כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

החליקה אצל "דהן פירות וירקות" ותפוצה בכ 230,000 ₪

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 07.06.20 , 14:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תושבת אזור כרמיאל שלפני כארבע שנים בעת שערכה קניות אצל "דהן פירות וירקות" בסניף כרמיאל החליקה ושברה את ירכה, תקבל ממבטחת החנות פיצוי בסך של 180,000 ₪ בנוסף לסכומים שקיבלה מהמוסד לביטוח לאומי בעוד כ 50,000 ₪ ובסה"כ תפוצה היא בסכום של כ 230,000 ₪.

כך נקבע בהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין שהושג בין בא-כוח התובעת עו"ד רשאד סלים מכרמיאל ובין בא-כוח חב' הביטוח שביטחה את החנות.

הנפגעת, עקרת בית בשנות הששים לחייה, ביקרה לפני כארבע שנים בסניף "פירות וירקות דהן" בכרמיאל לערוך קניות , ולטענתה משהתקרבה לאזור הקופות החליקה כתוצאה מנוזל ניקוי או נוזל אחר שהיה על הרצפה ולדבריה, סמוך למקום ההחלקה הייתה עובדת ניקיון שניקתה את הרצפה ועל ידה דלי שטיפה.

בעקבות התאונה נגרם לתובעת שבר באגן, ובאמצעות בא-כוחה היא הצטיידה בחוות דעת של מומחה בתחום האורתופדיה שקבע את נכותה עקב התאונה בשיעור של 20% והגישה לבית המשפט תביעה נזיקית נגד "דהן" בטענה שהתאונה נגרמה עקב רשלנות, בין היתר בכך שלא הוקפד על רצפה יבשה, ולא הוצב שלט או אמצעי אזהרה אחר שיזהיר מפני הנוזלים שהיו על הרצפה. עוד נטען בתביעה, כי התאונה תועדה במצלמות האבטחה שפעלו במקום וכי בא-כוח התובעת פנה בכתב לדהן לקבל עותק מהסרטון שתיעד את התאונה, אך פנייתו לא נענתה ומכאן נטען בתביעה שיש להחיל על הנתבע את דוקטרינת "גרימת נזק ראייתי" על הנפקויות שיש לה בהליך המשפטי.

לאחר שהוגשה התביעה, מונה מומחה מטעם בית המשפט שאף הוא קבע נכותה של התובעת ב 20% לצמיתות ולאחר מכן בית המשפט לאחר שהוגשו בפניו תחשיבי נזק מטעם הצדדים הציע פשרה בסך של 180,000 ₪ מעבר לתקבולי המל"ל והצדדים קיבלו את ההצעה שקיבלה תוקף של פסק דין.

עו"ד סלים: פעולת ניקוי הרצפה שהינה פעולה חיונית, טומנת בחובה גם סיכוני החלקה לבאי המקום ומכאן החובה לעשותה בזהירות ולהזהיר את הציבור והלקוחות מפניה. אני מברכים את הלקוחה על הפיצוי שהושג לה, אמנם מדובר בעקרת בית שלא עבדה אך עדיין עקב התאונה נגרם לה כאב וסבל והיא נזקקה לעזרת צד ג' והפיצוי שהושג נותן לכך מענה צודק.