כותרת
> C;
1/1
אל כרמי

150 תושבי כרמיאל סיירו בירושלים לכבוד חנוכה

כרמיאלי אל כרמיפורסם: 13.02.19 , 09:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
150 איש תושבי כרמיאל השתתפו בסיור חנוכיות מיוחד בירושלים בארגונו של סגן ראש העיר רותם ינאי. הסיור כלל ביקור בקבר רחל, כניסה לאתרים מיוחדים בסביבת הכותל וכן סיור חנוכיות בעיר העתיקה.

הסיור בירושלים נערך במסגרת פרויקט "פוקוס - שמים את העם במרכז", שהחל בשבועות האחרונים ברחבי הארץ ביוזמת סגן ומ"מ שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי). הפרויקט מנגיש מגוון רחב של פעילויות ואירועים חווייתיים וייחודיים לתושבי השכונות והפריפריה ופועל בלמעלה מעשרים ערים בנגב והגליל.
הפרויקט מתמקד בחיזוק המורשת והזהות היהודית-ציונית, ופועל לחיזוק הקשר הבלתי אמצעי עם תושבי הפריפריה תוך הנגשת תכניות ייחודיות הכוללות בין השאר סיורי מורשת ומגוון פעילויות העשרה.
סגן השר וורצמן אמר למשתתפים כי "אתם זוכים להיות הראשונים במדינה שפותחים את הפרויקט הגדול שיזמנו יחד כי החלטנו לשים את הפוקוס עליכם. החלטנו שלעיר כמו כרמיאל מגיע יותר תרבות, יותר חינוך, יותר ציונות. החלטנו לשים את הפוקוס עליכם, פוקוס על עם ישראל".
"אני נרגש לראות רבים מתושבי כרמיאל שהגיעו לסיור ולקחו חלק באווירה הייחודית שאופפת את ירושלים בתקופה זו", הדגיש סגן השר. ''מטרת הפרויקט הינה להעניק הזדמנות אמיתית לתושבי הפריפריה ליהנות מפעילויות תרבות וחינוך, ולהנגיש פעילויות אלה למגוון אוכלוסיות, החל מהגילאים הרכים וכלה בבני הגיל השלישי".