כותרת
> C;
1/1
גמלאים

ועדת המשנה לעררים דחתה את הערר כנגד פרוייקט הדיור המוגן (כפר הגמלאים)

כרמיאלי גמלאיםפורסם: 23.06.15 , 09:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 בדיון שנערך ב- 15.6.15 על ידי ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית במינהל התכנון, נדחה הערר שהגישו תושבי רחוב בארזים כנגד הבניה של הדיור המוגן בשטח הנמצא על מורדות רחוב הארזים וקרן היסוד.
 
במסגרת הרקע העובדתי אותו מציינת ועדת הערר נכתב בין השאר :" ביסוד הערר תקיפת החלטת הועדה המחוזית מיום 3.12.14 לאשר בתנאים תכנית לבניה ופיתוח של דיור מוגן בכרמיאל, בשטח כולל של כ- 51.000 מ"ר, המאופיין ברובו בבניה מדורגת בשיפוע לכיוון צפון וצפון מזרח, ובצידו המערבי הקמת מבנה רב-קומות בן 47 מ' (כ-14 קומות).......... מתחם הדיור המוגן אמור לכלול כ-300 יחידות מגורים (בגודל משתנה), עליהן נוספות כ-100 מיטות במסגרת מחלקה סיעודית ותשושי נפש (יעוד מגורים מיוחד) וכן שירותים שונים (רווחה, הסעדה, תרבות, בילוי, בכלל זה בריכה, חדר כושר, חדרי אוכל, אולמות הרצאות וכד') וכן שימושים מסחריים מוגבלים (מרכול, בית קפה, בית מרקחת וכד') בשטח מצומצם שלא יעלה על 500 מ"ר......".
 
בסעיף הנקרא "הכרעה ודיון" נכתב בין השאר :" בחינת הבינוי המוצע מעלה כי ביסוד התכנית חשיבה מעמיקה ועבודה יסודית בדבר העקרונות התכנוניים והאדריכליים המונחים בבסיס הפרוייקט של דיור מוגן.
השתלבות של הבנייה בטופוגרפיה בשטח באופן בו היא מתפרשת באופן אורגני על המדרון, כאשר התכנית מציעה בינוי מדורג מצוד קרקע של יחידות הפונות כולן אל הנוף הפתוח. הבניה המדורגת מאפשרת מתן משטח יוץ פרטי לכל דירה, דבר שמוסיף למראה מגונן וירוק של המדרון ומסתיר בצורה יפה את הבינוי תוך השתלבות במדרון הקיים.....)".
 
בהמשך נכתב עוד :"מכל מקום גם אם התכנית טומנת בחובה פגיעה העולה על זו הפוטנציאלית מכוח מצב סטטוטורי הקיים, אים בכך להביא לדחייתה, בהיותה מממשת תכליות ועקרונות ראויים אחרים, עליהם הרחבנו מעלה. נוסיך לעניין זה, כי דווקא ימירת יחידות דיור רבות, המשרתות אוכלוסיה מבוגרת לעת זקנתה, באופן בו רבים יותר יכולים ליהנות מאותו משאב ציבורי של נוף מרהיב, עליו הפליגו שבחים העוררים, הינה מהלך ראוי והולם ראייה של צדק חלוקתי".
 
בסעיף "סוף דבר" בהחלטה של ועדת הערר נכתב:
 
"פה אחד מצאנו לדחות את הערר ולאשר את התוכנית....".
 
ראש העיר עדי אלדר :" אני מברך על ההחלטה ומקווה שהעבודות תתחלנה במהרה, זה פרוייקט חשוב וחיוני ביותר ".