כותרת
> C;
1/1
לימודים

מבט קצת אחר על אהבה

כרמיאלי לימודיםפורסם: 08.08.17 , 09:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:על צעצועי מין מזהב טהור ועל שלמה ארצי בשיר ישן שמספר על בגידה מסוג אחר, כזו שבמקום לפרק את הזוגיות, מחזירה את האהבה בעוצמות חזקות אפילו יותר ועל זה שנדמה לנו לפעמים שהמצאנו את הגלגל ואנחנו שוכחים שכל אלו היו קיימים אלפי שנים לפני שנולדנו.

אם יש משהו (בנושא צעצועי המין) שאני חוזרת ומדגישה בכל סדנא והרצאה שלי, זה שהצעצוע החשוב ביותר שקיים זה הראש היצירתי שלנו ושכך גם ישאר לנצח, ככל שאנחנו יצירתיים יותר, סקרנים יותר, מתעניינים יותר וקשובים לעצמינו ולפרטנרים שלנו, גם השמיים הם לא הגבול וכל דבר פשוט שנמצא בהישג ידנו יכול ברגע להפוך לצעצוע חדש מקורי ומלהיב, אבל על זה בפעם אחרת.

לפני כמה שנים באחת ההרצאות שלי, בשלב שבו פתחתי את המזוודה והצגתי לקהל המשולהב מספר צעצועים חדשים, קפצה מישהי ואמרה שכל הקטע הזה עם צעצועים מרתיח אותה, שהיא חושבת שכל העניין של לגרום לנשים לרצות לחוות משהו חדש רק מקלקל את האינטימיות שבאהבה, היא הוסיפה ואמרה שפעם לא היו דברים כאלו ובכלל שהגיע הזמן שנחזור אחורה לתקופת התנ"ך שהיתה כה רומנטית ותמימה, כשנשים לא היו זקוקות למשהו אחר מלבד לגבר שיאהב ויענג אותן.

זה בדיוק מה שהיה נחוץ לי כדי לשאול אם למארחת יש ספר תנ"ך בבית ואם היא מוכנה להביא אותו אלי. תוך שתיים וחצי דקות הגיע אלי ספר התנ"ך המבוקש, פתחתי אותו בספר יחזקאל פרק ט'ז פסוק י'ז והקראתי את הפסוק בקול "וַתִּקְחִ֞י כְּלֵ֣י תִפְאַרְתֵּ֗ךְ מִזְּהָבִ֤י וּמִכַּסְפִּי֙ אֲשֶׁ֣ר נָתַ֣תִּי לָ֔ךְ וַתַּעֲשִׂי־לָ֖ךְ צַלְמֵ֣י זָכָ֑ר וַתִּזְנִי־בָֽם׃"

הקופצת לא הצליחה להסתיר את המבט המופתע שלה וכנ"ל כל מי שישבה בחדר, כולן רצו שאעביר בינהן את הספר הקדוש כדי שיראו במו עיניהן שלא המצאתי פסוק דמיוני.

אז נכון, כנראה שהתדרדרנו, פעם צעצועי המין היו מזהב טהור והיום רובם עשויים בעיקר מפלסטיק, זכוכית או סיליקון.

המקום הזה שבו אנחנו ביקורתיים לגבי כל דבר שלא מתחבר עם סגנון החיים שלנו קיים כמעט בכל דבר בחיים אבל בעיקר באהבה, מסתבר שלא פשוט לנו לראות אנשים שנמצאים במקום שונה מאתנו, אנשים שהקשר הזוגי שלהם אחר משלנו, זוגות שאוהבים קצת אחרת.

כמה קשה לנו לפעמים לראות גינוני אהבה דביקים של זוגות על גבי הפייסבוק והאינסטגרם? מי מאתנו באמת מפרגן מהלב וכמה חושבים בלבם שמדובר בפייק אחד גדול? כמה מאתנו באמת מתרגשים כשאנחנו נתקלים בזוג מאוהב שמתגפף בדביקות רומנטית על ספסל בפינת רחוב או במסעדה מפונפנת, וכמה פעמים אנחנו קולטים את עצמינו מנהלים שיחה על זוגות אחרים ועל סוג האהבה המוזר שלהם, כשהסיבה היחידה שבגללה הוא זוכה לכינוי מוזר, היא רק בשל העובדה שהוא שונה לחלוטין מזה שאנחנו מכירים וחווים.

כל כך הרבה פעמים אנו מבקרים או מזלזלים באהבה של אנשים אחרים כי היא נראית לנו חומרית מדי, רוחנית מדי, פלצנית מידי, או רגילה מידי. 
אבל אם נעצור לרגע, ננשום עמוק ונהיה כנים, נוכל לגלות שרוב הביקורות שלנו על אהבה של אחרים מגיעה כמעט תמיד מהמקום העמוק ביותר אצלנו, זה שמאותת לנו שאנחנו לא שלמים באהבה שלנו או סתם מחפשים אחת כזו שעדיין לא הגיעה.

כי אנשים ששלמים במקום שבו האהבה שלהם גרה, נהנים לראות את כל סוגי האהבה מסביבם, זה לא באמת משנה להם מה גורם הנאה למישהו אחר, הם נהנים מעצם העובדה שיש עוד מישהו שמח בעולם, ומכיוון שכולנו כל כך שונים, גם האהבות שמסביבנו צבעוניות ומגוונות כל כך וזה כל היופי.

מסתבר שגם המונח הקלאסי "זוג יונים" כבר לא שייך לדור הזה ולא ממש עובד לאף אחד, עד שאפילו הסרט המדובר "זוג יונים" של קאסשווילי, הצליח להסתבך נורא כשניסה בדרך מוזרה ואחרת להעביר לקהל את המורכבות המשוגעת שמתקיימת בחייו של זוג, שכלפי חוץ יכול להראות לאחרים כזוג יונים.

ומכוון שאני מאמינה גדולה באהבה על כל גווניה, אני אסכם עם השיר הישן והמיוחד הזה של שלמה ארצי, שמדבר באופן נקי ופשוט על ההשלכות שנוצרו בלהט התשוקה כתוצאה מזוגיות שחוותה בגידה. המעמיקים במילים עד סופן הטוב יוכלו אולי לגלות בו רמזים על זוגיות פוליאמורית מאפשרת ומלאת תשוקה, עוד בימים שהתקשורת לא עשתה עניין מכל דבר, כשכולנו האמנו בזוגיות מונוגמית קלאסית, חשבנו ש "אהבה בת 20" הוא השיר הרומנטי בעולם, ולא עשינו עניין מהמילים " ובלילות הכי קרים היו ודאי גם אחרים שאת גופך השביעו נחת, הן אחרי ככלות הכל היה לי כישרון גדול להזדקן אתך ביחד".

ועכשיו, לכו לאהוב בדיוק כמו שמתחשק לכם, קודם כל את עצמכם, אחר כך את אלו הראויים לכם ואמן שכל רגע יפה שהיה ונגמר יוביל אתכם לאיזו התחלה.

איזו התחלה / שלמה ארצי

"יש סימנים שכבר חלפה לה עוד שנה, 
אמרת והסתכלת על השעון שקניתי לך. 
ובכל זאת, גם אם בכל סוף יש איזו הקלה, 
ידעתי שיש פה איזו התחלה.

יש אבנים שמתפוררות במשך זמן, אמרת 
והסתכלת על כל המים שבים. 
ובכל זאת, גם אם לכל ים יש איזה סוף חלק, 
ידעתי שיש פה איזו התחלה.

וככה, כשפתאום הפסקתי לאהוב אותך, 
מאותו מקום התחלתי לחכות. 
חיכיתי לך כשהיית איתו, 
חיכיתי לך כמו על סיכות

יש כנראה אתנו משהו מאוד מוזר, אמרת 
והסתכלת אלי כשחזרת. 
אני מביט בך ואת בי, 
מביטה ומגלה 
איך שהסוף הביא גם איזו התחלה

וככה, כשפתאום חזרתי לאהוב אותך, 
מאותו מקום חזרתי לאהוב. 
חיכיתי לך כשהיית איתו, 
חיכיתי לך כמו על סיכות

יש סימנים שכבר חלפה לה עוד שנה, 
אמרת והסתכלת. 
אותו שעון שקניתי לך, 
אותה שעה כמו שאז, 
כמו שבאת, כמו שהלכת
ידעתי שיש פה גם איזו התחלה"