כותרת
> C;
1/1
לימודים

שכבת י"א של אורט פסגות פתחה השבוע באופן רשמי את תהליך ההכנה לצה"ל

כרמיאלי לימודיםפורסם: 20.09.16 , 18:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: עידית גל
 ההכנה נפתחה בהרצאה להורים בנושא הליך הגיוס, הצו הראשון והיותו נקודה קריטית ומשמעותית בגיוס הילדים, התנהלות מול גורמי הצבא, המלצות וטיפים לביצוע מיטבי של תהליך המיון ועוד ועוד. את ההרצאה העביר שירן שלם, מומחה בתחום ההכנה לצה"ל. בהמשך השבוע התקיים מפגש של סגן אלוף שי שולומון,  בוגר בית הספר (מגדים והורוביץ) , ומפקד גדוד הקשר של עוצבת געש, עם תלמידי השכבה. שולומון סיפר לתלמידים את התהליך אותו עבר מאז היותו תלמיד תיכון ושחקן כדורסל בקבוצת "חתולי הפרא" המפורסמת ועד לתפקידו הנוכחי.  המפגש היה מעניין לתלמידים ומרגש למורות שזכרו את שי כתלמיד.   במפגש הועבר המסר - עכשיו תורכם לקחת אחריות על החברה והמדינה. עשו את הכי טוב שאתם יכולים.
 
בהמשך השבוע נערכה לשכבה סימולציה לצו 1 שכללה ביצוע מבחני הדמייה במתכנות הצו הראשון בלשכת הגיוס.  כל תלמיד קיבל חוברת מבחן ותרגל את המבחנים לפי זמנים. הרצאה על מהות הצו הראשון, תהליכי הגיוס, התחנות השונות וכו'. נערכה התנסות בראיון אישי ונתנו הנחיות כיצד למקסם את הפוטנציאל האישי.
 
בשבוע הבא ישתתפו תלמידי השכבה בסדנה לקראת גיוס של משרד הביטחון  שמטרתה הנחלת ייעוד ורוח צה"ל לבני הנוער, הצגת תקופת השירות הצבאי כהזדמנות להתפתחות אישית וכבעלת השפעה עתידית מכרעת, וכן יצירת שיח פתוח בין התלמידים והמנחה, שבו יוכלו להביע את חששותיהם ותקוותיהם לקראת השירות
אולי יעניין אותך גם