כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

פינות ישיבה לגן

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 12.04.21 , 11:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פינות ישיבה לגן ולחצר הן אחד מהסוגים הנפוצים ביותר של ריהוט גן, וכמעט מהוות פריט חובה בכל חצר או מרפסת.
הפופולריות של פינות הישיבה נובעת מתוך התחושה המיוחדת שהן יוצרות. זוהי לא סתם פינת אוכל או כורסא בסלון, זוהי פינה אשר עצם היותה בחוץ מספק לה נופך רגוע ופסטורלי אשר לא נוצר בכל מקום אחר בתוך הבית.
בנוסף, פינות הישיבה בגן מהוות מוקד מרכזי בבית לאירוח, והופכות לפינה המועדפת להתכנס בה עם חברים נוספים, הן בגלל האווירה המיוחדת שהזכרנו והן בעקבות הנוחות במהלך תפעול אירוע המתרחש בחוץ ובמהלך הניקיונות שלאחריו.

סוגים וחומרים של פינות ישיבה

עולם פינות הישיבה הינו מגוון, ויכול לכלול סוגים שונים של ספות, כיסאות ושולחנות, המשתנים זה מזה בסגנון העיצוב ובחומרים מהם הם עשויים.
ניתן לראות בחלוקה בין 2 הסוגים העיקריים של פינות הישיבה דמיון לחלוקה שבין סלון לפינת אוכל. בבחירת פינת ישיבה יש לשאול את עצמנו, האם המטרה היא לשבת בחוץ בנחת עם כוס קפה, ואז ננסה ליצור פינת ישיבה הכוללת ספות ושולחנות קפה נמוכים, או שהמטרה היא לשבת לאכול בחוץ ארוחה של ממש, ואז נשאף למערכת ישיבה הכוללת כיסאות ישיבה נוחים.
מערכות הישיבה נבדלות זו מזו גם בחומרים מהם הן עשויות.

  • עץ טבעי - זהו חומר חזק ועמיד המשמש גם לרהיטים לפנים הבית. חומר זה דורש טיפול יותר מוקפד, שמירה מרטיבות וכדומה, ובנוסף הוא נחשב לחומר יקר יחסית.
  • אלומיניום - חומר זה הינו קל מאוד לעבודה ולכן זול בהרבה מרוב החומרים בהם נעשה שימוש בייצור ריהוט גן. בנוסף, הוא עמיד מאוד לפגעי מזג האוויר ודורש פחות תחזוקה שוטפת.
  • זכוכית - לרוב בגינה עושים שימוש בזכוכית מחוסמת במהלך ייצור שולחנות. הזכוכית מעניקה לשולחנות מראה יוקרתי, לא נפגעת כלל ממזג אוויר וקלה לניקוי.
  • ראטן - שם כולל למספר סוגי עצים, הנחשב לחומר פופולרי מאוד אשר לרוב משמש לייצור של מיטות שיזוף, נדנדות וכיסאות. בעל מראה טבעי. בנוסף קיים גם ראטן סינטטי, אשר מספק מראה דומה.

איפה כדאי למקם פינות ישיבה בגן

גם כאן, מומלץ לשאול את עצמנו מהי המטרה של פינת הישיבה. האם היא נועדה לאירוח של ארוחות, בהן נזדקק לגישה נוחה למטבח ולכן מומלץ למקם אותה בסמוך לבית עצמו, או שהיא נועדה רק לחוויה הפסטורלית והרגועה ולכן יכולה להיות ממוקמת בכל נקודה בגינה.
בנוסף כדאי להתחשב בקרבה לרחוב, ולשקול התקנה של גדר או חוצץ אחר על מנת לאפשר פרטיות בעת השיבה בגינה.

איך לתחזק ולנקות פינות ישיבה

ריהוט גן דורש לרוב תחזוקה מתמדת ואינטנסיבית יותר מאשר ריהוט בתוך הבית.
הבדל זה נובע מן החשיפה הממושכת של ריהוט הגן לפגעי מזג האוויר, כאשר חומרים שונים יכולים להיות מושפעים מאור השמש או מגשם וקור.
לכן מומלץ לרכוש כיסוי לריהוט הגן, שיאפשר הגנה עליו. בנוסף, במידה ויש בגינה פרגולה או הצללה קבועה אחרת, כדאי למקם את ריהוט הגן מתחתיה כדי לצמצם את החשיפה לחום ולמשקעים.
בימי גשם, יש להכניס את הריהוט לתוך הבית או לכסותו בברזנט.