כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

שוטרים וילדים

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 18.12.15 , 12:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


במסגרת המיזם לטיפול בילדים והוריהם- פיילוט ייחודי במימון הביטוח הלאומי וקרן רש"י, התקיימה פעילות הורים ילדים בחופשת החנוכה.
 
קבוצת שוטרים ומפקדים הגיעו למפגש משותף עם הילדים וההורים במהלכו הדגימו את עבודת המשטרה, הציגו את העבודה עם הכלב המשטרתי ולסיום אף חילקו למשתתפים משחקים שנאספו כתרומה משוטרי התחנה.
 
האווירה במפגש הייתה חמה, הילדים גילו ענין רב בעבודת השיטור ונחשפו לממדים הקהילתיים של עבודת השיטור.
 
גם השוטרים התרגשו במפגש של הילדים עם הוריהם, והתחייבו לקיים שיתוף פעולה דומה גם בעתיד.
 
המיזם פועל מזה שנה, ומקיף תכניות פרטניות קבוצתיות וקהילתיות לכ- 25 משפחות המשתתפות בו. מספר גורמים חברו יחד לממש תוכניות הוליסטיות לילדים והוריהם, תוכניות המופעלות בחלקן בבית הספר, בחלקן בבתי המשפחות ובחלקן במוקדים הקהילתיים של הפעילות הקהילתית של המנהל לשירותים חברתיים. שותפים למיזם מינהל החינוך של עיריית כרמיאל, שפ"י (שרות פסיכולוגי של מערכת החינוך),  בית ספר הדקל, דר' אוריין-מנהלת היחידה להתפתחות הילד של שירותי בריאות כללית, על"ה, ועוד. מתוך שישה ישובים בארץ, בו פועל המיזם, בכרמיאל נבנו התוכניות המקיפות ביותר הן לילדים והן לבני המשפחה, כאשר נעשה מעקב צמוד ומדידת הישגים ושיפור המצב בכל תחומי ההתערבות הוגדרו. סל השירותים הגמיש במיזם  מאפשר שילובם של הילדים בחוגי העשרה, עזרה לימודית ייחודית, ליווי של מאמן אישי, טיפול משפחתי בבית, סומכת למיצוי זכויות ועוד.
 
אולי יעניין אותך גם