כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

אירופה מזווית אחרת: מבט מומחים למסלולי ההפלגה הנחשקים ביותר

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 24.09.17 , 16:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


שוקלים לצאת לקרוז באירופה? חשוב שתבחרו את הקרוז שלכם נכון! פה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לגבי שייט באירופה.

למה בכלל שייט?

אם ההתלבטות שלכם היא בין טיסה לבין שייט, הרי שלשייט יש יתרונות מופלאים. מלבד העובדה, שרובנו זכינו לטוס בחיינו, אבל לא רבים מאתנו זכו לצאת לשייט תענוגות בחיינו, הרי שמדובר בחוויה שונה ומיוחדת. מעבר לכך, שייט מאפשר לכם לבקר במדינות שונות, לראות תרבויות שונות ונופים שונים במהלך נופש אחד. כמו כן, נופש על ספינה מפנקת הוא נינוח במיוחד וכך תוכלו לסיים את הנופש שלכם עם טעם של עוד, המסביר את החזרה של נופשים רבים לחוויה זאת שוב ושוב.

היתרונות של שייט באירופה

גם שייט באירופה, בהשוואה לשייט במקומות אחרים, הוא בעל יתרונות משלו. אחד הבולטים שבהם הוא, הקרבה של היבשת אלינו וכך זמן ההגעה לנקודת המוצא של השייט הוא קצר ומן הסתם, גם העלויות נמוכות יותר. יתרה מזאת, למרות הקרבה הגיאוגרפית והתרבותית שלנו עם מדינות שונות באירופה, עדיין יש לנו הרבה מה לראות ולחוות במדינות השונות של היבשת, בהן תוכלו לבקר במהלך השייט.

היעדים הנחשקים

מן הסתם, אחד הפרמטרים לבחירת שייט אחד על פני אחר הוא היעדים, בהם תבקרו במהלכו. אם כן, לפני שאתם בוחרים לעצמכם קרוז מסוים, בדקו לאילו יעדים הוא מגיע. לדוגמה, יש כאלו שיעצרו באיי יוון, איטליה, קרואטיה, צרפת, סיציליה ועוד. כמובן, כל שייט עוגן במקומות שונים ומומלץ לבחון את המסלול כולו לפני קבלת ההחלטה הסופית לגבי השייט הנבחר.

מזרח ומערב

ישנה חלוקה גסה בין שני מסלולים אפשריים של שייט באירופה: מזרח אירופה ומערבה. בכל אחד מהמקרים, האנייה שלכם תעגון במדינות שבדרך ואתם תוכלו לרדת ממנה ולבקר באותן מדינות בין אם בסיורים מודרכים ובין אם בסיורים עצמאיים. כך תוכלו לדעת פחות או יותר, מהו המסלול הרצוי לכם ואז לבחון אותו יותר לעומק.
דבר נוסף שחשבו לדעת הוא, שלכל מסלול יש את העונה המומלצת שלו ולכן מומלץ לבצע את ההתאמה בין מועד השייט לבין העצירות שלו. כמובן, חשוב גם להתאים בין האפשרויות הקיימות לבין התאריכים, בהם תרצו לנפוש על ספינת הפאר ולעתים, עדיף לעשות את השינויים הנדרשים כדי להצליח ליהנות מהשייט עד תום.

מה תוכלו לראות?

מן הסתם, בכל יעד שתעצרו בו במהלך שייט באירופה תוכלו לראות נופים משגעים ולבקר באתרי התיירות המתויירים ביותר באותן ערים, בהן תבקרו במהלך השייט. לדוגמה, אם תעגנו במסינה שבסיציליה, תוכלו לראות את הארמון המפורסם שלה ואת השעון האסטרונומי הגדול. אם תבקרו באתונה תוכלו לראות את האמפי תיאטרון העתיק וגבעת האקרופוליס. כך גם לגבי שאר המקומות הנפלאים, אליהם תוכלו להגיע באמצעות המלון הצף.