כותרת
> C;
1/1
חדשות

רותם ינאי – הכירו את סגן ראש העיר שלנו קצת יותר מקרוב

כרמיאלי חדשותפורסם: 27.10.14 , 09:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אלכס הוברצילום תמונות: פייסבוק רותם ינאי / אלכס הובר

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

רותם ינאי הוא ראש סיעת הבית היהודי במועצת העיר וזוכה להכיר, ללמוד, לשמוח ולהתאכזב מהפוליטיקה שחדשה לו, וכל זאת תמיד בנחת ועם חיוך, כל כך שונה, אחר בנוף הפוליטי וזה לא מונע ממנו להמשיך להיות מי שהוא וללכת עם האמת שלו עם האני מאמין שלו, כן ירבו, הלוואי ויצליח לסחוף אליו ואל השקט שלו את שאר העוסקים בפוליטיקה.
"המרחב הפוליטי", מספר רותם, הוא לא פשוט, תובעני ומאתגר אך זהו המרחב המאפשר לחולל שינוי ועשייה אומר לי רותם ומוסיף "אני מנסה לשלב עקרונות מתוך עולם החינוך כמו: יצירתיות, שיתופי פעולה, מצויינות, יושרה ועקביות, זה מצליח בעיקר כאשר משתפים פעולה עם הגורמים המקצועיים בעיר (מנהל תרבות, רשת המתנ"סים, מרכז צעירים ועוד) והרבה פחות, לצערי, כאשר מנסים לשתף פעולה עם גורמים פוליטיים, אני משוכנע, מעל לכל צל של ספק, שאם הנציגים הפוליטיים בעיר היו נכונים ליותר שיתופי פעולה מתוך ראיית טובת הציבור בלבד (!) היה לכל אחד מאיתנו הרבה יותר טוב, היו נחסכים המון כספים לציבור ומיזמים איכותיים וענייניים היו מתקיימים בהצלחה יתרה, לצערי אנחנו רחוקים מכך וכל עוד אני במרחב הפוליטי אפעל אך ורק על פי העקרונות הנ"ל. עמדה בפנינו, לא אחת, דילמה לגבי המשך דרכנו הקואליציונית כאשר ההסכם הקואליציוני איתנו לא כובד (בעניין המועצה הדתית ובעניין הדרך בה נכנסה המפלגה החרדית לקואליציה) אך מתוך אחריות כלפי הציבור והעיר החלטנו להמשיך בעשייה ובהשפעה שלנו מתוך הקואליציה".
בשנה הזו נוהלה תחת אחריותו ופיקוחו של רותם "המחלקה לתרבות וחינוך ערכי", העיר שמחה יותר מתמיד באירועים ערכיים, הציבור לא הפסיק לפרגן ולעודד לעוד מופעים ואירועים בהם כל אחד מתושבי העיר יכול היה למצוא את מקומו, מדובר בעשרות אלפים שהצביעו ברגליים: מופעים ופעילויות אינספור בחגים, אירועי קבלת שבת בפרויקט "שישי משפחתי", פעילויות מותאמות לקהל החרדי, סיורי סליחות (בהשתתפות של למעלה מ-1,000 תושבים), פרויקט "פוקוס- שמים את העם במרכז" (כרמיאל היא אחת מ-15 ערים בלבד שנהנות מהפרויקט בהובלתו של רותם וביוזמתם של השר נפתלי בנט וסגן שר החינוך, אבי וורצמן, שנועד לחזק את הפריפריה במיזמים ופרויקטים חינוכיים),פרויקטים לבר-מצווה, פרוייקט "משחקים בשכונה" המוצלח אותו יזם רותם מתוך עולמו המקצועי כמנחה קבוצות בגישת הלמידה ההתנסותית וה"חינוך / טיפול באמצעות הרפתקה ומסע בטבע", מתקיים אחת לשבוע, כל פעם בשכונה אחרת, ומדובר בניידת משחקים עליה כבר הרחבנו בכתבות קודמות, הורים וילדים נענים ויוצאים לרחובות על מנת לשחק, פשוט לשחק. תושבים רבים לא מפסיקים לדבר על חוויית הפנאי האיכותית הזו.
רותם דואג לגעת בכולנו בכמה קהילות, חילונים דתיים, בכמה עדות, כמו העדה האתיופית, הקווקזית, ההודית ועוד, הוא יזם, נכח וסחף אחריו מאות וגם אלפי תושבים בהתאם לאירוע.
הוא לא מפסיק לפרגן תמיד לכל חבריו שתורמים לא פחות ולדבריו: "לעיתים אף יותר", ספי חוטר מנהל המחלקה לתרבות וחינוך ערכי ופעיל בולט בעיר לטובת חינוך והעצמת הזהות היהודית והערכים בקרב כל תושבי העיר מתוך הארת פנים, גיא מרציאנו הנמרץ והפעיל (דירקטור בחברה הכלכלית, במנהלת בר לב , רשת המתנ"סים וכן חבר בוועדה האב ישובית בספורט), לאה פסריוב, שותפתו של רותם למועצת העיר ונציגת ציבור דוברי הרוסית הפועלת רבות בנושאים חברתיים (כמו הנגשת עסקים ומקומות חניה לבעלי מוגבלויות) ותושבים רבים נוספים שהבינו שבחירתו של רותם והצלחתה של "הבית היהודי" בבחירות מהווה עבורם פלטפורמה למעורבות ועשייה בשיתופי פעולה לטובת העיר ותושביה. 
במהלך מבצע "צוק איתן" בלטה פעילותם לטובת חיילי צה"ל ותושבי הדרום, איסוף מצרכים מכמה נקודות בעיר ומכל רחבי הצפון והוצאת משלחות לשטחי הכינוס.
עצרות תפילה ותמיכה ובתוכן מפגן תמיכה ענק בכניסה לעיר על כביש 85.
מיזם נוסף בו רותם מתגאה הוא "מדרשת מתת" שהוקמה בימים אלה, בנות לפני גיוס לצה"ל או שירות לאומי הגיעו מכל קצוות הארץ לחיות בכרמיאל, שהותן מתחלקת כך שבחצי יום הן לומדות תורה, אמונה, יהדות וערכים ובחצי יום השני הן עסוקות בהתנדבות קהילתית במקומות שונים בעיר: בתי קשישים, ניצולי שואה, בתי ספר, שכונות, ארגוני חסד ושאר פעילויות מבורכות בכישורים וערכים לטובת הציבור בעיר.
רותם הוא סגן ראש עיר ללא שכר, מתוך בחירה ומתוך אהבה, אכפתיות לעיר ולתושביה, מתוך כבוד ומעורבות חברתית.
מתפרנס מתחום החינוך וההעצמה, את זמנו הוא מחלק בין עבודתו כמורה בביה"ס אמי"ת כרמיאל, כעצמאי, מנחה קבוצות בגישת הלמידה ההתנסותית ובשילוב אומנויות וכן בגישת ה"חינוך / טיפול באמצעות הרפתקה ומסע בטבע" וכבעל משפחה מסור.
בין התמונות שנלקחו מדף הפייסבוק של רותם ברשותו, צילומים של אלכס הובר.
לא יכולתי לדלג על משחק הכדור סל בה רותם השתתף , חזר למגרש אחרי 20 שנה עם כמה מחבריו למשחק הראווה כנגד ותיקי מכבי תל אביב לכבוד 50 שנה לכרמיאל שאותו ארגן דוד לוי המאמן, אירוע מרגש.
רותם ינאי, נשמח להמשיך להתרגש מעשייתך בעיר, תודה.

אולי יעניין אותך גם
ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי: ברך את ממלאת מקומו טניה מזרסקי לקראת השבעתה כחברת כנסת

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

טניה מזרסקי, חברת הכנסת הראשונה מכרמיאל

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

נפתלי בנט ראש הממשלה ה- 36

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

תאגיד המים והביוב עין כרמים: מתבצעות בקצב מואץ העבודות להחלפת קווי המים והביוב לאורך רחוב נשר

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

תמיכה בישראל מהתפוצות

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

דעות כרמיאלים והסביבה לדו קיום

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

ראשי אשכול יישובי בית הכרם הגלילי יצאו בקריאה להרגעת הרוחות ולהמשך חיי שכנות משותפים באזור בית הכרם הגלילי

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

מחבקים את תושבי הדרום והמרכז: אירוח בחינם ושלל הטבות בגליל!

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.

במהלך הלילה משטרת ישראל עצרה במחוז צפון 151 חשודים בהפרות סדר, מרביתם צעירים

הוא רק בן 35 וצופים לו עתיד מבריק בפוליטיקה של העיר.