כותרת
> C;
1/1
חינוך

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי ביקר אתמול בגליל המערבי על מנת לעמוד מקרוב על הנעשה בתחומי החינוך

כרמיאלי חינוךפורסם: 19.11.20 , 11:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי ביקר אתמול בגליל המערבי על מנת לעמוד מקרוב על הנעשה בתחומי החינוך הטכנולוגי-מדעי והתעשייה בגליל המערבי ולחזק את הבסיס לשיתופי פעולה בהמשך

סיור ההיכרות נפתח במרכז אחר"ת (אחוות חוקרים רב-תרבותית) בסמוך לתיכון כברי, מרכז לטיפוח חקר בפיזיקה בחינוך העל יסודי הכולל הכשרת מורים. משרד המדע והטכנולוגיה השקיע ביחד עם הרשות לפיתוח הגליל ואשכול רשויות גליל מערבי 400 אלף ₪ בפיתוח המרכז.

השר וצוותו קיימו במקום ישיבת עבודה עם ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ, צוות האשכול ואנשי מרכז אחר״ת, בה למד השר על האזור, על תפקידיו המגוונים והרבים של האשכול ועל תוכניות העבודה המשותפות עם משרד המדע והטכנולוגיה.

משם המשיכו השר וצוותו אל מרכז המצוינות שייח דנון, מרכזי פעילות לתלמידים מצטיינים בתחומים טכנולוגיים. הביקור נחתם בביקור בפארק הייטק ברלב ומפגש עם יזמי היי-טק בפריפריה.

יו"ר פארק ההייטק ברלב, יעל יגרמן-לביא ציינה:

"פארק הייטק בר לב מהווה מקום מפגש בין טאלנטים מובילים ומנוסים הגרים בצפון לבין חברות הייטק וסטארטאפים טכנולוגיים מהמרכז. הפארק מייצר את כל התנאים הנדרשים להרחבת הטאלנט עבור החברות בגמישות מלאה, ללא התחייבות ארוכת טווח, ללא השקעה, עם ליווי מקצועי צמוד תוך הנאה מתמריצים והטבות של אזור עדיפות א'. בפארק צומחת קהילה משמעותית שמונה מאות מהנדסים ומייצרת אקוסיסטם בדרך להגשמת החזון שיביא 5,000 מקומות תעסוקה בתחום ההייטק לגליל המערבי."

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר אמר בסיום הביקור:

"אני שמח שזכינו לחשוף בפני שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, את העשייה הייחודית והמובילה המתקיימת אצלנו במועצה.

מרכז 'אחר"ת' בקיבוץ כברי הוא מקום שלא קיים כמותו בארץ, דוגמא לעשיה, מחקר ומצוינות, המשלבים לימודים וערכים.

מרכז המצוינות בתיכון "השלום" בכפר שייח דנון הוא אחד ממרכזי המצוינות במטה אשר לטיפוח וקידום מדעים, טכנולוגיה וחקלאות, הנותנים מענה רב תחומי ורב תרבותי למגוון גילאים.

מפגש עם חברות בפארק ההייטק באזור התעשיה ברלב. אני בטוח כי נצליח להביא לעבודה משותפת עם המשרד לטובת האזור."

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, אמר:

"חיזוק הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל היא מהמטרות החשובות שעומדות לנגד עיני כשר המדע והטכנולוגיה. פיתוח מרכזי חדשנות משגשגים והנגשת החינוך המדעי לכלל ילדי ישראל, הם בין הכלים היעילים ביותר להשגת מטרה חשובה זו. שמחתי לראות את הפעילות המדעית, הטכנולוגית והחינוכית המרשימה שמתרחשת באשכול רשויות הגליל המערבי בכלל ובמטה אשר בפרט, תחת הנהגתו של ראש המועצה משה דוידוביץ׳. משרד המדע והטכנולוגיה בראשותי מחויב להמשיך לסייע בפרויקטים המרשימים שמתבצעים באזור."

השר עם ראש מועצה אזורית מטה אשר משה דוידוביץ, תלמידים ומורים ממרכזי המצוינות, צילום: דוברות מטה אשר

  1. פגישת עבודה של השר עם ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ, צוות אשכול רשויות גליל מערבי ואנשי מרכז אחר״ת, צילום: דוברות מטה אשר