כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

כדי לקבל הסמכה מאוניברסיטת חיפה צריך לעבור במינהל הרווחה בכרמיאל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 20.07.15 , 11:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 

במסגרת תוכנית ההשתלמויות של אוניברסיטת חיפה, יתקיים השנה קורס בעבודה טיפולית עם ילדים בטיפול משפחתי, במסגרת המרכז לטיפול במשפחה של מינהל הרווחה בעיריית כרמיאל.

את הקורס תנחה מנהלת המרכז, עו"ס סטייסי שוורצגלס שהינה מטפלת  ומדריכה מוסמכת בטיפול משפחתי. קורס זה הינו חלק מהדרישות בתהליך ההסמכה לטיפול משפחתי.

שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה והמרכז  לטיפול במשפחה נמשך, וזהו הקורס השני המועבר כאן  כדי להנגיש  למטפלים מהפריפריה התמקצעות והתמחות בתחומים טיפוליים נדרשים.

במרכז לטיפול במשפחה פועלת תחנה לייעוץ זוגי וטיפול משפחתי בה משולבים מטפלים בתהליכי הסמכה והתמחות. מדי שנה משולבים כשמונה מתמחים ממוסדות לימוד אקדמיים ומסגרות לימוד המוכרות לטיפול משפחתי.

יש לציין שמתמחים רבים ממשיכים לטפל במשפחות, גם בתום תקופת הלימודים, במסגרת הדרישות לצבירת שעות טיפול בתהליך הסמכה כמטפלים משפחתיים.

תושבי כרמיאל נהנים משירותי טיפול מגוונים ע"י מיטב אנשי טיפול בשעות ובזמינות המותאמים אישית לכל משפחה. המרכז מתמחה גם במתן שירותי הדרכה לתחנות לטיפול משפחתי סטודנטים והקמת מרכזים לשלום המשפחה.

עדי אלדר : " אחד היעדים שהציב המינהל לשירותים חברתיים בקדנציה הנוכחית היה הקמת שלוחת לימודים אוניברסיטאית במרכז לטיפול במשפחה. אני שמח לראות שיעד זה מבוצע, ומהיכרותי את מנהלת המרכז – מדובר באשת מקצוע מהטובות בארץ, המשולבת בכל וועדות ההיגוי הארציות בתחום זה. השירותים החברתיים מציעים בתחנה לטיפול משפחתי  שירות לכל תושבי העיר, גם למי שאינו מטופל ברווחה, במחיר מסובסד ושווה לכל נפש. במציאות ההורית והמשפחתית המורכבת שקיימת היום, כל הורה ומשפחה יכולים להינות מהדרכה הורית בתחנה".

אולי יעניין אותך גם