כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

רונן מרדכי גרין - האם נדל"ן זו השקעה בטוחה?

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 16.08.21 , 17:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השקעה בטוחה? יזם הנדל"ן העסקי, רונן מרדכי גרין, מסביר מדוע חייבים לבדוק היטב ולהתייעץ עם המומחים הרלוונטיים טרם השקעה בנדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים.
מה חשוב לבדוק לפני השקעה בנדל"ן? והאם בתקופה הנוכחית קיימת השקעה בטוחה?
רונן מרדכי גרין מסביר מה צריך לבדוק לפני שמשקיעים בנדל"ן
רגע לפני שאתם משקיעים בנדל"ן למגורים או מסחרי, יזם הנדל"ן המסחרי-תיירותי, רונן מרדכי גרין, עם מספר נקודות בסיסיות שעליכם לבדוק מספר פרמטרים חשובים הסובבים את עולמות הנדל"ן:

 • האם יש לכם הון עצמי?
  הפרמטר הראשון שאותו אתם צריכים לבדוק הוא ההון איתו אתם באים, ההון העצמי הוא המפתח שלכם לנכסים השונים, בנדל"ן מסחרי ואף בנדל"ן למגורים ייתכנו מקרים בהם ההון הראשוני שלכם לא יספיק לנכס משתלם ובעקבותיו תצטרכו לאגד קבוצת השקעה בנכס.
 • מי ערב לעסקה?

לאחר שההון הראשוני נמצא, זכרו שהשקעה בנדל"ן תעבור פעמים רבות בנתיבים שונים, עליכם לבדוק מי הצינור דרכו אתם מעבירים את הכסף, מי הגורם איתו אתם מבצעים את העסקה (נדרשת בדיקה מקיפה על אותו גורם) ואיזה משרד עו"ד מעורב בעסקה, ללא ביטחונות וערבויות ברמה גבוהה לא מומלץ לבצע את ההשקעה.

 • איפה ממוקם הנכס?
  פרמטר נוסף ועיקרי הוא מיקום הנכס, מיקומו של הנכס הנדל"ני שלכם הוא קריטי ועליכם לבדוק האם הנכס נמצא במקום עם ביקוש גבוה מול מחיר כמה שיותר נמוך, אזורים שונים מציגים יחס וצפי שונה ועליכם לקחת זאת בחשבון.
 • האם ביצעתם חקר שוק?
  בין אם אתם משקיעים בישראל או בחו"ל עליכן לבצע חקר שוק מספיק מקצועי או להיעזר במומחים, כיום הנתונים חשופים לכל דורש וניתן לבדוק בקלות את קצב עליות המחירים של הנכסים לאורך השנים, לחשב או לבדוק את התשואה השנתית הממוצעת, בנדל"ן מסחרי ניתן לבדוק כמה תפוסה במלון או כמה פדיון העסקים עושים ומאפיינים נוספים שיאפשרו לכם להבין את השוק.
 • בדקתם את המיסוי?
  היבט חשוב נוסף שצריך לבדוק הוא המיסוי, בנדל"ן המסחרי חשוב לקחת בחשבון שהמיסוי שונה ויקר מהמיסוי בנדל"ן למגורים, אם אתם בוחרים להשקיע בחו"ל תצטרכו להשקיע זמן נוסף בבדיקת מידניות המיסוי בכל מדינה ובכל תחום נדל"ן.
 • איזה שירות אחזקה יש לנכס?
  פרמטר חשוב נוסף התקף הן בהשקעה לנדל"ן מסחרי והן במגורים הוא אחזקת הנכס, חשוב לוודא שהשירות לאחזקת הנכס קיים ומה ניתן במסגרת שירות זה.

השקעות בצל הקורונה: כשאי-הוודאות חוגגת משקיעים בזהירות הנדרשת
בתקופת הקורונה משקיעים רבים אינם סגורים על כדאיות ובטיחות ההשקעה בתחומים רבים, גם תחום הנדל"ן המסחרי ספג מכה ובעיקר בנכסים מסחריים שתויגו כ"לא חיוניים" ואינם עסקו במכירת מזון או ציוד רפואי.
רונן מרדכי גרין, על חשיבות הבדיקות המקדימות בכל סוגי הנדל"ן: "בשנת 2021 העולם מתמודד עם הקורונה טוב יותר משנת 2020, למרות זאת חשוב לזכור שעדיין קיימת התמודדות והאי-וודאות עדיין משחקת תפקיד בשיקול להשקעה. בהשקעה הכי קטנה והכי פחות משתלמת עושים בדיקות וחושבים, ככל שההשקעה יותר משתלמת ויותר יציבה כמו השקעה בנדל"ן כך חשוב יותר להקפיד על בדיקת כל הנקודות, הקפדה ודיוק יובילו אתכם לביטחון גבוה יותר בהשקעה ובמיוחד בתקופה כזו, יציבות טובה יותר וכמובן תשואה ממוצעת גבוהה יותר מהשקעות אחרות".

*הכתבה פורסמה על ידי מחלקת יחסי הציבור של חברת ניהול מוניטין.

תמונה: PIXABAY