כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

שמשונית

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 24.08.17 , 15:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


שמשונית הינה סוג של ברזנט, וליתר דיוק לא עוד ברזנט אלא אחד האיכותיים ביותר ובפרט הוא עמיד לחלוטין בפני גשם ועל כן מהווה חומר גלם מתאים לסגירות חורף בבתי עסק ובבתים פרטיים. בנוסף משמשות השמשוניות, שעשויות מ-PVC, ככיסויים לדוכני מזון ופריטים אחרים, כשלטי פרסום, כסגירות ברכבי שטח ובנגררים וכן כיריעה לצרכי איטום בתחתיות בריכות דגים.

איך מבטיחים איטום איכותי במיוחד?

על-מנת שהברזנט האיכותי יהיה אכן איכותי, ויבטיח איטום הרמטי הן בפני קור והן בפני גשם ומים באופן כללי, חשוב מאוד להקפיד שנקודות החיבור של היריעות לא יהפכו לנקודות תורפה דרכן חודרים מים.
אפשרות אחת היא הלחמה במכונה ייעודית, ועוד אופציה היא תפירה כפולה סביב כל חיזוק ושימוש בטבעות אל חלד כדי למתוח את היריעה ולאפשר חיבורים בין מספר חלקים.

כיצד משפיע עובי הברזנט על האיכות?

 מרכיב משמעותי אחר באיכות של כל שמשונית הוא העובי שלה, וליתר דיוק המשקל למטר מרובע שמהווה אינדיקציה לחוזק ולעמידות. המשקל הנפוץ ביותר הוא 610 גרם למטר מרובע, והוא אידיאלי לסגירות חורף בבתי עסק ובבתים פרטיים וגם כשהמטרה היא שלטי פרסום או איטום משקל זה הוא המתאים ביותר. עבור סגירה לתא מטען במשאית או ברכב כבד נדרש בדרך כלל ברזנט במשקל גבוה יותר, עד ל-900 גרם למטר מרובע.

עמידות לשמש, חומרים מעכבי בעירה

תוספות אפשריות וחשובות לשמשוניות הן חומר מעכב בעירה (עפ"י תקן מספר 5093) עבור שימושים המחייבים הוספת חומר זה, ושכבת הגנה מפני קרינת UV, כך שהברזנט יתאים לשימוש גם בקיץ מבלי שקרני השמש החזקות יזיקו לו.

לא רק פרקטיות גבוהה אלא גם אסתטיקה מלאה

בית עסק דוגמת בית קפה או מסעדה שבוחר בפתרון של שמשונית לטובת סגירת חורף מבקש באופן טבעי ליהנות לא רק מפרקטיות גבוהה – כלומר איטום הרמטי של המרחב מפני גשם, רוחות וטמפרטורות נמוכות, ועמידות לאורך שנים של הברזנט כך שגם בחורפים הבאים ניתן יהיה להיעזר בו לטובת אותה סגירה נחוצה – אלא גם מאסתטיקה מרשימה, שהרי בימינו האמרה הישנה "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" פינתה מקום לטובת "הסתכל גם במה שיש בקנקן וגם בקנקן עצמו", ולנראות של כל פריט ישנה חשיבות משמעותית.
ואכן, ניתן להזמין שמשוניות בשלל צבעים, כשהאופציות הקלאסיות הן לבן, בז', אוף ווייט, ירוק וכחול, אבל גם גוונים אחרים באים בחשבון בזכות השיטות המתקדמות בהן מיוצרות בימינו השמשוניות. עוד כדאי לדעת שאפשר להוסיף לברזנט חלונות בכל גודל ובכל צורה, ובמידת הצורך גם דלת.

הדפסה על שמשונית

שמשונית היא החומר המתאים גם לטובת שילוט פרסום – ה-PVC קולט היטב את הצבע ומהווה רקע מושלם לכל סלוגן, תמונה או אלמנט פרסומי אחר. העמידות הגבוהה של הברזנט מבטיחה שהפרסומת תמשוך את תשומת הלב הרצויה, ותיראה מרשימה, לאורך שנים, כשבאופן טבעי חשוב לבצע את ההדפסה אך ורק בבית דפוס בעל ניסיון ומיומנות בסוג זה של הדפסות.