כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ישראל חסון יו"ר רשות העתיקות רוצה לחשוף עתיקות במקום להסתירן

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 14.07.15 , 08:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 

לפני שבוע הגיע לביקור בעיר מר ישראל חסון יו"ר רשות העתיקות כאורחו של ראש העיר מר עדי אלדר. ישראל חסון הגיע עם צוות משרדו וארכיאולוג מחוז צפון.

ראש העיר הציג בפני הנוכחים את העיר והאתרים הארכיאולוגיים הקיימים בה, נתקופות שונות וציין כי מרבית העתיקות שנמצאו בעיר הן מהתקופה הביזנטית כולל שרידי כנסיות, פסיפסים ועוד.

ראש העיר פנה לישראל חסון בהצעה לשיתוף פעולה עירוני עם רשות העתיקות והציג בפני אנשי רשות העתיקות שני פרויקטים מרכזיים אותם מבקשת העירייה לקדם, האחד הוא גן ארכיאולוגי בנושא "הדגן, התירוש והיצהר" שהעירייה מבקשת להקים בשטח החווה החקלאית בעיר  והנושא השני הוא פארק שהנושא שלו מתמקד  בשלבים שונים של חציבה באבן , הכוונה להקים אותו בפארק המחצבות בכרמיאל.

יו"ר רשות העתיקות ישראל חסון, אמר במהלך הישיבה, כי עד כה היה מקובל לארוז את העתיקות שנמצאו בארץ,  בתוך קופסאות ולהניחן למשמורת במחסנים ואילו הוא סבור כי עתיקות אלו שייכות לציבור ובכוונתו לחשוף עתיקות רבות ככל האפשר, בפני הציבור ולכן הוא שמח על כוונת ראש העיר עדי אלדר להקים בעיר פרוייקטים בהם משולבים ממצאים ואתרים ארכיאולוגיים הקיימים בעיר.

עוד סוכם על בניית תכנית לשילוב תלמידי בתי הספר בעיר בחפירות ארכיאולוגיות בסביבה.

אולי יעניין אותך גם