כותרת
> C;
1/1
לימודים

כנס גישור כרמיאל הרביעי

כרמיאלי לימודיםפורסם: 19.03.15 , 09:29שם הכותב/ת: פורטל כרמיאלי
 משתתפים רבים גדשו את בית יד לבנים, שם התקיים השבוע כנס כרמיאל לגישור הרביעי במספר. אורחים מיוחדים בכנס, היו תלמידי בתי הספר היסודיים: רקפת, הדקל, כלנית, איריסים ו חטיבת הביניים אורט פסגות.
 
תלמידים אלו הינם בוגרי קורס מנהיגות מגשרת, ולקחו על עצמם תפקיד של מגשרים בקונפליקטים בין תלמידים, בין תלמידים למורים ובהפסקות את התוכנית מוביל המדור לעבודה קהילתית במנהל לשירותים חברתיים, ע"י מרגנית ואתי.
 
השנה עסק הכנס באלטרנטיבות לפתרון סכסוכים במשפחה ובקהילה., ואת ההרצאה המרכזית נשא כבוד השופט אריה נאמן, מבית המשפחה לענייני משפחה בקריות. בדבריו הדגיש השופט שהכרעה שיפוטית יכולה להיות צודקת מצד אחד,] אך בענייני משפחה וקהילה, הכרעה כזאת עלולה לפגום ביחסים העתידיים בין הנפשות הפועלות ובכך בעצם גורמת לתוצאה פחות טובה. מסיבה זו טען יש להעדיף את הגישור שבא על בסיס של הסכמה, הבנה, ומטען חיובי ליחסים בהמשך בטווח הארוך. עוד ציין השופט שעל המתדיינים לקחת בחשבון ולנתח את הסיכוי מול הסיכון בהליך המשפטי, וגם אז, תעלה המסקנה שכדאי לבחור בהליך הגישור.
 
עו"ד רונית וייצמן, עוזרת משפטית של השופט נאמן ומתמחה בגישור, הציגה בהרצאתה פן ייחודי בגישור- נושא האינטליגנציה הרגשית. ההרצאה הדגישה איך אפשר להיעזר באינטליגנציה הרגשית כמנוף לגישור: הבנת הדינמיקה הרגשית, פרשנויות שונות לאירוע אחד, ניפוי רגשות ומטען שאינם שייכים לחדר הגישור, פיתוח תקשורת מקדמת, שימוש בהומור  ועוד. "אם ישאלו אתכם למה גישור? ענו: כובע!" כובע משמעו: שהגישור כדאי, וולונטרי, בר השגה ובעל ערך מוסף. הדימוי שנתנה לגישור לקוח מעולם הצילום: להשתמש בזום להתקרב ולהתרחק וכך להחליט במה להתמקד בדיון ועל מה לתת מבט ממעל.
 
בסוף היום, המשתתפים הפנו שאלות לפנל שכלל את המרצים וכן את נצ"מ שאול צמח-האחראי על הכשרות קצינים במשטרת ישראל ומנחם טפר, מנכ"ל העיריה ומייסד מרכז הגישור בכרמיאל.
 
חברי הפנל דיברו בזכות הגישור, מענה קהילתי ייחודי התורם לאקלים ותרבות שיח מכבדת.
 
ראש העיר עדי אלדר: אני רואה בגישור שירות עירוני חשוב לתושבים, ומאוד מעריך את המתנדבים המסורים שלמדו והוכשרו לעסוק בגישור, ועושים זאת בהתנדבות מליאה. בחברה האלימה שלנו, צריך לקדם את נושא הגישור החל מהגיל הצעיר ולכן אנו פועלים בבתי הספר, להנחיל את השיח הגישורי ולמתן מתחים. הגישור משמש  ככלי חשוב גם בפעילות הקהילתית בעיר, שם הוכשרו שגרירי גישור בשיתוף פעולה עם התוכנית עיר ללא אלימות.
 
נחמה גייניס מנהלת מרכז הגישור סקרה את הפעילות של המגשרים והקשר האמיץ עם בית המשפט בעכו, והודתה לראש העיר על תמיכתו בפעילות המרכז.
 
המשתתפים שיבחו את מרכז הגישור בכרמיאל ומתכנני הכנס, על התכנים החשובים וההתמדה בקיום כנסים מסוג זה הפתוחים למרכזי גישור נוספים בצפון.
אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון : מאות בני נוער פעילים כמנהיגים צעירים ומהווים מקור השראה עבור תלמידים רבים
 
כרמיאל , בצפון :נרשמו עשרות פניות של הורים וילדים שביקשו הגנה על ילדים ונוער מפני חרמות, הדרות , הונאות סייבר, מצוקות נפשיות וסיטואציות רשת שגורמות סבל לילדים
 
כרמיאל : 300 משתתפים בכנס מחוזי למורי אנגלית ברמת 4 ו 5 יחידות לימוד
 
כרמיאל : מאות תלמידים לוקחים חלק במפגשי תמיכה לימודית , למידה חברתית הדדית ושיעורים פרטיים ברשת באמצעות הווטסאפ לקראת בחינות הבגרות
 
כרמיאל : עשרות סייעות נוספות הצטרפו לגני בעקבות רפורמת הסייעת השניה
 
הרשמה למבחן פסיכומטרי – מתי, איך ומדוע?
 
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון ערכו היום ביקור במערכת החינוך בכרמיאל כאורחי ראש העיר משה קונינסקי
 
כרמיאל : ערבות הדדית, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה
 
תאגיד עין כרמים למען ילדי כרמיאל