כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

מדוע כדאי שתעשו ביניכם הסכם ממון לפני החתונה?

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 03.07.17 , 12:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


חתונה זה אירוע מרגש לכל הדעות כי מדובר על האיחוד האישי שלנו עם אדם שהתאהבנו בו. זה נכון שלא כל האנשים מתחתנים רק מתוך אהבה אך תמיד באירועים כאלה יש תקווה מאוד גדולה. לכן ברור מדוע גם אתם נרגשים המעמד הזה אך אנחנו כאן כדי להזכיר לכם מה אומרת הסטטיסטיקה כי אי אפשר להתעלם ממנה: אחד מכל שלושה זוגות בישראל מתגרש בסופו של דבר. זה לא אומר שבגלל זה לא כדאי לכם להתחתן אלא זה רק אומר שכדאי שתחשבו על כל המצבים. לכן מומלץ לעשות הסכם ממון כי אומנם היום אתם מאוהבים וטוב לכם, אך מה תעשו אם תחליטו להיפרד? הסכם בתחום הממון יוכל לחסוך לכם הרבה כאבי ראש בעתיד ולכן כדאי להתעקש וכן לחתום עליו עוד היום.

 מה כולל הסכם ממון ומה המשמעות שלו?

 
הרעיון בהסכמי ממון הוא לדאוג לכך שלא תבזבזו זמן יקר על מריבות אם תחליטו שאתם רוצים להיפרד. בנוסף לכך, מה עושים אם אחד מהצדדים מגיע עם הון גדול פי כמה לעומת הצד הזה לערב החתונה? האם זה אומר שמהרגע שבו אתם נשואים גם הצד שהגיע בלי ממון בכלל ייצא לגירושין עם חצי מהנכסים? הסכם הממון הוא משהו שיגן על כל אחד מכם ויש לו משמעות אדירה. אנשים שחותמים על הסכם כזה ואח״כ מתגרשים:
 
·         חוסכים זמן
·         חוסכים עוגמת נפש
·         מתחילים מהר יותר את פרק ב׳ בחיים
 
הסכם ממון זה לא במקרה משהו שעוד ועוד אנשים בוחרים לחתום עליו בשנים האחרונות כך שטוב תעשו אם תחשבו גם אתם על האפשרות הזאת.
 

איפה חותמים על הסכמים כאלה?

 
כמובן שאיש המקצוע שאתם צריכים לחפש עכשיו הוא עו״ד מקצועי שיוכל להכין לכם הסכם ממון שעליו תחתמו. יש משמעות גם לשאלה לאיזה עו״ד אתם פונים כי חבל יהיה לבחור עו״ד שאתם לא יודעים אליו דבר. לכן כדאי לבדוק לגביו כמה פרטים כמו: וותק, ניסיון, מוניטין וכדומה כי הסכמים כאלה עדיף לעשות אצל אנשי מקצוע אמינים ומנוסים.