כותרת
> C;
1/1
בעלי חיים

תדביר- הדברת מזיקים ועבודות גינון על איך להימנע מפגעי נחשים

כרמיאלי בעלי חייםפורסם: 14.05.15 , 11:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו

נחשים נחשבים לערך טבע מוגן ולפיכך חל איסור לפגוע בהם או לצוד אותם ללא היתר מיוחד מרשות הטבע והגנים. נושא לכידת הנחשים הינו רגיש ביותר ולכן מתבצע רק על ידי מוטי חסון הבעלים של תדביר ובעל היתר מיוחד מרשות הטבע והגנים ללכידת נחשים. שירות לכידת הנחשים נעשה במקצועיות ובזהירות רבה תוך תיאום עם פקח מרשות הטבע והגנים על מנת לשחרר את הנחש בסיום הלכידה באזור לא מיושב. השירות עם מענה מקצועי מהיר ובטוח 24 שעות ביממה.
הנחשים המסוכנים המצויים בארץ ישראל הם: הצפע הארצישראלי, האפעה המגוון, צפע החרמון, שרף עין גדי, הפתן השחור, שפיפון הנגב, שני מיני העכן ושני המינים של תלום הקשקשים.
נחשים בסביבת מגורים או בסביבת מקום העבודה כגון מפעלים או משרדים עלולה להוות סכנה לאדם. על כן חשוב לשמור על הדברים הבאים:
* סילוק מצבורי גרוטאות
* השמדת עשבי בר הגדלים פרא בחצרות הבתים, מפעלים ומקומות ציבוריים
* איטום מבנים
* הדברת מכרסמים סמוך למבני מגורים 

לכידת נחשים
המאפיין העיקרי של לכידת נחשים הוא הזמנת שירות בשעת חירום. בניגוד לסוגים אחרים של הדברה או הרחקת מזיקים, נחשים המופיעים בפתאומיות בתוך הבית, בחצר או בעסק מחייבים לכידה מיידית. אין דרך להתכונן מראש ובצורה הרמטית ללכידה של זוחלים מן הסוג הזה. הצורך בלכידה קיים אצל כל מי שחי בקרבת שטחים פתוחים, מדשאות ועוד. בנוסף, יש הרבה ערים בישראל בהם נחשים נוטים לצאת מתוך מקומות המסתור כאשר מזג האוויר משתנה או מתחלף. הצורך בהזמנת השירות הוא קריטי היות ולא ניתן ללכוד נחש באופן עצמאי. במילים אחרות, הדרך היחידה להתמודד עם הופעת נחשים היא להזמין מדביר מנוסה ומקצועי.

כיצד מתבצעת לכידת נחשים?
היתקלות בנחש בטבע לא דומה ללכידה בתוך הבית או הגינה. כל עוד הנחש נמצא בסביבת המחיה הטבעית שלו, אין טעם להיבהל ורצוי פשוט להתרחק מהמקום בזהירות. לעומת זאת, הימצאות נחשים באיזורי המגורים מחייבת טיפול מהיר ולכידה מקצועית. ראשית, יש להתקשר באופן מיידי ללוכד המחזיק בתעודות הדרושות. הלוכד מכיר את כל סוגי הנחשים והוא יכול לזהות אותם לפי אורך הגוף, הצבעים ומאפיינים אחרים. השיטה הבסיסית ללכידה היא הסחת דעתו של הנחש באמצעות מקל. לאחר מכן הלוכד מרים את זנבו של הנחש כך שחלקו הקדמי עדיין נמצא על הקרקע, מעביר את המקל מתחת לגופו כדי לאפשר לו להתלפף ומכניס את הנחש לתוך שק ייעודי. נחש מפחד מבני אדם ולכן השאיפה היא לא לגרום לתקיפה.

מרחיקים את הנחש עבורכם
אנחנו בחברת תדביר יכולים לבצע לכידת נחשים בצורה המהירה והבטוחה ביותר. צרו קשר עם אחד הנציגים שלנו במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ותוכלו להזמין לוכד עם ניסיון מעשי ומיומנות גבוהה.
אם ראיתם נחש אל תהססו, גלו יוזמה והזעיקו עזרה מקצועית (טל. חירום 052-8149750), מהירה ובטוחה עבורכם ועבור סביבתכם. אנחנו נהיה שם בשבילכם.

צפו בסרטון של לכידת נחש צפע בצפון על ידי מוטי חסון בעל חברת תדביר

לאתר של תדביר- הדברת מזיקים ועבודות גינון>>

אולי יעניין אותך גם
מזון מומלץ לכלבים - איך לבחור את המזון הטוב ביותר עבור חברי הפרווה שלנו
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
לראשונה מזה שנים רבות הוקמה עמותה בכרמיאל שכל עניינה טיפול בבעלי חיים
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
ציוד לבעלי חיים – לאיכות החיים שלהם
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
הפנינג ראשון לאימוץ כלבים וחתולים התקיים ביוזמתה של עיריית כרמיאל
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
איך לבחור חול לחתול - המדריך המקוצר
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
עונת הרחצה בשיאה! גם לכלבים
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
כיצד נגן על חיות המחמד בקיץ הלוהט?
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
בצל המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה פעלו שוטרי משטרת ישראל בזריזות לאיתור והשבת כלבה שנגנבה ונמכרה תמורת 1,500 ש"ח
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו
סוגי חתולים חברותיים שכדאי לכם לאמץ
איך להימנע מפגעי נחשים בסביבתנו