כותרת
> C;
1/1

רכבת ישראל מגבירה את ההיערכות למניעת התפשטות נגיף הקורונה

כרמיאלי פורסם: 15.03.20 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: שבתאי טל-cloudviewצילום תמונות: צילומי אוויר/רכבת ישראל

רכבת ישראל מגבירה את ההיערכות למניעת התפשטות נגיף הקורונה: החלה בסוף השבוע בביצוע פעולות ניקיון מוגבר וחיטוי איזורים נדרשים ברכבות ותחנות וכן במוקדים חיוניים להמשך הפעלה של תנועת הרכבות

בהנחיית מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר החלה הרכבת בסוף השבוע האחרון בפעולות ניקיון מוגבר ויומיומי של קרונות הרכבת והתחנות, הכוללות חיטוי איזורים נדרשים החשופים למגע ידיים אינטנסיבי כגון שערי כניסה (וואלידטורים), מעקות, ידיות אחיזה, לחצני מעליות, לחצני כניסה לרכבת, משטחי אחיזה בקרונות וכ'.

כמו כן הנחה המנכ"ל כי מוקדי רכבת החיוניים לתפעול ובטיחות יחוטאו אף הם במסגרת פעולות הניקיון המוגבר, וכן להרחיב את חלוקת ציוד המגן שכבר החלה לפני כשבועיים, גם לעובדי רכבת נוספים, לשימוש רק בעת הנחיה מפורשת של משרד הבריאות.

מנכ"ל הרכבת, מיכאל (מיכה) מייקסנר ציין כי: "לצד הפעולות הנעשות בהתאם להנחייתם של הגורמים המוסמכים, נערכת הרכבת בראשותי להגברה של הצעדים למניעת התפשטות הנגיף, בעלות כספית ניכרת, ופעולות החיטוי הינן חלק מצעדים אלה. אני מבקש להודות לכל עובדי הרכבת על המסירות אותה הם מפגינים בימים אלה, ומאחל לכולנו בריאות איתנה."

בתוך כך, תימשך גם בימים הקרובים ההפסקה הזמנית בתנועת הרכבות בקווים ראשל"צ הראשונים-לוד, י-ם מלחה- בית שמש ודימונה-ב"ש צפון, בשל כניסתם של 34 פקחי רכבת לבידוד, לאחר שהעניקו שירות ברכבות בהם נסעו חולים. זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

נוסעינו המעוניינים להתעדכן במידע נוסף מוזמנים להיכנס לעמוד האינטרנט הייעודי שהקימה הרכבת עבור הנוסעים בקישור: https://www.rail.co.il/pages/corona-updates.aspx וכן בעמוד הפייסבוק או מוקד שירות הלקוחות *5770.

אנו שבים ומזכירים כי על פי הנחיות משרד הבריאות, נוסע הנדרש בבידוד ביתי אינו מורשה להשתמש ברכבת או באמצעי תחבורה ציבורית אחר.

כמו כן אנו מזכירים כי על פי הנחיית משרד התחבורה, יש להשתמש בתחבורה ציבורית רק במקרים נחוצים, ולהשתדל לצמצם נסיעות שאינן נדרשות.

קרדיט תמונות/סרטונים: שבתאי טל-cloudview צילומי אוויר/רכבת ישראל

לפרטים נוספים: דוברות רכבת ישראל