כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

טיפים טובים לבחירת אדריכלית מקצועית

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 21.08.17 , 09:56ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בניית בית מחייבת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, וככל שמתרבים הפרסומים על מקצועיות של אדריכלים אנחנו מבינים שזה לא פשוט כל כך למצוא אדריכלית ואשת מקצוע שנוכל לסמוך עליה בלב שקט. כדי לוודא שאתם בוחרים נכון הרי לכם כמה עצות בנוגע לבחירת אדריכלית טובה שתוכל לצעוד אתכם את כל הדרך עד להגשת המפתחות לבית הגמור והמעוצב.

תעודות רשמיות הכרחיות

לא נעים אולי לשאול אבל אין ברירה. יש היום יותר מדי תקנות שמאפשרות לאנשים שאינם רשומים כאדריכלים תכנן ולהגיש שרטוטים ותכניות בנייה, ואף לקבל אישורים. התוצאה היא טעויות בבנייה, תכנון לא נכון וסכנת עיכובים בירוקרטיים בגלל החתימות הנדרשות. וזה נוסף למובן מאליו – בטיחות לכם ולמשפחה. רישום כאדריכלית ורישיון, ביטוח וכל האישורים והתעודות הנחוצות זה הבסיס להזמנת כל עבודה, וגם לאישורה החוקי על ידי הרשויות.

ניסיון מוכח ורלוונטי

יכול להיות שתרצו להקים בית פרטי ויכול להיות שמבנה ציבורי. האדריכלית שלכם יכולה להיות כישרונית מאוד אבל הזמנת בית כמו שלכם למישהי שמעולם לא התנסתה בכך אינה מומלצת כלל. שאלו על המבנים הקודמים שהקימה, באיזה שלב הצטרפה ולמה הייתה אחראית בדיוק. לפעמים אנשי מקצוע מצטרפים רק לחלק מהעבודות ולא לכולן.

תיק עבודות

תיק העבודות יכול להשלים את כל הבירורים החוקיים ולא לבוא במקומם. אתם יכולים להתלהב מאוד מתיק עבודות מסוים ולגלות אחר כך שהאדריכלית לא תוכל לסייע לכם בבניית מבנה כמו שלכם בגלל מגבלות חוקיות. עם זאת, אל תוותרו על בדיקת עבודות קודמות. גם אם הבתים נבנים על פי טעמם האישי של בעלי הבית יש אפשרות לזהות מוטיבים משותפים וחוזרים שנותנים לכם מושג מהו החזון של אדריכלית כזאת. כך תדעו גם אם היא מתאימה לכם.

כימיה ותקשורת

כימיה ותקשורת מאפשרות לכם להעביר לאדריכלית את כל ההעדפות שלכם ואת מה שאתם רוצים לראות בבית שלכם. חלומות, החזון, האפשרויות והסגנון שלכם צריך לקבל אוזן קשבת אצל מי שמקבלת מכם את ההסברים ומתרגמת אותם למעשה. אל תוותרו על תקשורת מלאה שמעבירה את כל הדקויות, ואם הכימיה אינה במיטבה סביר להניח שגם הליך העבודה והתכנון לא יסתדר מעצמו.

סטנדרטים של עבודה עם אדריכלית

אדריכלות היא עבודה מדוקדקת ומפרכת לצד הפן היצירתי שלה. אם הפן היצירתי מפותח אבל כל השאר מבולגן ואינו מסודר, זה הזמן למצוא אדריכלית שמכבדת את הזמן שלכם ויודעת לעבוד מסודר. זכרו שבכל הקשור לתכנון ובנייה סדר חייב להיות כל הזמן.