כותרת
> C;
1/1
חדשות

אירוע ביטחוני חמור בגבול הצפון

כרמיאלי חדשותפורסם: 28.01.15 , 12:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
   בהמשך ישיר להסלמה של הימים האחרונים בצפון, היום אירוע חריג בגבול.
המידע כרגע הוא שכוח של חיזבאלה ירה טיל נ"ט לעבר סיור של צה"ל. ככל הנראה יש נפגעים.

צה"ל מגיב בירי אלטילרי כבד לעבר מטרות בדרום לבנון.
הממשלה מתכנסת להתייעצות ביטחונית.

כרגע אין הוראה לפתוח מקלטים או להערך באופן מיוחד.

נעדכן עם פרטים בהמשך לכשיגיעו...


הפרסום כפי שהופיע באתר רוטר.נט:

הסלמה בגבול הצפון: טיל נ"ט נורה הבוקר (רביעי) לעבר רכב סיור של צה"ל סמוך לכפר רג'ר בגזרת הר דב. במקביל, נורו כמה פצצות מרגמה לעבר מוצבי צה"ל בגבול. פצצות המרגמה נורו מכיוון לבנון ונפלו באזור המרוחק מיישובים. חיזבאללה לקח אחריות על המתקפה, והרמטכ"ל מכנס דיון הערכת מצב. צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מטרות בדרום לבנון 

הסיור הצה"לי נסע סמוך לכפר רג'ר בפאתים המערביים של הר דב, והטיל שנורה הסב נזק לכלי רכב צבאיים. זמן קצר לאחר האירוע קיבלו תושבים באזור מטולה הנחייה להישאר בבתיהם, אולם כעבור כשעה הסירו כוחות הביטחון את ההנחייה. 

צירי התנועה המובילים להר דב נחסמו וכוחות צבא גדולים נפרשו באזור. בעקבות הפעילות האווירית הצבאית בגזרה, נסגרו שדות התעופה בחיפה ובראש פינה בהוראת הצבא. 

התקשורת הלבנונית דיווחה כי צה"ל השיב אש בירי ארטילרי לשטח לבנון. פעילות אינטנסיבית של הצבא נמשכת במרחב, הצבא יורה לשורה של עמדות חיזבאללה ומקומות נוספים. הכוונה היא לנסות לפגוע במי שעומד מאחורי האירוע הביטחוני. 

ברשתות התקשורת הערביות מדווחים הבוקר על הדי פיצוצים בגזרה. נטען שם כי ההחלטה לירות טיל נ"ט לעבר צה"ל עשויה להוות לא רק הסלמה, אלא גם איתות של ארגון חיזבאללה להמשך הפעולות מצדו באזור. 

"ברגעים אלו צה"ל מגיב בצפון", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ביקור בשדרות. "אני מציע לכל מי שמאתגר אותנו לראות מה קרה כאן, לא רחוק משדרות, בעזה. חמאס ספג מכה קשה, וצה"ל ערוך לפעול בכל גזרות הביטחון". 

"יש אירוע ביטחוני חמור ביותר", אמר בתגובה לאירוע אלוף במיל' עמוס ידלין. "ישראל לא תוכל לעבור עליו בשתיקה, אבל אנחנו לא צריכים לתת לטרור להכתיב את העיתוי. צריך לזכור איך נגררנו בעבר למלחמה שלא רצינו בה, בעיתוי שלא רצינו בו". 

"אנחנו מבקשים מאנשים להישמע להוראות" 

"כרגע אנחנו בתוך אירוע יותר גדול מהאירועים האחרונים", אמר לחדשות 2 גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית גליל עליון. "אנחנו מבקשים מאנשים להישמע להוראות ולהישאר בבתים. כרגע אין שום פינוי. אני מקווה שבקרוב נדע מה קורה ונוכל לתת הנחיות ברורות". 

"אצלנו כל התושבים, כולל מוסדות החינוך, סגורים בחדרים", אמר הרצל בוקר, ראש המועצה המקומית מטולה. "אנחנו פועלים בתרגולות ובמצבים שאנחנו רגילים לפעול בהם. התושבים רגועים ואנחנו מבקשים לחכות להוראות שלנו שיבואו במסרונים, במיילים ובאמצעי התקשורת הקהילתית". 

המתיחות בצפון: שתי רקטות נורו אתמול מכיוון סוריה 

אתמול נשמעו אזעקות ביישובי צפון רמת הגולן בשעות הצהריים ובשעות הלילה. בצהריים זוהו שתי נפילות של רקטות - לא היו נפגעים או נזק. 

הלילה (רביעי) תקף צה"ל יעדים בסוריה בתגובה לירי הרקטות שבוצע אתמול לעבר שטח ישראל. בצה"ל זוהו פגיעות ישירות במטרות, וטרם התקבלה תגובה כלשהי מהסורים לתקיפה. במקביל, אזעקה נשמעה בשעות הלילה במספר יישובים בצפון רמת הגולן, אך לא אותרו נפילות וככל הנראה מדובר באזעקת שווא. 

למרות ירי הרקטות, הלימודים בצפון נערכים הבוקר כרגיל. בהודעה שפרסם הלילה דובר צה"ל נכתב כי בתקיפה נפגעו מטרות ארטילריה השייכות לצבא סוריה, וזאת בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר אתמול לעבר מרחב רמת הגולן והחרמון, אשר היווה הפרה של ריבונות מדינת ישראל. 

המשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו, נפעל בכל זמן ובכך דרך שנראה לנכון על מנת להגן על אזרחי ישראל", לשון ההודעה. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, טען כי התקיפה בסוריה "היא מסר ברור שלא נסבול כל ירי לעבר שטח ישראל והפרה של ריבונותנו, ונגיב בעוצמה ובנחישות". לדברי יעלון, "כפי שמשטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל, כך אנו נדע לגבות מחיר כבד מכל משטר או ארגון אשר משטחו תופר ריבונותנו ויבוצע ירי לעבר ישראל". 

"אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום ולהיות סובלניים כלפי פעולות טרור וניסיונות לפגוע באזרחינו וחיילינו - אנו פועלים בקור רוח ובנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל מול מדינות וגורמי טרור שמטרתם לשבש את חיינו", הוסיף שר הביטחון. 

אולי יעניין אותך גם