כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

תכנון פרישה–כדאי להתכונן מראש וחשוב לדעת

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 22.05.19 , 08:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רובנו עסוקים במהלך החיים במידה כזו או אחרת בתכנון, מחשבה, ועשייה למען עתידנו. בגילאי העשרים, בתחילת דרכנו, רובנו בוחרים במקצוע ללימודים, לפעמים גם נוסעים ללימודים בחו"ל למספר שנים, אוספים תארים, דואגים לפתח קריירה ולהתמקצע בעבודה. בהמשך אנחנו מתחתנים, מקימים משפחה, ואז הדאגות והתכנונים עוברים בדרך כלל הסבה לילדים. דואגים לעתיד הילדים, ובמקביל גם פועלים להמשיך וליהנות מעיסוקנו ומפירות עבודתנו. אנחנו יוצאים לחופשות משותפות, מחתנים את הילדים וממשיכים ודואגים. הזמן עובר מהר והנה הגענו לגיל הפרישה לפנסיה. לפעמים נופתע לגלות שדווקא למצב זה לא הספקנו להתארגן כראוי ולכן כדאי להקדים ולהשקיע מחשבה בנושא תכנון פרישה, ולהתארגן לפרישה לפנסיה מבעוד מועד.

למה חשוב להתארגן מראש ולתכנן פרישה ?

על מנת שתוכלו ליהנות באמת מפירות עבודה של שנים ארוכות, לאחר הפרישה לפנסיה, להמשיך בחייכם ללא דאגות מיותרות, באופן מספק, מלא ועשיר כמו להתמסר לתחביבים שהשארתם בצד, לטייל בעולם במקומות שחלמתם ולא הספקתם, לשמוע הרצאות, ללמוד קורסים חדשים ועוד, כדאי ומומלץ ללמוד את הנושא מראש ,לחקור ולהבין , מה גודל הפיצויים המגיעים לכם, ואיך כדאי לבצע תכנון פרישה נכון בכדי לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

מהן הפעולות החשובות ואיך מתכוננים מראש לפרישה ?

בעת תכנון פרישה, קודם כל כדאי לדעת איך לסגור את כל הקצוות ולהתנהל נכון מול המעסיק. הקציבו זמן לפגישה עם הנהלת החשבונות של המעסיק שלכם, או אם יש למעסיק שלכם יועץ פנסיוני מומלץ שתיפגשו איתו לאחר שאספתם את כל המסמכים החשובים לטובת קבלת כל הפיצויים המגיעים לכם. לדוגמא : טופס 161 הוא טופס הודעה על פרישה, וחשוב לקבל אותו מהמעסיק. אם עבדתם אצל מספר מעסיקים כדאי לקבל מכל אחד מהם טופס זה, בכדי למנוע בעיות מורכבות יותר בנושא מיסוי הפרישה. מי שעבד במגזר הציבורי, חשוב שידע בעת תכנון פרישה, כי מגיע לו פדיון ימי מחלה, וכדאי שיקבל אותם לפני הפרישה המתוכננת ממקום העבודה.

איך להתנהל נכון בעת תכנון הפרישה מול חברות הביטוח

בין עם התייעצתם מראש עם יועץ פנסיוני לקראת הפרישה ובין אם לאחר הפרישה, אתם תצטרכו להתנהל מול חברות הביטוח ולטפל במספר נושאים. מאחר וחברות הביטוח הן אחד הגורמים אשר ישפיעו הכי הרבה, על תכנון הפרישה שלכם כדאי להתארגן לכך מראש.

ראשית כל תצטרכו לבחור את המסלול המתאים לקצבת זקנה.

כדאי לדעת אילו מקדמי קצבה חלים עליכם ואיך הם ישפיעו על גובה הפיצויים החודשיים שתקבלו. כדאי להתעדכן איך תיקון 190 משפיע עליכם. תיקון 190 הוא פטור ממס על היוון פנסיה. כמובן שישנם עוד מספר לא מבוטל של נושאים שכדאי להתעדכן בהם ולקבל הדרכה והמלצה מהי הדרך הטובה ביותר לפעול בעת תכנון הפרישה שלכם.

איך לפעול נכון כדי לתכנן את הפרישה?

בכדי שתוכלו לפרוש ללא דאגות מיותרות ולהתחיל את חיי הפנסיה שלכם בחדווה ובסיפוק, להתמקד רק במה שאתם בוחרים ולא להתרוצץ ולמלא טפסים ולהתמודד עם בירוקרטיה מתישה, מומלץ וכדאי לפנות ליועץ פרישה. הוא זה שידאג ויוודא שתקבלו את כל המגיע לכם, הוא זה שיתרוצץ ויתמודד עם הגופים המטפלים ואתם תזכו בפרישה שלווה ונעימה עם כל הפיצויים המגיעים לכם בפנסיה שלכם.