כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

קבוצת תגלית- אפשר גם אחרת

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 19.09.21 , 10:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קבוצת תגלית- אפשר גם אחרת.

בזמן שעסקים רבים הורידו פרופיל וחלקם אף קרסו בצל הקורונה, קבוצת תגלית הפתיעה ובגדול. למרות כל הקשיים סביב- החברה התעצמה כלכלית, התרחבה והתחזקה בארץ ואף הניפה דגל מעבר לים.

כנראה שכדי לפצח את הסוד צריך להיות מהזן של המנצחים, כאלה שיודעים להתקדם גם מול סערות, כמו איש העסקים אלון אזולאי הבעלים ויו״ר דירקטוריון חברת קבוצת תגלית.

בקבוצת תגלית הוכיחו שאפשר אחרת בעזרת שילוב מנצח של חשיבה יצירתית, הצבת יעדים ואמונה במטרה ובמקום רק לדבר- לעסוק בעשייה לצד אופטימיות, אהבת אדם והכל בגובה העיניים. כולם זוכים ליחס שווה ולהקשבה מהעובד הזוטר ועד חבריו הרבים של אזולאי: ראש הממשלה, חברי הכנסת ואנשי העסקים המובילים בארץ.

ההצלחות הרבות לא מסחררות את אלון אזולאי, גם שתחתיו מאות עובדים, חשוב לו שהוא וצוות ההנהלה יכירו אישית כל אחד מהם ולא בכדי, הוא חבר הנהלה בקרן רווחה לעובדים בניקיון ההסתדרות הארצית, שימש כיו"ר עובדי הניקיון בישראל, ארגון המונה כ-100,000 עובדים בכל הארץ, חבר נשיאות בארגונים עסקיים של מדינת ישראל ואף שימש בה כאחד הנשיאים. יחד עם זאת, הוא לעולם לא שוכח ולא פוסק מלקיים את ההבטחה שלחש לעצמו עוד כילד ב"כפר הילדים" בכרמיאל, להכיר תודה ולדאוג באופן אישי, לכרמיאל ולאנשייה.

למרות שעסקים רבים נפגעו בשנה וחצי האחרונות, דווקא בתגלית התרוממתם, הצלחתם באופן מעורר השראה להתעלם מכל רעשי הרקע ולהתרחב באופקים רבים ושונים, במה זה בא לידי ביטוי?

"למרות אתגרי הקורונה קבוצת תגלית התרחבה, הקימה חברת כוח אדם- "תגלית כוח אדם" שהוקמה בתחילת הקורונה והיום מונה כבר מעל 500 עובדים. בנוסף, תגלית התרחבה עם חברת TBM אחזקות ומיזוג מבנים בעשרות פרויקטים ברחבי הארץ. "תגלית ניקיון" פתחה סניף במרכז בפתח תקווה ונותנת שירותי ניקיון לעשרות מוסדות, מפעלים וקניונים במרכז הארץ, בקרוב עומד להיפתח סניף נוסף בירושלים. "תגלית נדלן" הגדילה את נכסיה ברחבי הארץ ולקראת 2022 עומד להסתיים פרויקט ענק של בניין משרדים יוקרתי במרכז הארץ. בספטמבר הניף אלון במהלך פגישת עסקים בירת בלארוס, בעיר מינסק, את דגל ישראל בגאווה , ללא ספק הוכחנו שאפשר גם אחרת, שאצלנו לא מדברים, אלא עושים".

אתם בדרך למעצמה ארצית בתחום הניקיון, עשיתם מה שאיש לא עשה לפניכם, קידמתם את תחום הניקיון להייטק. מהן המטרות הבאות להתפתחותה של תגלית?

"בחודשים הקרובים חברת תגלית ניקיון הופכת להיות חברת הייטק של הניקיון ,תגלית ניקיון השקיעה עשרות אלפי שקלים בפיתוח תוכנה שתיתן משוב און-ליין מהלקוחות,העובדים ומהאורחים שביקרו באתרי החברה . איכות השירות יעלה בעזרת אפליקציה מיוחדת שפותחה במיוחד עבור תגלית "פטרול לקוחות" כך שתגלית תהפוך להיות מעצמה בתחום הניקיון.

התוכנית העתידית בתגלית כוח אדם היא להקים חברת סיעוד וחברת שמירה תחת קורת גג אחת . ב- TBM המטרה לגדול בתחום האחזקות והמיזוג על ידי חתימה על חוזים נוספים עם חברות ייצור ושיווק מזגנים מהגדולות בארץ. בתגלית נדלן המטרה לסיים את פרויקט המשרדים היוקרתיים באזור המרכז ולהגדיל את כמות הנכסים של החברה ברחבי הארץ".

במקביל להתרחבות קבוצת תגלית, כאדם שבנה הכל בעשר אצבעותיו, אלון אזולאי ממשיך לדבוק במה שהוא כה מאמין ולדאוג לרווחת העובדים.

במקביל להרחבת קבוצת תגלית, אלון דואג לרווחת העובדים בעשרות פגישות בהסתדרות במטרה להגדיל את התנאים הסוציאליים של עובדי הניקיון בפרט, וכלל עובדי המשק ברחבי הארץ.

העובד הוא ההון האנושי של קבוצת תגלית ולכן אלון מטפח את העובדים בלמידה ודאגה להשכלתם ובשמירה על זכויותיהם הסוציאליים.

תגלית ניקיון מעסיקה למעלה מאלף עובדים,אלון אזולאי מכיר כמעט כל עובד ועובד ודואג לרווחתו האישית של כל אחד , בתגלית ניקיון כל עובד זכאי לפנסיה מורחבת+ קרן השתלמות +נסיעות +ביגוד כבר מהיום הראשון בחברה. כאדם שמעריך היטב עבודה קשה, אלון רכש לכל צוות ההנהלה הבכירה רכבים ההיברידים חדשים ומפנקים, שיגרמו להם לחייך כל יום בדרך לעבודה.

לצד הישגים כלכליים, כאיש של אנשים הפועל רבות מבחינה חברתית מהם ההישגים החברתיים שהשגת לאחרונה?

"עם הגעת החיסונים, בינואר השנה דאגתי שמאות עובדי הקבלן בכל בתי החולים בארץ יקבל את החיסון. דאגתי בנוסף לחיזוק הקשר בין הקהילה האתיופית לשלטון המרכזי , ובחודש פברואר השנה גייסתי את חברת "היינט" לפרויקט גדול המאפשר לכל עובד בחברה לעבוד מכל מקום בעולם ולהרגיש שהוא עובד מהמשרד, מתוך הבנה משמעותית עבור כל עובד שידע שרואים אותו ואת עשייתו, בחודש מרץ חילקתי תעודות הצטיינות לעובדי הניקיון בנמל חיפה". בחודש אפריל כחלק מהמהלך לשיפור ומיסוד תנאי ההעסקה של עובדי הניקיון בישראל, נחשף אלון אזולאי, יו"ר קבוצת תגלית לתנאיי ההעסקה של עובדי הניקיון ובמטרה ליצור שינוי אמיתי, ניפגש אלון עם Veronica Rozenberg, מנכ"לית ארגון חברות הניקיון בישראל, שם דנו השניים בבעיות ובמציאת פתרונות ודרך להכניס נושאים חשובים תחת ההסכם הקיבוצי של עובדי הניקיון בישראל. בחודש יוני האחרון שקד אלון על תיקון ההסכם הקיבוצי לרווחת העובדים במדינת ישראל . תוספת לשכר המינימום במשק ושיפור תנאי העסקת העובדים.

בנוסף אלון, בוגר יחידות מובחרות בסדיר ובמילואים, מצטיין אלוף פיקוד דואג בהזדמנויות רבות גם להודות לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון. לכבוד חג פסח השנה, כינס את חברי סניף הליכוד להרמת כוסית ולחיזוק ידם של ראש הממשלה ושר הביטחון במבצע "שומר חומות" בדרום.

בחודש אוגוסט הפתיע אלון במחווה מרגשת את לוחמי גדס"ר נחל שהתארחו בכרמיאל ופינק אותם בארוחת צהריים וכיבוד בשפע בשטח האימונים ועוד..

אהבתך לעיר כרמיאל, הובילה אותך לעשייה מרובה עבורה מבחינה כלכלית ומבחינה פוליטית, כיצד אתה פועל למענה כיום?

"כתושב העיר ומי שגדל והתחנך בה, בחרתי לבנות את המשרדים המפוארים של ההנהלה הראשית בכרמיאל מתוך מחויבות אישית לעיר , קבוצת תגלית כבר מספר שנים, מעסיקה גדולה ומשמעותית בכרמיאל והסביבה. המטרה שלי היא לקדם את כרמיאל בזכות קשרי הרבים עם אנשי ציבור ולהפוך את כרמיאל לעיר מטרופולין ובכך למנוע הגירה שלילית מהעיר. במהלך השנים נפגשתי עם עשרות חברי כנסת שרים, אנשי ציבור, ראשי ערים, בעלי חברות ענק למען תושבי כרמיאל. אני נלחם ללא הפסקה לשים את כרמיאל על המפה ולקדם עשרות פרויקטים להגדלת התעסוקה בכרמיאל שלעיתים נחסמים בגלל בירוקרטיה פנימית בעיר וחוסר שיתוף פעולה. מלבד אירוח של בעלי עסקים, חברי כנסת ושרים,

זכיתי במהלך הבחירות האחרונות בביקור אישי ומרגש של ראש ממשלה בביתי. בכל שבוע אני מקפיד לנסוע לפגישות בכנסת ישראל עם אנשי ציבור חברי כנסת ושרים והכל למען כרמיאל".

אלון אף אירח במשרדו את תת-אלוף במילואים, מפקד יחידת שלדג ועוצבת הגליל לשעבר, וכיום היזם, איש העסקים והפעיל החברתי, גל הירש וקיים אתו שולחן עגול יחד עם מספר מובילי קהילות בעיר כדי להביא להבראה וצמיחה מחודשת ובנוסף קיים פגישה עם ראש עיריית ירושלים לשעבר, ח"כ ניר ברקת. לח"כ ברקת ניסיון עצום בהובלת תהליכים, ניהול ארגונים והובלתם להצלחה וסוכם שח"כ ברקת יפעל בכל דרך לטובת העיר כרמיאל ותושביה. על הפרק, מגוון פרויקטים שנקדם ביחד לטובת כל אחת ואחד מתושבי העיר".

בהזדמנות זאת אלון אזולאי מאחל שנה טובה ומבורכת, חג סוכות שמח ובריאות ושמחה לכל תושבי כרמיאל .

אולי יעניין אותך גם