כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

אוהד מונצ'רש: "בבקשה הצילו אותי"

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 24.03.17 , 12:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


אחרי 20 שנים בכרמיאל, נאלץ אוהד מונצ'רש לעזוב את העיר בה גדל, רקד ועדיין הכי אוהב - בפרט את האנשים בה.

הסיפור הכואב לא יסופר במלואו מפאת רגישותו, אוהד מבקש להיות זהיר ולכבד את כל מי שסביבו שמא יכאיב ויפגע במישהו.

כשהתחלנו את השיחה, מיד התחייב שכל מה שיספר לי יהיה אמת ורק אמת.

עוד לפני שסיים את סיפורו הכואב וההזוי, ביקשתי לראות את כל המסמכים והאישורים הרלוונטיים.

אוהד מונצ'רש היה בן 15 כשאיבד את אביו לאחר שהאחרון נפטר ממחלת הסרטן בהיותו רק בן 42.

אוהד, היום בן ה-30,  חלה בעצמו בסרטן מסוג לימפומה לראשונה בהיותו בן 24. אותו סוג סרטן שחשבו שיש לאמיר פיי גוטמן, רק שלרוע מזלו של אוהד לא הייתה טעות באבחנה.

מאז האבחנה כבר עבר שישה סבבים של כימותרפיה קשה. אוהד מספר שניצח את הסרטן פעם אחת אך כעבור חצי שנה הסרטן חזר שוב, והפעם אלים ומסוכן יותר .

למרות שהסטטיסטיקה לא הייתה לטובתו (דיברו איתו רק על שליש אחוז ששורדים) שוב הצליח אוהד לנצח את הסרטן  אחרי השתלת מח עצם.

הניירת, הטפסים, מספרים שאוהד ניצח  את הסרטן, אבל מאז ועד היום חלפו כבר חמש שנים ועדיין אוהד סובל מתופעות לוואי קשות וממחלות אוטואימוניות, בשל הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות שעבר. אוהד סובל מכאבים עזים בכל הגוף בשל פגיעה עצבית חמורה. לדבריו הנזק לגופו עצום ובלתי הפיך.

ביטוח לאומי קבע לאוהד קצבת נכות מלאה לכל החיים והכרה באובדן כושר עבודה 100 אחוז לצמיתות.

למרות זאת היו ניסיונות של אוהד לצאת לעבוד, אך בכל פעם הכאבים והוירוסים שתקפו אותו לא אפשרו להמשיך ולעבוד.

"כל כך מתסכל שהגוף שולט בך ואתה לא יכול להגשים את עצמך ולמצות את היכולות הפיזיות והמוחיות שלך. בימים אלה התקבלתי לפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה לתואר ראשון לעריכת דין" מספר אוהד בתקווה שזה יתן לו את העתיד עליו הוא חולם. בעבר למד ביולוגיה ומדעי הרפואה והמחלה הייתה הגורם להפסקת הלימודים.  

לאוהד חשוב לשתף אותנו, שהוא אזרח שומר חוק, ללא עבר פלילי, בעל תעודת יושר של משטרת ישראל, שירת שרות מלא בצה"ל.

במציאות עגומה ואחרי מלחמה של שנים, משרד הבריאות אישר טיפול בקנאביס רפואי במקום טיפול בנרקוטיקה חזקה שגורמת לו כל היום להיות מסומם, ונחשב למסכן חיים עם תופעות לוואי קשות.

על כל הכאבים מתמודד אוהד עם סיפור אהבה גדול שהיה לו  בשנת 2015 - השנה בה התחתן - נישואין שהחזיקו מעמד כמה חודשים עד לגירושין.

למרות שהסיכוי לילד משותף היה כמעט אפסי בעקבות כל טיפולי הכימו שעבר - ההפתעה והשמחה הייתה גדולה לגלות שאשתו בהריון ואולי גורלו המר ישתנה. היתה תקווה שהם יצליחו לשקם את המשפחה שכל כך רצה.

אבל מסיבות שלטענתו לא תלויות בו, הסכים לגירושין. אוהד מספר כי "למרות שברבנות ביקשתי שלום בית, לא זוכר מה היה שם, רק זוכר שרעדתי מכאב נפשי".  

היום אוהד מספר כי הוא רואה את בנו בן השנה, רק פעם בשבוע לצערו, משלם מזונות, ומתקיים מקצבת נכות של 2650 ₪ בלבד.

מתוכם, סך המזונות ושאר תוספות של גן ומדור מגיעים ל-2000 שקלים.

עלות התרופות עומדת על 900 שקלים בחודש. אוהד מספר כי ארבע פעמים הוא נוסע למרכז לפגוש את הילד  - עלות של  עוד כמה מאות שקלים.

אם לא די בזה שההישרדות כמעט בלתי אפשרית - אוהד מספר כי עליו להשיג תוך 40 יום 50,000 שקלים כחלק מפיצוי גירושין שנפסק על ידי הרבנות.

כעת אוהד מבקש עזרה: "מבקש מכם את האפשרות לתת הזדמנות נוספת לעוד סיבוב בניצחון על חיים, בבקשה הצילו אותי........ השבוע כתבתי פוסט, ביקשתי את עזרתכם ונדהמתי לגלות כמה מאות שקלים בחשבון, האור הזה ריגש ושימח והבטחתי לעצמי שאצליח לחזור לעצמי אתרום לכל מי שיבקש עזרה, תודה ענקית לכל מי שיעזור".

לתרומות:

אוהד מונצ'רש

בנק הפועלים, קוד בנק 12, סניף בנק 747 (כרמיאל)

מספר חשבון 50254