כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

פעילויות מומלצות לילדים ולכל המשפחה בצפון הארץ

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 29.08.21 , 18:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מה אפשר לעשות עם המשפחה והילדים בצפון הארת ואילו טיפים חושב לדעת? בכתבה הבאה שלפניכם.

אז אילו פעילות ואטרקציות אפשר למצוא בצפון הארץ?

תוכלו להנות מפעילות מתוקה של סדנאות שוקולד ויצירה בשוקולד, עם כל הילדים בגילאים שונים בקיבוץ כפר מסריק. או ללכת לסדנה ליצירת תכשיטים, שמתאימה לאימהות ובנות ותאפשר להם להנות ביחד מזמן איכות בשילוב של הרחבת ידע בעכו העתיקה.

או להנות מבציר ענבים עם כל המשפחה לאור ירח, שבמהלכו תלמדו להכין תירוש בלאור פנסים ביקב משק אופיר הממוקם באלון גליל. תוכלו גם להנות מביקור באתרים ארכיאולוגים, מופעי מוזיקה של מגוון אמנים וזמרים, ופעילות רבה ומעשירה לילדים בכל גיל.

פעילות ואטרקציות מומלצות באיזור הגולן

למי שרוצה ללמוד קצת על מורשת והיסטוריה, תוכלו לבקר בעין קשתות ולראות כפר יהודי שקיים מתקופת התלמוד. אם בא לכם משהו יותר כיפי שיגרום לכם להרגיש כמו אינדיאנה ג'ונס ליום אחד, תוכלו להגיע לאתר של חפירות ארכיאולוגיות באתר מג'דוליה.

תוכלו להנות עם ילדיכם בפעילות של סדנאות חימר, וליצור ספלים, כדים ואגרטלים תוכלו לקחת איתכם הביתה בסיום. למי שמתחשק קצת פעילות ספורטיבית, תוכלו לעשות סנפלינג בנקיק השחור, שהוא מפל מים גדול ברמת הגולן. או לקפוץ לסטודיו מנדרינה כדי ללמוד איך לנפח ולפסל זכוכית, ליצור צורות יפות ואפילו פסלים של חיות.

התאמת הפעילות לפי גיל

מרבית הפעילויות שתמצאו בצפון מותאמות לכל המשפחה וכל הגילאים, אך לא כדאי להיות שאננים ורצוי לבדוק מראש את דרישות הגיל. בעוד מקומות מסוימים יאפשרו את הגילאים השונים במהלך פעילות, יש כאלה שיאפשרו כניסת ילדים מגיל 10 ומעלה.

לכן כדאי להתקשר מראש למקום ולבדוק על טווחי הגילאים ואיזו פעילות מוצעת לכל גיל, וכך למנוע כאב ראש אחר כך.

האם כל הפעילויות בחינם?

חלק מהפעילויות האטרקציות בצפון אכן בחינם אך דורשות תיאום מראש, בעוד לאחרות תצטרכו לקנות כרטיסים. מגוון הפעילויות הדורשות כרטיסים, יכולות לעלות לא מעט כסף, אך תוכלו למצוא פעילות עם כרטיסים זולים.

חיפוש מהיר באינטרנט ייתן לכם מגוון אפשרויות, שעל פיהן תוכלו לבחור את הפעילות לכל המשפחה במהלך החופשה. תוכלו להיעזר באתר https://www.kzat-tarbut.com/ (אתר "קצת תרבות") שסוקר באופן קבוע את כל ההצגות והאירועים השונים לילדים ולמשפחה בצפון הארץ בפרט ובכל רחבי המדינה בכלל.

איפה ניתן למצוא מידע על חופשות ותיירות בצפון?

מידע אודות חופשות בצפון, צימרים שונים אשר מיועדים למשפחות ומגווני הפעילות, ניתן למצוא דרך גוגל. לפעמים גם סוגים שונים של מדיה כמו רדיו או אפליקציות, יוכלו לשווק חופשה מהנה באזור הצפון המיועדת לכל המשפחה.

בזמן החיפוש באינטרנט, תוכלו להירשם לכמה אתרים שמציעים שירותי עדכון למנויים, וישלחו לכם הצעות והטבות לחופשות.

מופעים מוזיקליים והצגות ילדים

תוכלו למצוא המון הצגות לילדים לגילאים יותר צעירים, שישלבו פעילות כמו ציור או יצירה לאחר ההצגה. מאידך, לגילאים יותר גדולים, תוכלו לבדוק עם מופעי מוזיקה לילדים ונוער, שמתקיימים באזור בו בחרתם לעשות את החופשה או בעיר סמוכה.

ומה לגבי לינה?

בצפון תוכלו למצוא המון מקומות המציעים לינה ואירוח כפרי, המשלבים פעילות מגוונת לכל הילדים בטווחי הגילאים השונים. על הדרך גם תוכלו ללמד את ילדיכם על העדות השונות החיות בארץ, בין המגזר הדרוזי ושבטי הבדואים בצפון.

מחיפה והלאה

עבור אלה שכבר מאסו מחופשות בחיפה, תוכלו תמיד להמשיך לנוע יותר צפונה, ולגלות את רזי היופי החבויים שיש לצפון להציע. תוכלו למצוא המון מקומות לינה לכל המשפחה בגליל העליון או התחתון, עם אירוח כפרי וחמים שישאיר לכם טעם של עוד ורצון לחזור.

תוכלו גם ליהנות ממגוון צימרים לכל המשפחה בגולן, עם מגוון פעילויות ואטרקציות לכל המשפחה.