כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

החליק בירידה מטרקטור ויפוצה בכ 800,000 ₪

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 07.06.20 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תושב אזור הצפון בן כ- 45 שנים שהחליק בעת ירידה מטרקטור ושבר את ידו , יפוצה ע"י מבטחת הטרקטור בסכום של 285,000 ₪ וזאת מעבר לתקבולי המל"ל בעוד כ- 520,000 ₪ ובסה"כ יפוצה הוא עקב פגיעתו בסכום של מעל 800,000 ₪ .
כך נקבע בהסכם פשרה שהושג השבוע בין בא- כוח התובע, עו"ד רשאד סלים מכרמיאל ובין כלל חב' לביטוח שביטחה את הטרקטור בביטוח חובה במועד התאונה.
התאונה אירעה לפני כשלוש שנים , אז עבד התובע בתור נהג טרקטור גורר ביובית , ובאחד הימים כשהגיע לרוקן שוחת ביוב, הוא ירד מהטרקטור, תוך כדי ירידה החליק ושבר את ידו .
בהיות התאונה תאונת דרכים שאירעה במהלך עבודה, פנה התובע באמצעות בא- כוחו תחילה למוסד לביטוח לאומי בתביעה להכיר בתאונה כתאונת עבודה ולקבוע את נכותו של התובע בעטיה ואכן ועדה רפואי מטעם הביטוח לאומי קבעה כי לתובע נותרה נכות צמיתה בידו, ובהתאם זכה הוא לקצבאות חודשיות מענף נכות מעבודה בסכום מצטבר של כ- 520,000 ₪ .
בהתבסס על הנכות שנקבעה במל"ל הגיש התובע באמצעות בא- כוחו תובענה נוספת לבית המשפט בעילה נזיקית מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נגד חב' הביטוח "כלל" שביטחה את הרכב בביטוח חובה , הוא טען כי הנכות שנקבעה במל"ל מחייבת גם ביחסים מול חב' הביטוח וזאת מכוח החוק הנ"ל, ובהתאם ביקש מבית המשפט לפצות את התובע בגין אובדן השתכרות לעבר ולעתיד , כאב וסבל עזרת צד ג ויתר ראשי נזק כנטען בתביעה.
לאחר הליכי משפט והגשת תחשיבי נזק ע"י הצדדים ובהמלצת בית המשפט הגיעו הצדדים לפשרה לפיה חב' הביטוח תשלם לתובע פיצוי נוסף בסך של 285,000 ₪ וזאת מעבר לתקבולי המל"ל בסכום של 520,000 ₪ ובסה"כ יפוצה התובע בסכום של 805,000 ₪ .
עו"ד רשאד סלים :- אנו שמחים, שחרף שכרו הנמוך של התובע וגילו שיחסית אינו צעיר , הצלחנו להוכיח כי נזקיו במקרה דנן עולים ממשית על תקבולי המל"ל הגבוהים, ובהתאם להשיג לו פיצוי צודק והולם מחב' הביטוח שביטחה את הטרקטור בביטוח חובה.