כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

שואבי אבק: איך לבחור את הדגמים הטובים ביותר

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 02.10.20 , 12:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אלחוטיים, זקופים, עם צילינדר, רובוטיים, עם או ללא שקיות, שואבי אבק זמינים בכל הצורות והגדלים, מה שיכול להיות מכריע כשאתם מנסים למצוא את האפשרות הטובה ביותר שתתאים לכם. מה שנכון לבית גדול עם הרבה שטיחים, לא בהכרח יתאים לדירה קטנה עם פרקטים.

מאמר זה מסייע לכם בהחלטות הרכישה העיקריות של שואבי אבק, כך שתוכל להפחית את האפשרויות שלכם ולמצוא את ההתאמה הנכונה.

סוגי שואבי אבק

קיימים שלושה סוגים עיקריים של שואבי אבק:

שואב אבק זקוף. מתאים לבתים גדולים ועובדים באמצעות דחיפת השואב לפניכם ללא צורך להתכופף על מנת לנקות, ולרובם יש מברשות טורבו.

שואב אבק צילינדר. סגנון מסורתי שאתם מושכים מאחוריכם. לשואבים אלו יש צינורות גמישים ארוכים, והם נוטים להיות זולים יותר.

שואב אבק אלחוטי. לרוב שואב בסגנון מוט, קל משקל, שהופך לשואב כף יד. זהו דגם מאוד נוח אבל החיסרן היחיד שלו הוא הגבלת משך זמן פעולת הסוללה.

אביזרים נלווים של שואבי אבק

הסגנונות השונים של שואבי אבק מגיעים עם אביזרים נלווים שכוללים:

שואבי אבק עם שקיות. לוכדות את כל האבק בשקית חד פעמית. ברוב המקרים הן מכילות כמויות גדולות של אבק, כך שיש צורך בפחות תחזוקה ואין הרבה מגע עם אבק, אבל יש לקנות שקיות בתדירות קבועה.

שואבי אבק ללא שקיות. מגיעים עם מיכל רב פעמי שניתן לריקון. אין עלויות שוטפות לדגמים אלו אבל ריקון המיכל יכול להיות מבולגן.

שואבי אבק זקופים

שואבי אבק זקופים מתאימים לכיסוי שטחי רצפה גדולים, ובמיוחד לשטיחים. ניתן לשאוב במצב זקוף ולנקות בקלות רהיטים עגולים. בדרך כלל הם מתאימים יותר גם לשאיבת שיער מהשטיחים, ועשויים להיות קשים יותר לשימוש במדרגות, בחללים צרים ומתחת לרהיטים נמוכים.

שואבי אבק אלו רועשים יותר מדגמי צילינדרים. בדרך כלל אין אפשרות לנקות רחוק משקע התקע, כפי שאפשר עם שואבי אבק צילינדרים, שמגיעים למרחקים של 8.6 מטרים בממוצע.

שואבי אבק צילינדרים

שואבי אבק צילינדרים נוטים להיות קומפקטיים, ומתאימים לכניסה מתחת לרהיטים נמוכים ולחללים קטנים או צרים. הם מגיעים רחוק יותר משקע התקע, ומכסים שטחים של 10.1 מטרים בממוצע. הצינור הארוך והגמיש והגוף הקטן של שואבי אבק אלו מקלים ברוב המקרים על ניקוי מדרגות ופועלים בעוצמת ניקוי שקטה.

יתכן שיהיה קשה להעביר אותם מעל שטיחים עבים, במיוחד אם אין חיבור מברשת טורבו, והצינור הארוך יכול להיות מסורבל לאחסון. הם נוטים גם להיתקל בקירות ורהיטים כאשר אתם גוררים אותם איתכם.

אז בשורה התחתונה? איזה שואב אבק כדאי לקנות?

שואבי אבק צילינדרים זוכים לציונים גבוהים יותר במבחני עמידות ויכולות, ויתרונות הערך שלהם מעולים.

אבל בחירת הסוג המתאים תלויה בצרכים שלכם, השטחים שעליכם לנקות, ההעדפות שלכם וכמובן התקציב שעומד לרשותכם. כדי לבצע בחירה מושכלת, מומלץ להתייעץ עם המומחים שמשווקים את שואבי האבק המובילים בארץ.