כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

עצות וטיפים לזוג הצעיר

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 11.02.22 , 10:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

נשואים טריים או כמה חודשים או שנים בקשר רומנטי?
חיים ביחד או לחוד?
חושבים להינשא או לגור ביחד ולנהל חיים משותפים וטובים?
המאמר הזה בשבילכם.

התייחסו אחד לשני בכבוד

כאשר מזלזלים בבן/ת הזוג, מגיעים למצב בו לא משתפים באירועי החיים ויוצרים מרחק וריחוק נפשי ופיזי. כאשר מתייחסים בכבוד, מקשיבים, מתווכחים בצורה מתורבתת, נותנים מקום לדאה של בן/ת הזוג גם כשלא מסכימים, יוצרים זוגיות מכילה, מעצימה ונעימה. הקפידו לשמור על שיחות מעניינות ושתפו אחד את השני בדעות שלכם. תמיד תמשיכו ללמוד אחד את השני ואחד על השני.

השאירו את המריבות ביניכם

אל תשמיצו או תבקרו את בן/ת הזוג בפני חברים ומשפחה (גם לא לפני הילדים שלכם, כשיהיו). תנו לבני הזוג שלכם להיות מי שהם, הרבה מריבות נמנעות כשאנחנו מפסיקים לרצות לשנות את בן/ת הזוג. בזמן מריבה, וודאו שאתם תוקפים את הבעיה ולא אחד את השני. דברו על הרצונות והתשוקות שלכם וכן… גם על כסף, תקציב וחסכון. זכרו – אפשר ורצוי לשתף איש מקצוע שיעזור לכם להתמודד ולהתגבר על מחלוקות החוזרות ונשנות.

צחקו, סלחו, אהבו

העלו תמיד זיכרונות מהימים הטובים שלכם והשתדלו לאסוף כמה שיותר ימים כאלו. זכרו לפנות זמן לעצמכם ולאהבה שלכם גם בתקופות לחוצות ובעיקר לאחר שיהיו ילדים, לשמירה על גחלת האהבה. סלחו מהר כאשר אתם רבים, לימדו להתפשר בדברים שפחות חשובים לכם, תמיד מצאו סיבות לצחוק, גם ויכוחים ומריבות אפשר לסיים מהר יותר בעזרת הומור, כאשר הוא מלווה בטאקט. זכרו שדברים קשים שנאמרים משאירים צלקות, הימנעו מהם.

ביטחון ואמון

אמון וביטחון הם מאבני היסוד של מערכת זוגית. אם תהיו ישרים ותיצרו תקשורת אמיתית ומכבדת בזוגיות שלכם, תחושו ביטחון ותוכלו לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהיעזר בבן/ת הזוג בכל דבר שקורה לכם בחיים. זוגיות שיש בה אמון וביטחון מאפשרת התפתחות של כל אחד מבני הזוג.

קשר טוב דורש מחויבות והדדיות

וודאו שלכל אחד מכם יש אחריות מלאה על הקשר. אל תצפו שבן/ת הזוג ייותרו תמיד ויבטלו את מה שהם רוצים למענכם. דאגו לכמה שיותר שיוויון; פעם אתה מוותר ופעם את. כשבן/ת הזוג מקריב למענך, דאג/י לתת תמורה הולמת, בסוף הסרט “אישה יפה” הגיבור שואל את אהובתו “ומה קורה אחרי שהנסיך מציל אותך?” ותשובתה:”היא מיד מצילה אותו בחזרה”. לאורך השנים תגלו שלפעמים בולעים “צפרדעים” אחד בשביל השני. זכרו להיות הוגנים באחריות על מטלות.

דאגו לקבוע זמן זוגי

קבעו לכם זמן קבוע, אחת לכמה זמן שמתאים לכם, כדי לבדוק מה קורה עם סדר העדיפויות שלכם, הרצונות והיעדים של שניכם ושל כל אחד מכם בנפרד. זכרו שחיבוק, מגע, סקס הם חשבים ביותר במערכת יחסים רומנטית. תאמו רצונות ודרכי הגעה כצוות למקומות שאתם רוצים להגיע, ותמיד תזכרו שזה בסדר לפתח גם תחביבים ולעשות דברים לבד, כל עוד ששומרים על הביחד שלכם.

למדו את הדרך שבה כל אחד מכם מביע ומקבל אהבה

יש מי שמרעיף מתנות קטנות וגדולות, יש מי שדואג לנוחות של בן/ת הזוג בכל הזדמנות, יש מי שאוהבים להביע את עצמם במילים. יש שחשוב להם לשמוע מילים אוהבות ויש מי שצריך לראות בעיקר במעשים. זכרו שמחמאות כנות ואמיתיות כולם אוהבים, היו נדיבים בהן.

החליטו מראש בתחילת כל שנה איך תבלו את החגים והחופשות שלכם

כשמתכננים מראש מונעים ויכוחים והעלבויות מצד בן/ת הזוג ומצד המשפחה המורחבת. בידקו איזה חג הכי חשוב לאיזו משפחה, האם תתארחו? תארחו? האם תעשו תורנות חגים או שתקבעו היכן תהיו באופן קבוע? זה אולי נדמה כדבר קטן, אך יכול ליצור משברים של ממש. ובענייני הורים, דודים, אחים, סכמו עד כמה ואם בכלל תתנו להם להיות מעורבים בחיי הזוגיות שלכם והקפידו לבצע.

לסיכום

בקשר זוגי, משפחתי יש צורך להשקיע כל הזמן. זוגיות, גם הטובה ביותר, רצופה עליות ומורדות. בכל תקופה קשה זכרו מה הדברים החשובים לכם בחיים. מערכת יחסים היא מסע חיים מעניין ומיוחד. החיים מביאים, הזדמנויות, קושי, שמחה, אושר ומגוון רגשות. כשחולקים את המסע ברע, משתפים בטוב. כששומרים על האהבה ושמים אותה בסדר עדיפות גבוה ומשקיעים בדברים הנכונים והמתאימים לכם בזוגיות, החיים שווים במיוחד

רוצים עוד לדעת? לשדרג? לקבל כלים?

התקשרו עכשיו לקביעת שיחת היכרות חינם: 072-3925386

מוזמנים לפייסבוק שלי