כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

5 טעויות נפוצות ברכישת ריהוט גן ומרפסת

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 01.05.17 , 13:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בעלי בתים רבים שמעוניינים להפוך את המרפסת שלהם או את גינת הבית למקום נעים ומזמין ולשם כך בוחרים עציצים, עצים ופרחים, מוסיפים דשא סינטטי או דשא אמיתי, בוחרים בגופי תאורה מרשימים ומוסיפים אלמנטים ייחודיים טועים בבחירת הריהוט שלהם ומופתעים לגלות שהכיסאות, פינות האוכל, הספסל או הנדנדה לא מחזיקים מעמד ושיש להחליף אותם תוך תקופה קצרה. מצבים אלו מתסכלים מאוד אך יש דרכים למנוע אותם.
אם אתם מזדהים עם הכתוב ולא מרוצים מהרכישה האחרונה שבצעתם נשמח לכוון אתכם ולציין את הטעויות הנפוצות שאנשים רבים וטובים מבצעים בעת רכישת ריהוט גן.


להכיר את הטעויות הנפוצות ולהצליח להימנע מהן

מה לעשות, למרות הרצון הטוב לפעמים אנו טועים, לא בוחנים את הרכישות ומבצעים החלטות שאינן נכונות אך אם יודעים מה חשוב לבדוק ניתן להגדיל את אחוזי ההצלחה וזה בדיוק מה שאנו רוצים לעשות –

לפניכם חמשת הטעויות הנפוצות שאנשים מבצעים בעת רכישת רהיטי גן ומרפסת:

1. מתפתים למחיר זולכשאנו רואים מחירים נמוכים אנו נדלקים - זהו טבע האדם ובעידן שלנו – בו כמעט כל פריט שאנו רוכשים עולה ביוקר מנסים רבים מאתנו לחסוך, הבעיה היא שלפעמים אנו מנסים לחסוך ומשלמים יותר לאחר מכן. רכישת רהיטי גן זולים עלולה להתנקם בנו בהמשך משוםשלרוב יהיו סיבות למחיר הנמוך והרהיטים פשוט לא יהיו איכותיים, כתוצאה מכך נאלץ לרכוש ריהוט חדש לאחר זמן קצר.
2. לא בודקים איכות החומרים – אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת ריהוט גן הוא בדיקת החומרים מהם עשוי הרהיט. חומרים שאינם איכותיים עלולים להיהרס בקלות. אם רוכשים למשל רהיטים מעץ – אחד החומרים הפופולאריים ביותר בתחום ריהוט הגן יש לבדוק את הבלוקים שמאחדים את הפינות – הבלוקים תורמים ליציבות ולחוזק. בין השיטות היעילות של חיבור חתיכות יש שיטה שמתבצעת בעזרת שגם ומגרעת ויש שיטה שמתבצעת באמצעות ברגים ופינים. נוסף על כך, יש לבדוק את רמת הגימור – רהיט שלוטש, שויף ונצבע יעיד על כך שהעץ איכותי. אם פני השטח ניחנים בחספוס, אם הגוונים של העץ מוסתרים, אם העץ מלא כתמים, שקעים או שריטות עשויה רמת הגימור להיפגע. חשוב מאוד לבדוק את החומרים השונים בקפידה ולוודא שהם איכותיים.
3. לא מתאימים את הגודל של הרהיט למקום– חשוב מאוד לבדוק את גודל המקום לפני שמבצעים את הרכישה – נדנדה קטנה מדי למשל עשויה שלא למלא את המקום כראוי ולצור תחושת ניכור בעוד שמערכת ישיבה גדולה מדי תפגע ביכולת התנועה ותצור מראה עמוס מדי, לכן לפני הכל יש למדוד את הגדלים של המקום.
4. לא מתאימים את החומר ממנו עשוי ריהוט הגן לתנאי החוץ לכל אחד מהחומרים יש יתרונות וחסרונות וחשוב להכיר אותם ולבחור ברהיטים שעשויים מחומרים שמתאימים למזג האוויר הישראלי. אם רוצים לבחור ברהיט שעשוי מראטן למשל ולמקמו בחצר מומלץ להעדיף רהיט מראטן סינטטי משום שהוא מתאים לאקלים הישראלי ודומה מאוד לראטן הטבעי. גם האלומיניום, העץ (בין היתר -הטיקהבורמזי) והזכוכית מתאימים לאקלים הישראלי, כמובן שחשוב לתחזק את הרהיטים כהלכה.
5. רוכשים ריהוט דרך האינטרנט ולא באים להרגיש את איכות ונוחות המערכות במקרים רבים מומלץ לבצע רכישות דרך האינטרנט משום שהדבר נוח ופשוט אך במקרה של ריהוט חשוב לגעת בו, לשבת עליו ולבדוק האם הוא נוח ואיכותי.
כמו שאומרים ובצדק - ידע הוא כוח וככל שתכירו את הטעויות הנפוצות ותדעו כיצד להימנע מהן תוכלו להגדיל את סיכוייכם לבצע בחירה נכונות.
מקווים שעזרנו לכם ושהרכישה הבאה תהיה מוצלחת!
המאמר באדיבות "שבירו ריהוט גן" – רהיטי גן ומרפסת המשלבים - איכות, נוחות ונראות.