כותרת
> C;
1/1
לימודים

המרוץ לבניית רובוט

כרמיאלי לימודיםפורסם: 22.02.15 , 19:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 המרוץ לבניית הרובוט במסגרת תחרות הרובוטיקה FIRST הסתיים בשעה טובה ומוצלחת. קבוצת תלמידי אורט פסגות, יחד עם 2 קבוצות תלמידים ממג'דל כרום ודיר אל אסאד, בהובלתו של המורה מאיר אמסלם, בילו כמעט חודשיים של עבודה מאומצת, עד הלילה (ולעתים גם עד השעות הקטנות ממש) בבניית הרובוט ע"פ דרישות התחרות. הרובוט נבנה  במעבדת מונא במג'דל כרום.
 
כל הפרוייקט כולו יצא אל הפועל בזכות השקעה גדולה של שותפות "ביחד" – כרמיאל-משגב-פיטסבורג. בחודש הבא יצאו המשתתפים לשלושה ימים לתחרות שתיערך בהיכל נוקיה בתל אביב, ויקוו לזכות באליפות הארצית, למרות שהם קבוצה חדשה, המשתתפת בתחרות בפעם הראשונה. מספר מאיר אמסלם: "השבוע האחרון הוקדש לסיום הרובוט ולבדיקות סופיות. התלמידים עבדו כל יום עד השעות הקטנות של הלילה.
 
היה יום אחד שעבדנו עד עלות השחר, זאת היתה חוויה מרתקת, ומהנה אבל גם מתישה". אמסלם מוסיף ומסביר על הרובוט שבנו: הרובוט נוסע נשלט דרך WIFI ומגיע לארגז וגורף אותו פנימה ע"י זרועות בעלות מנועים חשמליים.
 
הארגז נכנס פנימה ומעלית פנאומטית מרימה אותו לקומה השנייה. בקומה השנייה ישנן 2 בוכנות פנאומטיות שמחזיקות את הארגז באוויר.
 
המעלית יורדת חזרה לקרקע ונכנס עוד ארגז. הבוכנות הפנאומטיות נפתחות והארגז בקומה השנייה "יושב" על הארגז שנכנס זה עתה.
 
המעלית מרימה את שניהם ונכנס ארגז שלישי וכך עד 4 ארגזים. הרובוט אוחז עם זרועות חשמליות המסוגלות להתרומם לכל הגובה בפח מחזור.
 
הרובוט נוסע עם כל החבילה לרמפה ומרוקן בעזרת מסוע חשמלי את כל מה שהוא מחזיק.
 
באורט פסגות מקווים מאוד להצליח בתחרות הארצית, אבל בעיקר גאים בתהליך, ששילב עבודה מאתגרת יחד עם עשייה חברתית של דו קיום עם התלמידים השכנים.