כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

קניון כיכר העיר בכרמיאל - פינוי בינוי!

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 08.01.20 , 12:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עם כניסתו של ראש העיר משה קונינסקי לתפקידו, הוא שם את נושא הכלכלה ופיתוח העסקים בראש סדר העדיפות ופעל בנחישות מול יזמים רבים. מהלך הפינוי בינוי בהובלת העירייה משקף את חזונו של ראש העיר שעל העירייה לפעול לצד בעלי העסקים לטובת העיר. ראש העיר משה קונינסקי, "כולנו תקווה שנצא בעתיד הקרוב לדרך יחד בעלי נכסים ועסקים בקניון כיכר העיר, עם רשות מקרקעי ישראל ויזמים ובתוך מספר שנים נשנה יחדיו את פני הכניסה לעיר ויחד נבנה את מרכז העסקים החדש של כרמיאל"

ראש העיר משה קונינסקי, יזם ופתח מפגש יוצא דופן באודיטוריום בבניין העירייה, שבו נטלו חלק בעלי נכסים ועסקים בקניון כיכר העיר והציג בפני המשתתפים את המתווה לשיתוף פעולה במסגרת. תכנית שהעירייה מתכננת לקדם בדבר פינוי בינוי לקניון ובנייה של מבנים חדשים המורכבים ממסחר, משרדים ומגורים. מהנדס העיר אייל רותם פירט את התכנית - מרכז עסקים ראשי (המע"ר) שאותה מקדמת העירייה ממתחם הרכבת ועד מתחם גן העיר.

מן הראוי להזכיר, כי קניון כיכר העיר נבנה במהלך שנות ה-90 והיה לקניון הראשון בעיר המכונה עד היום ע"י תושבי העיר כקניון הישן. בימי הזהר של הקניון פעלו במקום מתחם באולינג, מסעדת רסיטל, בנק לאומי, בנק דיסקונט, שופרסל, אולמי דפנה ועוד

במהלך הדרך פשט את הרגל הבעלים והקניון מצא את עצמו עם כ- 80 בעלים שונים. בנוסף, בבדיקה שנעשתה עולה כי חלק מהבניין בנוי בשיטת פל קל המסוכנת דבר שהרחיק יזמים רבים ואף לקוחות.

בשנים האחרונות המקום סובל המתחם מהזנחה רבה, כאשר שטחי מסחר רבים אינם פועלים ומרחפת מעליו סכנת צו סגירה. פעמים רבות נעשו ניסיונות לאחד את בעלי העסקים לטובת שיתוף פעולה עם יזם חיצוני אך הדבר עלה על שרטון שוב ושוב.

המתווה שהוצע מדבר על הסכמה של למעלה מ-75% מבעלי הנכסים לבחירת נציגים שיפעלו יחד עם העירייה והמינהל לקידום תכנית מתאר עירונית ושיתוף פעולה עם יזמים שונים.

ראש העיר משה קונינסקי הדגיש בדבריו, "המפגש הזה הוא אירוע היסטורי, כאשר לשמחתי מרבית הנוכחים הביעו תמיכה ביוזמה שלנו וכולנו תקווה שנצא בעתיד הקרוב לדרך יחד איתם, עם רשות מקרקעי ישראל ויזמים ובתוך מספר שנים נשנה יחדיו את פני הכניסה לעיר ויחד נבנה את מרכז העסקים החדש של כרמיאל."

צילום: דוברות עיריית כרמיאל