כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ראש העיר משה קונינסקי: התשלומים לאמן שיופיע ביום העצמאות יוגבלו לסכום של עד 70 אלף שקלים

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 21.01.20 , 11:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, החליט לאמץ את המלצות הועדה הציבורית להגבלת הסכומים שישלמו הרשויות המקומיות לאמנים באירועי יום העצמאות, "לצערי, בשנים האחרונות, נוכחנו לגלות את ההוצאות הכבדות שהסתכמו במאות אלפי שקלים והגעתי למסקנה כי אין כל הגיון בלשלם סכומי עתק לזמרים ביום העצמאות מעל ומעבר ליכולותיה של העירייה". יחד עם זאת משה קונינסקי מבטיח, "תושבי כרמיאל יוכלו ליהנות ביום העצמאות מהופעות איכותיות במחיר שפוי".

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי הדגיש השבוע, "בכוונתי ליישם את המלצות הוועדה ובהן: נבצע חובת התקשרות ישירה עם האמן או עם מייצגו הבלעדי וזאת על מנת למנוע שרשרת של עלויות נוספות, נקבע רף עליון לשכר אמן- הוועדה המליצה על קביעת רף עליון להוצאות לכלל הרשויות ולכלל האמנים בסך של עד 70 אלף שקלים פלוס מע"מ להופעת אמן".

עוד אמר ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, "אני מקווה שבהתאם להמלצת הוועדה, מן הראוי שמשרדי הממשלה ישקלו לסייע בתקצוב הופעותיהם של אמנים באירועי יום העצמאות בערי הפריפריה ובהן כמובן כרמיאל".

משה קונינסקי מבטיח, "בד בבד עם יישום המלצות הוועדה, תושבי כרמיאל, יוכלו ליהנות ביום העצמאות מהופעות איכותיות במחיר שפוי. ובכוונתי גם לתת הזדמנות לאמנים מקומיים וותיקים שכיום, בחלקם, לצערנו, נדחקים מהבמות הגדולות".

מן הראוי לציין, כי, בינואר 2019 הקים שר הפנים דרעי ועדה ציבורית, בראשות עדי אלדר, לשעבר ראש עיריית כרמיאל ויו"ר מרכז השלטון המקומי. הועדה גיבשה כללים לתקצוב אמנים במסגרת אירועי יום העצמאות ברשויות המקומיות. בוועדה היו חברים נציגי הגופים המייצגים את השלטון המקומי, משרד הפנים והאקדמיה.

צילום: דוברות עיריית כרמיאל

אולי יעניין אותך גם