כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

פיצוי בסך 340,000 ₪ לתלמיד שנפצע בכתפו בטיול בית ספר

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 07.06.20 , 14:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תלמיד שבמהלך טיול של בית הספר, החליק בירידה מאוטובוס ונפצע בכתפו יזכה לפיצוי בסך של 340,000 ₪, זאת לאחר שחברת הביטוח שביטחה את האוטובוס הציעה לפשרה בתחילת ההליכים נגדה סך של 8,500 ₪ בלבד.

כתוצאה מהתאונה פרק התובע את כתפו, ובהמשך במשך שנתיים לאחר התאונה סבל מפריקה חוזרת של הכתף בשתי הזדמנויות שונות. התובע פנה לחב' הביטוח שביטחה את האוטובוס בדרישה לפיצוי אך זו הציעה לו פיצוי מינורי בסך 8,500 ₪ בטענה שהתובע סבל מפריקות של הכתף גם עובר לתאונה וכי פריקות הכתף החוזרות מהן הוא סובל אינן קשורות לתאונה.

התובע לא השלים עם כך, ובאמצעות משרד עו"ד רשאד סלים מכרמיאל הוא הגיש תביעה לבית המשפט השלום בצפת, ובמסגרת התביעה ביקש כי בית המשפט ימנה מומחה אורתופד שמתמחה בכתף אשר יבדוק את התובע ויקבע מהו שיעור הנכות שנגרמה לו עקב התאונה, ובית המשפט אכן נעתר לבקשה ומינה מומחה מטעמו להכריע בסוגיה.

המומחה קבע כי נכות התובע בכתף הינה עקב תאונת הדרכים וקבע לו אחוזי נכות בהתאם, אלא מאי? בצד זה הוא קבע כי ניתוח פשוט ונעדר סיכון יכול לתקן את מצב הכתף לחלוטין, להחזיר את כתף התובע לתפקוד מלא ותקין ולבטל את הנכות.

לאור קביעה זו הסכימה חברת הביטוח לשפר הצעתה לסך של 150,000 ₪, בטענה שמאחר והניתוח נטול סיכונים הרי שעל התובע חובה להקטין את הנזק ולבצעו.

משהצדדים לא הגיעו ביניהם לעמק השווה ביקשו הם לחקור את המומחה על חוות דעתו וכך היה, בא כוח התובע טען בעקבות החקירה כי החקירה הראתה שהניתוח אינו לחלוטין נטול סיכונים, וכי אין ודאות מוחלטת כי הנכות תיעלם לחלוטין בעקבות הניתוח וכך או כך הניתוח כרוך בתקופת החלמה ממושכת ותיתכן גם היוותרות של נכות מה, גם בעקבות ניתוח מוצלח.

בית המשפט ששמע את טענות הצדדים הציע דרכי מוצא ופשרה לצדדים, ואלה אכן פעלו בהתאם והגיעו לפשרה לפיה התובע יקבל פיצוי בגין התאונה סכום של 340,000 ₪.

עו"ד סלים: אנו מברכים את התובע על הפיצוי הגבוה שהושג לו. אנו שמחים כי ניתוח פשוט יתקן את הפציעה ויבטל את הנכות, עתה יוכל התובע לעבור את הניתוח בראש שקט ולחזור לתפקוד מלא.