כותרת
> C;
1/1
הרצאות וסדנאות

פיתוח מנהלים – המפתח להצלחת הארגון

כרמיאלי הרצאות וסדנאותפורסם: 16.10.19 , 12:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הגלגלים המניעים ארגונים וחברות בכל העולם, הם המנהלים. באחריותם להניע את העובדים לפעולה, להעביר פרזנטציה מידי פעם בנושאים שונים כדי להשיג מטרות ויעדים, ועוד. אפשר לומר שהצלחתו של ארגון תלויה במנהלים שלו. לכן, פיתוח מנהלים הוא נושא שחברות רבות כבר הבינו את החשיבות שלו, והן עושות כל שביכלתן כדי להעניק למנהלים שלהן סדנאות, כלים והרצאות ייחודיות שיסייעו להם ליצור סביבת עבודה שתביא להשגת מטרות הארגון.

גישות שונות של פיתוח מנהלים

קיימות אין סוף גישות של פיתוח מנהלים מהן כל חברה יכולה לבחור את הגישה או הגישות שיתאימו לה. ההמלצה הטובה ביותר היא לשלב, להעניק למנהלים כלים חדשים ורעננים לשיפור תהליכי העבודה:

  • הנחיית קבוצות – בתהליך קבוצתי, יכולים מנהלים ממספר חברות לדון על בעיות וקשיים המאפיינים את תפקידם, ולרכוש יחד מיומנויות ניהול לפיתוח עצמי ופיתוח התפקיד.
  • חונכות – ניתן להצמיד למנהל חונך אישי. כך, תתפתח מערכת יחסים מיוחדת בין אדם עם ניסיון רב ומנהל מתחיל המבקש ללמוד ולהתפתח. החונך (או המנטור), ילווה את החניך למשך תקופה ויסייע לו להתגבר על מכשולים בהם הוא נתקל בשגרת העבודה.
  • קואוצ'ינג – תהליך זה הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות – הן בתחום פיתוח המנהלים ובכלל. זהו תהליך של למידה, אימון והתפתחות הנתמך על ידי מאמן (קואוצ'ר), להשגת יעדים אישיים שהוגדרו מראש בתחילת התהליך. המטרה היא לזהות מה עוצר את הפרט מלהצליח, ולהתגבר על המכשולים הללו בעזרת למידה אישית.
  • התפתחות מבחינה מקצועית – פיתוח מנהלים יכול להיות גם בצורה של לימודים, תעודות, קורסים, כנסים, והזדמנויות אחרות ללימודים שאינם פורמליים ויוכלו לפתח את הפרקטיקה המעשית של המנהל.
  • הכשרת מנהלים – קיימות תכניות אקדמיות מיוחדות בבתי ספר לעסקים, כאלו המותאמות אישית למנהלים בחברה מסוימת. המשמעות היא, שהמנהלים ירכשו כלים לפיתוח העבודה בארגון הנוכחי, בהם יוכלו להשתמש בשטח בעצמם. ארגונים העושים שימוש בתכניות אלו, הבינו שהדרך הטובה ביותר לשמר עובדים, היא להעניק להם את הכלים הנכונים להתפתח ולפתח בעצמם את סביבת העבודה. כשעובד מרגיש שהארגון משקיע בו, הוא ירגיש לויאלי יותר למקום וישקיע יותר מעצמו.

גישה שממנה כולם מרוויחים

בעולמנו המשתנה, נראה שרבים יודעים לדרוש בדיוק את מה שמגיע להם. לצד עובדה זו, רבים גם מוצאים עצמם משתעממים בקלות ממקום העבודה ומחפשים את הדרכים להתפתח ולצמוח כמה שיותר מהר, וכמה שיותר גבוה. כך, תחלופת העובדים גבוהה בכל העולם. אחת הדרכים לשמר את העובדים, לחסוך את העול הכלכלי שבתחלופת עובדים ואף להרוויח, היא לדאוג לטפח אותם.

אם גם אתם מעוניינים לצעוד אל הקידמה, כשבחברה שלכם פועלים מנהלים מהשורה הראשונה – לויאלים, מקצועיים ויצירתיים, זה הזמן לשלוח אותם לתכנית פיתוח מנהלים שתפיח בהם את רוח היצירתיות והמנהיגות, ואת היכולת להוביל את הארגון שלכם למחוזות רחוקים ומתקדמים יותר.