כותרת
> C;
1/1
חדשות

ראש עיריית כרמיאל יוזם הקמת מתחם מגורים חדש בעיר שייועד לאנשי כוחות הביטחון

כרמיאלי חדשותפורסם: 03.12.19 , 08:31ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי נפגש השבוע בירושלים עם שר האוצר משה כחלון ועם סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן והעלה בפניהם את תכניתו להקים מתחם מגורים חדש המיועד לאנשי כוחות הביטחון, שיכלול עשרות יחידות דיור דו משפחתיות ומדורגים. בפגישה, הודיע סגן שר האוצר, כי בכוונת משרד האוצר להקצות כ- 50 מיליון ₪ להקמת מעונות לשוחרים תלמידי ותלמידות בית הספר הטכני - המכללה של חיל האוויר שיועתק מחיפה לכרמיאל

ראש העיר משה קונינסקי, "במסגרת ההיערכות להקמת להעתקת בית הספר הטכני של חיל האוויר מחיפה לכרמיאל, ציינתי בפני השר כחלון וסגנו ח"כ יצחק כהן כי, הנחתי את מהנדס העיר להכין תכנית להקמת מתחם מגורים לאנשי כוחות הביטחון ולשמחתי, השר וסגנו הביעו עניין רב והבטיחו לבדוק את יוזמתי עם הגורמים הרלוונטיים במנהל מקרקעי ישראל ובמשרד הביטחון".

בפגישה שהתקיימה במשרג האוצר בירושלים בלשכתו של סגן השר ח"כ יצחק כהן, השתתפו בנוסף לראש העיר משה קונינסקי גם מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם וגזברית העירייה ענת לנקסנר ובמהלכה, הודיע סגן שר האוצר, כי בכוונת משרד האוצר להקצות כ-50 מיליון ₪ להקמת מעונות לשוחרים תלמידי ותלמידות בית הספר הטכני - המכללה של חיל האוויר בכרמיאל.

יצוין כי, הצוות האחראי על העתקת בית הספר הטכני - המכללה של חיל האוויר מחיפה למתחם ענק, כ-60 דונם בכניסה כרמיאל, התכנס השבוע לישיבה ראשונה בעיריית כרמיאל ובמפגש נטלו חלק ראש העיר משה קונינסקי, בכירי העירייה, משרד החינוך במחוז הצפון, קצינים בכירים בחיל האוויר ומנהלת המעבר בכדי לדון בהעברתם של כ-1400 תלמידים ותלמידות העתידים לשרת בחיל האוויר. בפגישה נדונו גם דרכי שילובם של הצוערים במעורבות בקהילה בעיר תוך שמירה על קשר רציף עם התעשיות המקומיות.

העבודות להקמת בית הספר הטכני – המכללה של חיל האוויר בכרמיאל, צפויות להתחיל בעוד כ-10 חודשים ועפ"י התכנון אמורות להסתיים תוך כשלוש שנים. ראש העיר משה קונינסקי אמר, "אני שמח ומברך על כך שהתכנית להעתקת בית הספר הטכני – המכללה של חיל האוויר לכרמיאל קורמת עור וגידים".

עוד אמר ראש העיר משה קונינסקי, "אני משוכנע שהמעבר של ביה"ס הטכני לכרמיאל והקמת מתחם המגורים החדש לאנשי כוחות הביטחון, יביאו לחיזוק האוכלוסייה הצעירה ויתרמו ותתרום מאוד למינוף ומיתוג העיר כאטרקטיבית. אני גם רואה בכך הזדמנות יוצאת דופן להודות לאנשי כוחות הביטחון על שירותם למען המדינה".

הצוות האחראי על העתקת בית הספר הטכני - המכללה של חיל האוויר מחיפה לכרמיאל, התכנס השבוע לישיבה ראשונה בעיריית כרמיאל 

(צילום-דוברות עיריית כרמיאל) 

הצוות האחראי על העתקת בית הספר הטכני - המכללה של חיל האוויר מחיפה לכרמיאל, התכנס השבוע לישיבה ראשונה בעיריית כרמיאל 

(צילום - דוברות עיריית כרמיאל)