כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

עסקים תורמים לקהילה – 5 עובדות שכדאי לכם לדעת על מאסטר אופטיק - המומחים לאופטיקה

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 12.05.19 , 14:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תרומה לקהילה נתפסת כיום בעיני מספר בעלי עסקים בכרמיאל כחלק בלתי נפרד מפעילותם ומייעודם. הם תורמים מהידע, המקצועיות, הניסיון, היכולות, הרווחים ובעיקר מהאהבה ומהאכפתיות שלהם למען הקהילה.
"מלך הגליל" שמח לחשוף בפניכם את סיפורם.

והפעם ראיון עם איברהים בדארנה מ"מאסטר אופטיק".

1. מימון מלגות לסטודנטים כי השכלה היא ערך ומפתח להצלחה בחיים

איברהים אתה רק בן 32 וכבר רכשת תארים רבים בהשכלתך ; בוגר תואר ראשון במדעים מדויקים ואופטומטריה, תואר שני במנהל עסקים, מהפקולטה להנדסה תעשייה וניהול בטכניון. כיום לקראת סיום תואר שני נוסף בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת חיפה ולקראת תואר שלישי במערכות בריאות, מהיכן נובעת המוטיבציה לרכישת ההשכלה הנרחבת?

אהבת הלמידה באה מבית אבא, אבא בא מתחום החינוך וכיום הוא מנהל בית ספר, המסר שעבר בבית היה שהלימודים הם ערך חשוב ומפתח לקידום בחיים. אבא נהג לצטט מתוך השיר של המשורר אבו קאסם שאבי "מי שלא אוהב לטפס למעלה יחיה את שארית חייו למטה" (מתוך שיר שנקרא אם העם רוצה לחיות, רצון החיים , אבו קאסם שאבי).

מתוך ההכרה העמוקה בערך הלמידה החלטתי להקדיש חלק מהתרומות למימון מלגות לסטודנטים.

2. תרומה ושייכות לקהילה – נתינה וקבלה מאנשי כרמיאל

מדוע חשוב לך להקדיש אחוז מסוים מרווחיך לתרומה?

אחרי הלימודים האקדמיים התקבלתי למשפטים באוניברסיטה העברית וגרתי שש שנים באזור תל אביב והמרכז ,כצעיר רציתי להיחשף לסביבה אחרת ממה שגדלתי בה ,סביבה חדשה מאתגרת מותאמת לצעירים אך בסופו של דבר חזרתי לצפון ולחיק המשפחה, תחושת השייכות והחום שהאנשים מקרינים מעניקים לי כוח .עבדתי בסופרפארם בכרמיאל והשתלבתי יפה בעיר אחרי שלוש שנים החלטתי להקים עסק משלי ולמצות את עצמי בעסק פרטי .ההתחלה הייתה מאוד קשה, אבל הייתה לי סבלנות ואמונה ולמרות שהיו לי הרבה התחייבויות עם האמונה, ההתמדה והמקצועיות הכל הסתדר.
לפני חמש שנים כשפתחתי החלטתי שאני תורם אחוז מסוים מהרווחים לתרומה, בהתייעצות עם המשפחה לא פרסמתי כדי שלא יחשבו שזה גימיק, אבל בחרתי את התחומים והמקומות אליהם אני רוצה וצריך לתרום ואני שמח שאני עומד בהחלטתי לתרום לאורך השנים. תרמתי לקבוצת כדורגל וכדורסל, מלגות לימודים לסטודנטים במכללות, למשפחות נזקקות בחגים לפי הפנייה של רבנים ותרומות נוספות פרטיות שמעדיף לא לפרט כדי שיאשרו חסויות.

התרומה והנתינה אינם חד-צדדיים, אני נפעם מאהבה שאני מקבל מאנשים בכרמיאל, זה משהו שעושה לי הרבה סיפוק ולא מובן מאליו בימים האלה.

3. מקצוענות ללא פשרות – דיוק וירידה לפרטים הקטנים.

מה עושה אותך למקצוען בתחומך?

לצד ההשכלה שרכשתי אני מביא ניסיון מגוון, אופטומטריסט מזה עשר שנים בתחום העסקי ובנוסף אופטומטריסט באסותא במחלקת אסותא אופטיק 8 שנים, במסגרת עבודתי זו אני עורך בדיקות התאמה, בדיקות טרום ניתוח ניתוחי לייזר וקרנית ומעקב אחרי ניתוח.

אני משתמש בציוד מאוד משוכלל, מקפיד לדייק ולרדת לפרטים, להשתמש במוצרים שהם טובים ואמינים ולמכור ובמחירים אטרקטיביים, אני מעדיף לצמצם את הרווח כדי למכור מוצר טוב במחיר הוגן ולתת שירות להרבה אנשים. לפני כל הזמנה אני חושב כאילו אני מציע לעצמי את המשקפיים ,העסקה עם הלקוח מתחילה כשהלקוח מקבל את המוצר אך לא נגמרת שם ,חשוב לי ללוות אותו לאורך כל הדרך.

4. אדיבות כדרך חיים - התייחסות לכל לקוח כחבר או כבן משפחה

הרבה לקוחות מציינים את אדיבותך הרבה אחת אפילו ציינה באזני זה לא יכול להיות אמיתי מהיכן אתה שואב את הכוחות ?

זה משהו שנמצא אתי, זה מגיע מהבית לגדול בסביבה שהיא אוהדת מחבקת שהטמיעה בי את אהבת האדם, הסבלנות והסובלנות. אני רואה בכל לקוח חבר ,בן משפחה ורוצה לתת לו את הטוב ביותר.

בעוד השאלה נשאלת נכנסים כמה לקוחות שמקשיבים ,מגיבים בהנהוני הסכמה ואף מעניקים ציטוט בשמם

רותי להב, אין כמוהו אחד יחיד ומיוחד נותן מענה לכל דבר, הנתינה, היושרה, אין דברים כמוהו בכל העולם, הרווחנו שיש לנו כאן בכרמיאל את איברהים..

שמוליק פריהבר, אני לקוח שלו 8 שנים ועקבתי אחריו וממליץ לכל מי שאני מכיר, השם הטוב שלו עובר מפה לאוזן, ממליץ בחום.

חני פריהבר מצטרפת וממליצה אף היא בחום על היחס והמקצוענות.

לקוחה נוספת שלא הספקנו לשאול את שמה מספרת "הייתי הלקוחה הראשונה שלו והבאתי לו כל כך הרבה לקוחות, איזה כיף שאתה פה" והיא מוסיפה בפנייה אליי "עשיתי משקפים וחשבתי שאיבדתי אותם, איברהים עשה לי זוג נוסף במתנה".

עידן שחרור, הגעתי למאסטר אופטיק לפני כשלוש שנים ומאז כל מה שקשור לאופטיקה ועיניים אני עושה רק אצל איברהים ודואג להפנות אליו כל מי שאני פוגש , לא בכל יום פוגשים שירות ואיכות ברמה גבוהה כזאת. איברהים מתייחס לכל הלקוחות כבני בית, כמי שמעורב בקהילה אני יודע שאיברהים מרבה לתרום לילדי העיר, למשפחות ולסטודנטים.

אכן תגובות מחממות לב ומעניקות הרבה כוח.

5. הקידום אורח חיים בריא בקהילה –עידוד לספורט באמצעות מלגות

מדוע בחרת לתרום לקבוצות ספורט בעיר?

באופן אישי אני חושב שצריך לקדם אורח חיים בריא בכל תחומי החיים , ראייה טובה ,תזונה טובה הרגשה טובה של האדם עם עצמו ,צריך לדאוג לרווחה ולבריאות לספורט ערך חשוב לקידום הרווחה והבריאות אני מאוד אוהב ספורט , חושב שחשוב להטמיע את תרבות הספורט בקרב בני הנוער זה יכול לעזור להם בחיים הן בצד הבריאותי והן בצד המנטלי, אני רואה בזה סוג של שליחות.

לאורך הריאיון נכנסים ויוצאים לקוחות כולם מתקבלים במאור פנים, בנכונות לתת את השירות הטוב ביותר, המקצועי והאדיב.

לקוח אחד מתכבד בסוכריה, השני בכוס קפה, השלישי נח על הכורסא ומקבל הסברים וכולם יוצאים בתחושה טובה.

תודה לאיברהים ממאסטר אופטיק על תרומתו לקהילת כרמיאל והסביבה.

עיתון "מלך הגליל", צביקה וישניה 050-3010878

עסקים תורמים לקהילה – 5 עובדות שכדאי לכם לדעת על מאסטר אופטיק - המומחים לאופטיקה