כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

שמורות טבע בצפון – החופשה המושלמת באביב הקרוב

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 01.04.21 , 19:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השנה האחרונה שחלפה עלינו הותירה בכל אחד מאתנו סוג של צלקת, אך מצד שני, אנחנו מתחילים לראות את האור בקצה מנהרת הקורונה. לכן, אם גם אתם כבר צמאים לאווירה אחרת, רוצים לשבור את השגרה הנוראית הזאת ולעשות משהו אחר, אתם לגמרי צודקים. מצד שני, אם אתם רגילים לנסוע לחו"ל שלוש פעמים בשנה, בוודאי בדקתם את הפרסומים האחרונים ואתם יודעים שזה עדיין לא באמת רלוונטי. לכן נשאלת השאלה: מה עושים ואיך מעבירים את האביב הקרוב? האם באמת צריך להישאר גם באביב הקרוב רק בגינה הביתית? התשובה היא כמובן לא. לכן, אם אתם רוצים ליהנות קצת מהחיים וכן לצאת לטייל, יש מספר שמורות טבע בצפון שאתם חייבים לבקר בהן. נחל הבניאס מזמין אתכם לסיור מוצלח, כמו גם נחל אל על ועוד אינספור מקומות אחרים ששווים את הביקור שלכם. לכן, הגיע הזמן שתארזו לכל בני המשפחה תיק ותצאו לאותן שמורות טבע מקסימום שמחכות לכם בצפון הארץ.

איך לבחור שמורות טבע בצפון שיכולות להתאים לכל המשפחה?

כאשר תתחילו לבדוק את הדברים לעומק, תיזכרו שיש אינספור שמורות טבע מקסימות באזור הצפון. מצד אחד זה נהדר שיש הרבה מקומות שבהם אפשר לבלות בצפון, אך מצד שני, זה גם עלול להיות קצת מבלבל, כי איך אפשר לבחור את המקום הנכון? לכן אנחנו ממליצים לכם לחשוב תחילה על מספר פרטים שיעזרו לכם לבחור לאיזה מכל אותן שמורות טבע בצפון אתם באמת רוצים לנסוע. למשל:

  • עד כמה המסלול הולך להיות קשה? והאם הוא מתאים לגיל המשתתפים?
  • עד כמה המסלול רחוק מהבית שלכם ובאיזה שעה תוכלו להתחיל אותו?
  • האם המסלול מעניין גם עבור ילדים?
  • האם מדובר על מסלול עם נגישות לנכים, במידה וזה רלוונטי לאחד מכם?

חשוב לבדוק את כל הפרטים האלה, ובנוסף, כאשר מנסים לבחור שמורת טבע אחת בצפון, רצוי גם לראות תמונות של המקום מראש. כך תוכלו להחליט האם עין קשתות מתאים לכם יותר או שאולי דווקא מקומות אחרים יכולים להיות רלוונטית ומתאימים יותר לכל בני המשפחה שלכם.

לכמה ימים כדאי לנסוע?

זה ברור שאם אתם רוצים לנסוע אל מספר שמורות טבע בצפון ואם אתם מגיעים מאזור הדרום, לנסוע ליום אחד זה לא באמת מומלץ. ההפך הוא הנכון, כי אם תיסעו לכמה ימים ולמספר לילות, החופשה תהיה עוד יותר מוצלחת. אתם צריכים את הניתוק הזה, אתם צריכים לנשום אוויר ואין ספק שאם תשלבו גם לילה או שניים בטיול, זו תהיה חוויה יותר מוצלחת. חשוב לדעת שיש לא מעט מקומות מקסימים ללון בהם באזור הצפון כך שבהחלט כדאי לתכנן גם את הסוגיה הזאת מראש. כך תחזרו עם טעם של עוד ותיהנו מכל רגע בחופשה שלכם.