כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

קידוח כלונסאות – לשם מה אנחנו צריכים את זה

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 26.10.17 , 17:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


המונח קידוח כלונסאות איננו מוכר למרבית הציבור, אך מדובר באחד האמצעים הנפוצים ביותר עליהן מושתת בנייה מתקדמת, הבנייה הפופולארית כיום. קידוח מסוג זה הוא אומנם קידוח בסיסי, אך יש לו תפקיד חשוב בתהליך הבנייה של כל מבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים, מסחרי, ציבורי או אחר.
כשאנחנו מסתכלים על בניין שלם וגמור, ברור לנו שהוא בנוי על יסודות מסוימים, עליהן הוא נשען, עליהן מונח כל כובד משקלו. בשביל להחזיק את המבנה, לא מספיק שהיסודות יהיו חזקים, הם צריכים להיות בעלי עומק רב, אחרת הם יקרסו וכתוצאה מכך המבנה יקרוס. אותן יסודות אמורים להיות מותקנים עמוק בתוך האדמה, ולשם כל יש להתגבר על מכשולים שונים שעלולים להיווצר או להתגלות במהלך העבודה, כתוצאה ממבנה השטח. לשם כך בדיוק מבצעים קידוח כלונסאות.
קידוח כלונסאות הוא קידוח שנועד לאפשר התקנה של יסודות חזקים בתוך האדמה, כך שהעמודים אשר מחזיקים את המבנה, ייכנסו עמוק פנימה ויתנשאו לגובה רב של מספר מטרים, בהתאם לגובה המבנה, בצורה חזקה. הקידוח מתבצע על גבי כלונסאות של מתכת או פלדה, בהתאם לסוג היסודות בהן רוצים להשתמש. בין הכלונסאות השונים ממלאים את החלל בבטון ובאלמנטים נוספים שאמורים לחזק את היסודות מסביב.

מה צריך לדעת על קידוח כלונסאות

כבר בהתחלה יש להסביר, את הקידוחים יכולים לעשות אך ורק אנשי מקצוע שמתמחים בכך, במילים אחרות, אלה יכולים להיות רק בעלי מקצוע שעברו הכשרה בתחום ויש להם רישיון לכך. צריך לזכור, שביצוע הפעולה עצמה היא לא פשוטה, אך יתרה מזו היא דורשת תכנון והיכרות של השטח. מאחר ובכל מקום יש קרקע שונה, לעיתים קרקע רכה ולעיתים קשה, הרי שצריך לדעת כיצד להכין את השטח ולהשתמש במקדחות נכונות וכן בכמות נכונה של כלונסאות.
תכנון השטח מתייחס גם להיבטים נוספים, למשל, מאגרי מים תת קרקעיים, צנרות ועוד. מדובר על עולם ומלואו שנמצא מתחת לאדמה שצריך להכיר ולדעת כיצד לעבוד איתו, לפני שמתחילים בעבודות הקידוח.
ביצוע העבודה, כאמור, מתבצע על ידי אנשי מקצוע, אחרי שכל האזור נתחם כך שאף גורם שאיננו מורשה לא יכול להיכנס לאזור. כמו כן, ביצוע העבודה הוא באמצעות מקדחות כלונסאות וסוגי מקדחים מסוגים שונים, מן הסתם לא מדובר במקדחות רגילות אלא כאלה שניתן להכניס פנימה בצורה חלקה, ויכולים להחזיק מעמד זמן רב. הם אמורים להיות מקדחים חזקים, אשר יכולים להגיע עמוק אל תוך האדמה מבלי שיישברו או כל דבר אחר.
לסיום חשוב לומר, חלק מהקידוחים מתבצעים באמצעות מקדחים חשמליים מכניים כבדים ואחרים באמצעות מקדחים ידניים, זה תלוי בסוג הקרקע וכן בסוג המבנה אשר עבורו רוצים להקים יסודות, אשר בסופו של דבר אמורים להחזיק אותו בצורה חלקה.