא ליצירת עוד מקומות תעסוקה, לטובת הפריפריה הצפונית כולה. קידום הפריפריה הנו חלק מהמחויבות הממשלתית ונמצא בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. מעבר לתמיכות הכספיות פועל המשרד גם בהסרת חסמים, הקלות ברגולציה ובאיתור משקיעים להקמת מפעלים ברחבי הארץ. ראש העיר משה קונינסקי פועל רבות לפיתוח העיר, קידום הכלכלה המקומית וליצירת מקומות תעסוקה איכותיים באזור."

מצעידים את כרמיאל קדימה: שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ערך השבוע סיור מקצועי בכרמיאל עם ראשי משרדו ובהם מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה שי רינסקי, סמכ"ל המחוזות ריאד איברהים, ראש ענף IOT ברשות החדשנות גדי הורנשטיין ונוספים.

במהלך הביקור נפגש השר כהן עם ראש העיר משה קונינסקי וצוותו. הצדדים שוחחו על הצורך בפיתוח אזור התעשייה בעיר, התכנון למשוך יותר חברות הייטק לאזור, וגם על יצירת כנס ייעודי לבעלי עסקים מקומיים בו ייחשפו מגוון כלי הסיוע שמציעים משרד הכלכלה והתעשייה והעירייה לטובת העסקים. כמו כן, עדכן השר כהן, כי המשרד פועל לסייע בקידום הקמת אזור תעשייה נוסף חדש לעיר.

בהמשך ביקרו הצוותים יחד באזור התעשייה של כרמיאל וסיירו במפעל "מטס" – המתמחה בפיתוח מערכות טכנולוגיות לתעשייה הצבאית, ובמפעל "קליל" - המייצרת חלונות אלומיניום.

במהלך הביקור במפעל "מטס" הוצגו לשר כהן ולראש העיר קונינסקי הטכנולוגיות הייחודיות שמפתח המפעל, דרכי הייצור החדשניות וצפי החברה להעסקת עובדים בשנים הקרובות. מנכ"ל החברה יחיאל כהן אף הביע את רצונות להמשיך ולהתרחב בכרמיאל גם בשנים הבאות, עם סיום הקמתם של שלושת המבנים שבונה "מטס" בימים אלו באזור התעשייה.

ראש העיר כרמיאל, משה קונינסקי: ״אני רוצה להודות לחברי היקר אלי כהן, שר הכלכלה, על ביקורו וסיור העבודה בכרמיאל. אין ספק כי הדרך לקדם ולחזק את כרמיאל ואת כל הגליל זה ע״י תמרוץ וסיוע למפעלים בדגש על מפעלי הייטק להגיע לכרמיאל. אני בטוח שמצאנו אוזן קשבת אצל השר ונמשיך לפעול יחד ובמרץ על מנת להציב את נושא "

מנכ"ל ומייסד מטס, יחיאל כהן: "אין ספק כי פעילותו הלא מתפשרת של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, לקידום התעשייה הישראלית, מורגשת, נושאת פרי ומקדמת את הכלכלה הישראלית. אני מודה לשר ולמשרד על האמון והתמיכה ובטוח כי שיתוף הפעולה יימשך כך גם בהמשך".

יו"ר דירקטוריון קליל, צורי דבוש: "התגובות הטובות לחלונות הבאוהאוס של קליל, הראו לשמחתנו ששר הכלכלה, מר אלי כהן, מהווה שותף לתפיסת החדשנות כמנוע צמיחה גם בתעשיה מסורתית וחיזקו את אמונתנו בצורך לגבש מסלול סיוע לחברות מצטיינות כמו קליל שאינן מייצאות ומהוות מקור פרנסה למאות עובדים בפריפריה."

קרדיט תמונה- תקשורת שר הכלכלה

קרדיט תמונה- תקשורת שר הכלכלה