כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

רשת סלאח דבאח בפניה למועצה לצרכנות

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 10.06.19 , 13:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

על פי בדיקה שבוצעה ע"י רשת סלאח דבאח נמצא כי המועצה לצרכנות אינה מבצעת או מפרסמת מחירי מוצרים ו/או סלי קניות לקראת מועדים שאינם יהודיים.

נמצא למשל שלקראת חג הקורבן המוסלמי לא נראו פרסומי סלי קניה של המועצה לצרכנות. יוצא אפוא כי הציבור לא ייהנה בחג הקורבן מאותה תחרות שממנה נהנה כלל הציבור במועדים וחגים יהודיים הנסקרים.

"שמנו לב שסקרי סלי הקניות של המועצה לצרכנות מפורסמים לקראת חגים ומועדים יהודיים בלבד", הסביר איציק נזרי, סמנכ"ל השיווק של רשת סלאח דבאח."

הגיע הזמן שהמועצה תתנהג כישראלית ותשרת את כלל הציבור.

הייתי מצפה שכלל המגזרים והדתות המרכיבות את החברה הישראלית יבואו לידי ביטוי בסקירות שאתם מבצעים. אחרי הכול, לסקירות הקבועות ולהשוואת המחירים יש השפעה על טובת הציבור", הוסיף.

בשנים האחרונות מיצבה עצמה רשת סלאח דבאח ככזו שתחת קורת גג אחת מקיימת דו קיום ומועסקים בה יהודים, מוסלמים, נוצרים וכל מי שמרכיב את הפסיפס הישראלי.

ישראלים רבים מגיעים לסניפי הרשת ונהנים מחוויית שירות אישית.

ברשת דואגים לציין את כלל החגים אותם חוגג קהל לקוחותיהם, בין אם במבצעים על מוצרים המזוהים עם החג ובין אם בהנחות למי שחוגג.

"מי שמרוויח מפרסום סלי קניות הוא הציבור שכן פרסום זה מביא לתחרות הגוררת הורדת מחירים", מסביר נזרי.

"כולם יורידו מחירים כדי להיות זולים יותר מהמתחרה.

כך למשל, בחג הפסח מפיצה המועצה לצרכנות את מחירי המצות ברשתות השונות.

הרי ברור שעם פרסום הסקר – כל רשת תנסה להוריד את המחירים על מנת למשוך אליה את מי שמבקש להצטייד במצות לקראת החג".

תגובת המועצה לצרכנות לא איחרה ובה נכתב בין היתר: "המועצה לוקחת לתשומת ליבה פנייתכם כאמור ותשקול בהמשך אופן ביצוע בדיקות כאלה ואחרות, תוך התאמת הבדיקה בהבחנה למגזרים נוספים בחברה ותשמח לפרסם ממצאיה בהתאם.

יש בכך, לטעמנו, ללמד על ההכרה של רשת סלאח דבאח ובניו והחשיבות הרבה שהיא מעניקה לנושא צרכנות נבונה וחשיבות בדיקת סלי מוצרי הצריכה הבסיסיים שהמועצה מבצעת מדי שבוע, גם ביחס לצרכנים מקרב אוכלוסיות נוספות בחברה הישראלית.

המועצה לוקחת לתשומת ליבה את פנייתו של סמנכ"ל הרשת, ותשקול בהמשך אופן ביצוע בדיקות כאלה ואחרות, תוך התאמת הבדיקה למגזרים נוספים בחברה ותשמח לפרסם ממצאיה בהתאם"

בתוך כך, בימים אלה מוקם סניף נוסף שיתפרס על פני 7000 מ"ר בעיר באר שבע.

בסניף החדש תקום מחלקת בית קלייה שתספק פולי קפה קולומביאני טרי ואיכותי בטעמים שונים שיהיו מותאמים להעדפותיו של הלקוח, וכן קלייה של כל סוגי הפיצוחים והגרעינים בטריות חסרת תקדים מידי יום.

זאת לצד המחלקות הרגילות בהם מחלקת אפייה גדולה ומושקעת, מחלקת דגים, גלידריה ותנור פיצה שמיובא במיוחד מאיטליה ועוד.