כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי מבקש מרמ"י לבטל מכרז בכרמיאל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 30.11.21 , 08:33ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי מבקש מרמ"י לבטל מכרז בכרמיאל לנוכח חשש מכך שתוצאת המכרז עלולה להשפיע על כל שומת ערך הקרקעות בכרמיאל

בצעד יוצא דופן, פנה השבוע ראש העיר משה קונינסקי למנהל מחוז הצפון ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תמיר ברקין בבקשה לבטל את תוצאות המכרז לבניית 22 יח"ד ברחוב חוחית בעיר, לאחר שנתגלה כי היזם הזוכה הגיש הצעת מחיר גבוהה ב- 7.5 מיליון ₪ מההצעה הבאה אחריה וגבוהה ב- 250% מהצעות במכרזים דומים.

במכתב שיועד גם ליו"ר הועדה המחוזית בצפון אורי אילן , כתב משה קונינסקי : "כאשר ערך הקרקע עולה, כך עולה מחיר הדירה. ובמצב שנוצר עלות הבתים תהייה מופקעת ואז רק בעלי הון או משקיעים יוכלו לרכוש. אנחנו חייבים לדאוג לצעירים ולייצר עבורם את הזדמנות לרכוש בית כאן בכרמיאל".

ראש העיר הדגיש: "הסכנה בתוצאות מכרז כזה שהוא ישפיע על כל שומת ערך הקרקעות בכרמיאל ויביא לעליית מחירים משמעותית – חייבים למנוע זאת".

לסיכום, ראש העיר משה קונינסקי מבקש במכתבו ממנהל רמ"י במחוז הצפון: "אנו מבקשים כי תבחן את האפשרות לבטל את המכרז בשל התוצאה החריגה מאוד ולחילופין למצוא דרך בה המחיר ששולם לא יכנס לתחשיב שומת הקרקע הבאה בכרמיאל".

אולי יעניין אותך גם